Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cérnagilisztával fertőzött...

Cérnagilisztával fertőzött gyermeked ment közösségbe?

Figyelt kérdés
Orvosnál voltunk, kapott gyógyszert. Nem tartotta itthon.
2016. ápr. 27. 19:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
68%
Nem ismerem a cérnagiliszta működési elvét (hogy ti. emberről-emberre fertőz-e), de jóérzésű szülőként biztosan nem engedném közösségbe.
2016. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
83%

Sosem volt ilyen fertőzése, de értelemszerűen nem menne. Nem is értem az orvost, ez egy erősen fertőző állapot, amíg nincs teljesen kikezelve belőle biztosan nem mehetne. Értem ez alatt amíg vannak a gyermekben élő giliszták avagy peték. Óvodásokról beszélünk, azt ne felejtsük el. Ilyenkor a családot is szokták megelőző jelleggel kezelni, nem véletlenül. Én biztosan éktelen patáliát csapnék, ha megtudnám, hogy valaki így közösségbe vitte a gyereket, evvel fertőzésnek téve ki kvázi az egész intézményt. A peték még kezelés után 1 héttelis ürülhetnek és a környezetben 3 hétig életképesek. Mégis miként jutott ez eszedbe, már ne is haragúdj?

[link]

2016. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 A kérdező kommentje:
Kösz, hogy válaszolták bár oda írtam hogy ment-e a gyerek, nem elméleet kértem. Jó èrzèsű szülőnek tartom magam, de mondjuk dolgozunk és nem tudok itthon ülni 10 napig. Egyébként meg 2 nappal ezelőtt én sem tudtam, hogy gond van és biztos vagyok benne, hogy nem nálunk gond ez egyedül!
2016. ápr. 27. 19:26
 4/90 anonim ***** válasza:
100%

Fertőző betegség, a család többi tagja is elkaphatja.Mindent (ágynemű, törölköző) 90 fokon kimosni, körmöket rövidre vágni, ugyanis ott telepszenek meg legelőször.

Ne vidd közösségbe, mert elkaphatja az összes gyerek!

2016. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 A kérdező kommentje:

2! Onnan jutott eszembe, hogyha utána olvasnál tudnád, hogy tünetmentes is lehet. Egyből levittük orvoshoz és szedi a gyógyszert. Honnan tudod, hogy a Te gyerekekben nincs? Mégis viszed közösségbe.

Olyan válaszokat szeretnék kapni, ahol volt a gyereknek.

2016. ápr. 27. 19:30
 6/90 anonim ***** válasza:
88%
De ez nem olyan, hogy nem tudtok otthon ülni.Ha ezt az oviban észreveszik, márpedig viszketést okoz a végbél környékén, kislányoknál átterjedhet a hüvelybe, szóval ha észreveszik, értesítik az ÁNTSZ-t, bezárják az ovit egy időre, téged meg megtép a többi anyuka.
2016. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem íra ki az orvos? Direkt megkérdeztem, hogy maradjon-e otthon, azt mondta nem. Lelkiismeretes orvos, tartotta otthon egy kis köhögés miatt is, hogy mi lesz belőle.
2016. ápr. 27. 19:32
 8/90 anonim ***** válasza:
86%
Én orrfolyással sem vittem soha oviba, ugyanis szólnak a szülőknek, hogy ne vigyék a gyereket.
2016. ápr. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 A kérdező kommentje:
Ezt honnan veszed hogy kihívjákmaz ÁNTSZ-t? Ez a homokból eljaphatómgiliszta. Az ovi tudja. Annyit mondott az óvónő hogy minél előbb vigyük orvoshoz és kap rá gyõgyszert amit szed is.
2016. ápr. 27. 19:34
 10/90 anonim ***** válasza:
62%
Azért mert fertőző, és ki kell vizsgáltatni, ugyanis komplett fertőtlenítés kell, addig pedig nem mehetnek a gyerekek.Minden hasmenéses fertőző betegségnél kötelező a közintézményeket fertőtleníteni.Az ÁNTSZ meg köteles (lenne) kivizsgálni mi okozta.
2016. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!