Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cérnagilisztával fertőzött...

Cérnagilisztával fertőzött gyermeked ment közösségbe?

Figyelt kérdés
Orvosnál voltunk, kapott gyógyszert. Nem tartotta itthon.
2016. ápr. 27. 19:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
45%

Már ne is haragudj, de ahol az ÁNTSZ-t nem értesítik ilyen esetben, azt ne magyarázd meg milyen ovi lehet.

Mindegy, én nem vitázom, ha megfelel neked a tetűtől kezdve a gilisztákig minden, a te dolgod.

Az én igényességem meg az enyém.

2016. ápr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 A kérdező kommentje:
Nekem meg arról van meg a véleményem, akik Mindenkit felül bírálnak Mindenkit és mindent!
2016. ápr. 28. 10:12
 63/90 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a 4 éves lány lett gilisztás az oviban tavaly, amint észrevettük azonnal kapott gyógyszert, de nem mondta az orvos, hogy ne menjen közösségbe. Az a gyerek is járt, akinek először volt a csoportban. Az ovónők is tudtak róla, de nem volt belőle nagyobb ügy. Az oviban csak páran kapták el rajtuk kívül amúgy. Ellenben otthon a 8 éves nővére, és mi is. A nagyobb lány is kapott gyógyszert, az apjuk meg én fokhagymakúrára fogtuk magunkat, és mindenkinek elmúlt elég hamar, azóta se volt ilyen. Amúgy meg határozottan elmondtuk a gyerekeknek, hogy kézmosás, kézmosás, kézmosás, és ne nyúljanak a szájukba. A 4 éves is felfogta elsőre, mert annyira megijedt a kukacoktól. Nem is volt gond, hamar elmúlt.
2016. ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:
57%
Ja és amúgy budapesti ovi volt, szép, tiszta, tetü pl sose volt eddig.
2016. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
28%

Nem is azzal van itt a baj, hogy megy-e a gyerek lyenkor oviba, hanem a kérdező reakciója, miszerint ő nem tud vele otthon ülni napokat.Miért nem?

Ő az anyja, egy betegség mindig benne van a pakliban.

2016. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 A kérdező kommentje:

68! Még egyszer utoljára leírom, többet nem fogom. Ha az orvos azt mondja bármi miatt, hogy nem mehet oviba, akár mert lebetegedett, akár megelőzés miatt, otthon maradok. DE ITT AZ ORVOS AZT MONDTA, HOGY MEHET OVIBA. És igen, így otthon ücsörgésnek érzem, hiszen egy szakember nem tartotta otthon a gyereket. Így már világos vagy fejtsem kis 100x-ra is részletesebben?


Ha látom azt a gyereken, láz/hőemelkedés nélkül, hogy nem olyan mint szokott, nem viszem be. Nem hiszem, hogy ennyire fel kéne hogy háborodjatok, mert nem mi döntöttük el, hanem egy szakember.

2016. ápr. 28. 10:49
 67/90 A kérdező kommentje:
66! Köszi, hogy leírtad a támadások ellenére is, hogy Titeket sem tartott otthon a doktornő, nem hívták rátok meg az ovira az ÁNTSZ-t, és nem zárták be az ovit hetekre.
2016. ápr. 28. 10:50
 68/90 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Nem gondoljátok, hogy az orvos magát hozná kellemetlen helyzetbe, ha valamiféle bejelentési kötelezettséget elmulasztana annak ellenére, hogy felírta a féreghajtó gyógyszert receptre? Az azért nyomon követhető, nem?

Undi a téma, gusztustalan kis jószágok, de extrém helyzetek kivételével nem betegítik meg a hordozót. De ez tabutéma, és akik hallani sem akarnak ilyenről, tapasztalatuk meg nincs igazán róla, azok ítélkeznek meg vagdalkoznak. Miután kiderült a fertőzés és azonnal megkapja a gyógyszert valaki, akkor lehet, hogy már nem fertőz, főleg, ha később ismétli a kúrát? Talán ezért nem kell feltétlenül otthon maradni? Ha vannak olyan orvosok, akik saját belátásuk szerint inkább otthonmaradást javasolnak, az nem azért van, mert ez a kötelező eljárás, hanem mert ők így látják jónak. De attól még az a doki se követ el szabályszegést, aki ezt nem tartja szükségesnek. Én nem az alapján fogok gyerekorvost választani, hogy hogyan viszonyul a cérnagilisztás gyerekek otthontartásának kérdéséhez.

