Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cérnagilisztával fertőzött...

Cérnagilisztával fertőzött gyermeked ment közösségbe?

Figyelt kérdés
Orvosnál voltunk, kapott gyógyszert. Nem tartotta itthon.
2016. ápr. 27. 19:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
72%

Ne hisztériázzál már. Nálatok ezek szerint ez a normális, hogy fertőzések tenyésznek az óvodában, és be lehet vinni a fertőző gyereket is, de attól még a legtöbb ember hányik ettől, és nem vinné a beteg gyerekét a többi közé. Mint ahogy te sem örülnél, ha az egészséges gyerekeddel fertőzőek játszanának, és beteg lenne.

Másrészt, ha a büdös életben nem volt ott takarítás vagy vizsgálat, akkor mégis honnan gondolod, hogy a homokozóban tenyészik a cérnagiliszta? Te sz**tad bele, vagy honnan tudod?

Elég érdekes lenne, ha 25 gyerekből 24 tünetmentesen gilisztás lenne, csak a tiéd lenne beteg. Na persze.

Meg az is érdekes, ha valóban a homokozó van tele gilisztákkal, és ez abszolút nem zavarja a szülőket vagy az óvónőket. Na ne.

Azt meg hagyjuk már, hogy nem tudsz otthon ülni 10 napig... lehet még száz olyan alkalom különböző okokból, hogy nem tudod majd leadni a gyereket az oviban. Ha bevállaltad, akkor ezt is meg kell tudnod időnként oldani, ez van.

Tőlem vigyed a kukacos gyereked az oviba, de legyen benned annyi, hogy közlöd a többi szülővel meg az óvónőkkel, hogy fertőzött. Az nem kifogás, hogy a homokozóból kapta el, vagy hogy másik gyerek is lehet beteg. Akkor is kötelességed tájékoztatni őket, és akkor ők majd eldöntik, hogy ki akarják e tenni a saját gyereküket is a kockázatnak.

És igen, az ÁNTSZ-nek igenis jelenteni kell, bármilyen fertőző sz**t, a gilisztától elkezdve a tetven keresztül a hasmenésig. Mégis milyen középkori tífuszos világban élnénk, ha a fertőző nyavalyákat mindenki magasról letojná, és hagyná terjedni?

Gondolkodjál már egy kicsit, ahelyett, hogy itt hőbörögsz a válaszolókkal.

2016. ápr. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 A kérdező kommentje:

Mégis kinek képzeled te magad? Tudod kivel kommunikálj ilyen stílusban? A családoddal ha elviselik. Ha nem tetszik amit írok nyugodtan tovább lehet menni, nem kell válaszolnod.


Vetted az infót, hogy tudják az óvónők? Vagy a nagy ész osztásban nem sikerült? Az én gyerekemnek sem volt tünete, ezt is érted? Te honnan tudod hogy kimennek és vizsgálódnak? Talán az ÁNTSZ-nél dolgozol? Nem tudom, hogy másbmnak milyen gondja van, mert nem számoltak be az óvodában. De igencsak valószínű, hogy a nem kis óvodában 1 gyerek gilisztás.


Nem vagyok kíváncsi a válaszodra, kímélj meg tőle!

2016. ápr. 28. 01:34
 33/90 anonim ***** válasza:

Írod, hogy a tetű is elég gyakori.Nálunk az oviban ki van írva, hogy rendszeresen nézzék a szülők a fejüket, aki tetűt talál, azonnal szóljon a vezető óvónőnek, hiszen akkor jön a fertőtlenítés illetve jelezni kell az ÁNTSZ-nek.Hàla a jó égnek 3 év alatt egyszer sem volt ilyen.

Lázas, hányós, hasmenéses gyereket TILOS bevinni.

Én elhiszem neked, hogy nem írta ki az orvos, de én akkor sem vinném.Ha a táppénzt nem tudnám megoldani, akkor megyek szabira.

Azt mondod te nem szólsz senkinek.Akkor marad a fertőzött homok, ami mindig vissza fogja fertőzni a gyerekeket, a tiédet is.Az orvos pedig nagyon megütheti a bokáját ha kiderül, hogy tudott a fertőző betegségről, mégsem jelezte, ugyanis kötelező értesíteni az ÁNTSZ-t.

