Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cérnagilisztával fertőzött...

Cérnagilisztával fertőzött gyermeked ment közösségbe?

Figyelt kérdés
Orvosnál voltunk, kapott gyógyszert. Nem tartotta itthon.
2016. ápr. 27. 19:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 A kérdező kommentje:
Szerinted ha biztos lennék benne, kiīrtam volna kérdést? Nem, mert akkor biztos vagyok benne. A doktornő lassan 6 éve az orvosunk és megbízók benne, mert nyilván azért vagyunk nála. Ha azt mondta volna tartsuk itthon, nem is lenne kérdés. A skarlátot azért írtam, mert a egyik válaszoló a többi közé azt is benne volt.
2016. ápr. 27. 20:18
 22/90 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha megkérdeznél egy másik orvost is?Én elhiszem amit írsz, csak nem értem miért ezt mondta az orvos, hiszen fertőző.

Ha meg tényleg a homoktól van, akkor azt azonnal cserélni kell, mert így sosem lesz vége.

Egyébként az ÁNTSZ azért is megy/menne ki, mert a cérnagiliszta étel vagy ital útján is bekerülhet a szervezetbe, ergo a konyhát is ki kell vizsgálni.

Egyébként nekem és öcsémnek volt gyerekkorunkban, meg még pár gyereknek, és akkoriba a fertőző gyerekosztályra fektettek be.Ennek körülbelül már 26-27 éve.

2016. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 anonim ***** válasza:
100%
Fertőző betegséggel a gyerek nem mehet közösségbe. Széklete kapcsolatos probléma esetén pedig két egymást követő negatív tenyésztés után mehet, a két tenyésztés között pedig egy hét kell hogy elteljen. Elvileg a szülő köteles bejelenteni a gyerek fertőző betegségét az óvoda vezetőnek, a háziorvos pedig koteles értesíteni az ÁNTSZ-t.
2016. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 anonim ***** válasza:
Azért remélem lesz valakinek ott annyi esze, hogy értesítse az ÁNTSZ-t.Ez nem normális így.
2016. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/90 anonim ***** válasza:
58%
Ja te nem tudsz otthon ülni 10 napig.A másik 25 szülő meg majd megoldja valahogy ha a tiéd összefertőzi a többit...
2016. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 Vilcsianyuja ***** válasza:
52%

Most aztán keresztre leszek feszítve. Nincs egy hónapja, hogy a 6 éves lányom szintén gilisztás lett. Másnap rohantam orvoshoz Vermox-receptért. A gyereket nem is kellett vinnem. Odaadták a receptet, elmagyarázták az adagolást. Kérdeztem, mehet-e közösségbe, persze, mehet. Ennyi. Azt nem mondták, hogy az ovinak szólni kellene, de ezt a mulasztást pótolni fogom.

És ha egyszer az orvos nem veszi táppénzre az anyukát, és nem ad igazolást a hiányzásról, akkor mit csináljon a kérdező?

2016. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 anonim ***** válasza:
100%

én is döbbentem olvasom, hogy nem tartotta otthon az orvos!


de adott egészséges igazolást, hogy közösségbe mehet? az a baj, hogy ha igen, akkor holnap reggel nem mondhatja az óvónő, hogy nem veheti be a gyereket. ha nem adott az orvos igazolást, akkor viszont fogja mondani, hogy sajnos nem veheti be.

2016. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 A kérdező kommentje:

25! Nem tudok Itthon ülni igen, ha az orvos engedi a gyereket oviba. Direkt levittük, és engedte. Ő tanulta több évig, nem én.


26! Köszönöm!


27! Ez hétfőn volt, tegnap és ma volt oviba és igen, bevették. Nem kapott igazolást és nem is kérték.


Köszi a válaszokat. Örülök, hogy a többség ismeretlenül ítélkezett felettem. Csak megjegyzem, hogy bármelyikőtök gyereke lehet gilisztás, lehet most is az, és ha az orvos nem tartja otthon, oktassátok majd Őt is ki, biztos örülni fog!

2016. ápr. 27. 22:06
 29/90 anonim ***** válasza:
47%

27 vagyok! én voltam gyerekkoromban, a suli wc-jén szedhettem össze. marha rossz élmény volt nagyon viszketett a fenekem, úgy derült ki, hogy nem tudtam aludni annyira... után megállapították, hogy ez az, kihajtották belőlem, addig nem mehettem közösségbe, anyám meg itthon fertőtlenített. nem 2 hét volt amúgy hanem 2-3 nap ha jól emlékszem.


egyébként az nem normális ha egy ovi homokozójában gilisztás lesz, gondolj bele, akkor ez évekig így lesz? mert a férgek ott élnek, ha onnan kapta! helyedben én magam írnék az antsz-nek, lehet névtelenül is, de kijönnek és kicseréltetik a homokozót, kifertőtlenítik az egész óvodát!

2016. ápr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 A kérdező kommentje:

Régen tetű miatt sem mehetett közösségbe a gyerek, most mehet. Valószínű azért nem írják ki a gyereket, mert gyakori. Nem tudom akik most írták, hogy az ÁNTSZ-nek jelenteni kell honnan szedik, mert ez nem tartozik azok körébe amit jelenteni kell, ahogy a tetű sem.


Az ovi tudja, orvos tudja nem szólok senkinek.


Köszi, hogy Te nem nekem estél.

2016. ápr. 27. 22:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!