2016. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. ápr. 28. 12:27
 70/90 anonim ***** válasza:
57%
Nézzétek, itt már nagyon elbeszéltünk egymás mellett. Én spec nem ekéztem a kérdezőt, csak elmondtam nálunk mi van. Azt sem állítottam sosem, hogy az orvosnak kellene bárhova bejelentenie. Mindösszesen linkeltem a házirendünk idevágó pontját, már pediglen, ha le van írva és ki van függesztve feketeén fehéren, hogy fertőző betegség esetén( a cérnagiliszta is fel van sorolva) nekem, mondom NEKEM, nem az orvosnak, bejelntési kötelezettségem van az óvoda felé, én ezt nem fogom felülbírálni. Azt, hogy ezek után ők mit tesznek evvel az infóval, meghagyom nekik, de azt nem gondolnám tutinak, ha semmit, pláne ha onnan ered a forrás ugye, legalább utána kéne nézni ott is, ahol nem olyan szigorúak a szabályok,mint nálunk ezek szerint. A kérdező orvosa engedi, Óvoda is tud róla, megértem, ha Ő pedig ezt nem fogja felülbírálni. Én az én óvodámban betartom, amit elvárnak tőlem, no de nyilván nem egy intézménybe járunk. Tetű volt már itt is (12.kerület),akkor sem lehet bevinni a gyereket. Ezek szerint nem központi a szabályozás, ezt én sem állítottam sosem, csak azt tudtam leírni értelemszerűen, ami nálunk a helyzet. Keresztlányom volt cérnagilisztás, őt nem engedte a doki közösségbe és az óvodában is jelezte, ez tavaly nyár elején történt. A peték miatt van ez, mert még a gyógyszer szedése után jópár napig ürülhet. és ha ürül, akkor fertőzhet is. Az más kérdés, hogy ezt egy orvos mennyire ítéli súlyosan ferztőzőnek, de az óvoda nem köteles beengedni közösségbe még az orvosi papír dacára sem a gyereket, ha ez a házirendjében rögzítve van. Ergo, ha erre nálunk került volna sor, a kérdezőnek jeleznie kellett volna és bizony ballaghatott volna vissza táppénzért, bármit is mond az orvos. Megnéztem a jogszabályt ilyen esetekre, vannak átfedések, de ilyen szituban egyetlen közintézmény sem kötelezhető a fertőző gyermek fogadására, akár tetszik, akár nem, az már megint más kérdés, ha ők magasról tesznek erre. Tehát kedves kérdező, semmi féle rossz szándék nem volt bennem, segítő szándékkal írtam mindkét kommentem. Nálunk ez a módi, nálatok meg ezek szerint más. Mondjuk azt továbbra sem értem, csak e fölött valahogy elsiklottunk közben, hogy ha a homokozóból ered, akkor azért avval kezdeni kéne valamit, mert ha a forrása nem szűnik meg, a fertőzés sem fog. Amúgy azt a fertőtlenítő takarítást nem úgy kell elképzelni, hogy hetekre bezár az óvoda. A legtöbb esetben nem a nyitvatartási időben végzik(ahhoz komoly indok kell, nem záratnak csak úgy be közintézményeket ukmukkfukk minden fertőzésre), ha meg a homokozóval kellene csinálni valamit, akkor nyilván lezárja hétvégéig és megoldja akkor. Nem rakétatervezés.(nálunk is volt egyszer homokcsere, mondjuk totál más okból, hétvégén csinálták) A legtöbb óvodában azért ritka a drasztikus intézkedéseket igénylő eset, sokkalta gyakoribb az ételek okozta galiba és az evvel kapcsolatos fertőzés. A legjobbakat mindenkinek!
2016. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!