Én biztos, hogy addig be nem vinném a lányomat, amíg nincs meg a vizsgálat, homokozó fertőtlenítése, az egész épület átvizsgálása, különösen a konyha, mert étellel-itallal viszik be legtöbbször a szervezetbe a petéket.

De ha neked így jó, szíved joga.

Csak azt remélem, hogy itt nálunk nincs ilyen felelőtlen szülő mint te.

Igaz, itt szólnak az óvónők ha beteg egy gyerek, és közlik a szülővel, hogy ne vigye/menjen érte.

Nem vagy észnél ha ezt annyiban hagyod, de mivel te nem aggódsz a gyerekedért, hordjad továbbra is abba a fertőző környezetbe.

2016. ápr. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 A kérdező kommentje:
Ismersz utolsó, hogy milyen ember vagyok? Gőzöd sincs róla. Nézzetek már utána, hogy mikor megy ki az ANTSZ és mikor nem. 1 olyan válaszoló volt, aki konkrétan arra válaszolt tapasztalatból amit kérdeztem, a többiek az elméletet nyomatjátok. És milyen érdekes, az az egy is ugyanúgy járt, mint én. Nyilván ott is hülye volt az orvos és nem volt tisztában a szabályokkal, igaz? Nem érdekel, hogy milyen embernek gondoltok, mert nem ismertek. Tudom, hogy milyen szülő vagyok és azon 20 felbőszült anyuka véleménye nem érdekel. Feltettem egy kérdést, amire nagyon nem sikerült válaszolnotok, csak vagdalkoztok, nagy segítség voltatok!
2016. ápr. 28. 06:27
 35/90 anonim ***** válasza:
46%

Nem értem mit hisztizel.Le lett írva, hogy mi betegen nem visszük oviba a gyereket.Te viszed.Akkor vigyed.

Le lett írva, hogy nem normális az ilyen óvoda.Mégis mit vársz?Dicsérjünk meg, hogy hú de bátor anyuka vagy, amiért fertőző betegségben szenvedő gyereked leviszed egy fertőzött oviba?

Hát nem hiszem, hogy ez dicséretet érdemel.Én orvost is és ovit is váltanék, az biztos.Legalábbis amíg ilyen hanyag munkát végeznek.

2016. ápr. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/90 anonim ***** válasza:
45%

Nem lehet tetűvel közösségbe vinni gyereket,ne terjesszél már ostobaságokat.

Az életbe nem írtanád ki a gyerek fejéből,ha ez igaz lenne.

2016. ápr. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 A kérdező kommentje:

Leírom neked is külön hátha úgy felfogod. Mielőtt ítélkeztek, nézzetek már egy kicsit is utána hogy mire kell az ÁNTTSZ-t értesíteni. Elmondom, hogy sem ez, sem a tetű nem tartozik ebbe a körbe. A tetű már vagy 5 éve, a giliszta soha nem us tartozott.


Melyik mondatomból szűrted le hogy büszke vagyok? Ha Ennyire ismersz, mondd már meg hogy hívnak? Te sem a kérdésrmre válaszoltál, hanem leírtad azt, amit még nem tapadztaltálde te nagyon tudod higy mit hogy kell csinálni. Az a rész is érdekelne, hogy hol is hisztiztem pontosan. Tudjátok egyáltalán, hogy az mit jelent?

2016. ápr. 28. 07:02
 38/90 anonim ***** válasza:
38%

De MINEK viszed be betegen???

Csak ezt az egyet nem értem.Mellesleg ha senki nem csinál semmit, a giliszták maradnak.

2016. ápr. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 anonim ***** válasza:
38%

ÁNTSZ=közegészségügy, járványügy, fertőzésveszély esetén jár el közintézményekben.

(csak hogy megnyugodj)

2016. ápr. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 anonim ***** válasza:

A webbeteg.hu oldalon találtam egy listát, miket kell bejelenteni.Paraziták, élősködők is szerepel a listán.

Remélem valaki be tudja linkelni neked, aztán olvasd el, és annak függvényében okoskodj tovább.

2016. ápr. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!