Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Cérnagilisztával fertőzött...

Cérnagilisztával fertőzött gyermeked ment közösségbe?

Figyelt kérdés
Orvosnál voltunk, kapott gyógyszert. Nem tartotta itthon.
2016. ápr. 27. 19:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
44%
Tilos így vinni a gyereket. Gyerekorvos barátnőm mondta.
2016. ápr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
43%
Ha pedig a válaszoló gyerekorvos barátnője mondta, akkor ezt már el kell hinned kérdező.Tényleg ne vidd, miért betegedjen meg a többi gyerek is?Pár napig csak otthon tudsz maradni vele, menj el addig te is táppénzre.
2016. ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
100%

A mi óvodánk házirendje ezt tartalmazza (szerintem legtöbb helyen van hasonló szabályozás és ez teljesen indolokt is):

"Fertőző betegség (rubeola, bárányhimlő, skarlát, májgyulladás, tetű, cérnagiliszta stb.) esetén a szülőknek bejelentési kötelezettségük van. Az óvoda a bejelentést követően jelez az ÁNTSZ felé, és fertőtlenítő takarítást végez."

2016. ápr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 A kérdező kommentje:
A cérnagilisztán nincs mit kivizsgálni mert a homokozótól van. Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy minden hasmenès után napokra bezár az ovi és fertőtleníteni? Nálunk egyszer sem volt kint az ÁNTSZ, pedig nem egyszer volt hányos-hasmenéses vīrus, nagyon durván tetű is szinte havonta és nem történt semmi.
2016. ápr. 27. 19:58
 15/90 anonim ***** válasza:
Köszönöm #13-as.Már féltem, hogy hülyének fognak teljesen nézni, csak azért mertem leírni, mert nálunk is ki van írva, volt már bezárva az ovi.
2016. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, hogy nem történt semmi.

A gyerekek egészségéről van szó.Ez szomorú.

2016. ápr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 A kérdező kommentje:

Voltunk lent gyerek orvosnál, ő nem tartotta itthon. Nem én kezelgetem itthon praktikákkal. Akkor miért higgyek egy ismeretlen orvos véleményęnek? Ha nem mehet közösségbe akkor miért nem lett itthon tartva?


Nem kötözködök Veletek, de nem értem. Azt igen, hogy fertőző. De a homokozóban bármelyik gyerek elkaphatja és lehet a fél ovi gilisztás és nem tudunk róla. Ezen mit vizsgál az ÁNTSZ?

2016. ápr. 27. 20:05
 18/90 A kérdező kommentje:
Skarlát is volt - hallomásból tudom - akkor sem történt semmi.
2016. ápr. 27. 20:07
 19/90 anonim ***** válasza:

Jól van, akkor vigyed.

Nem tudom milyen óvoda az, ahol ennyire elhanyagolnak mindent.Én egy viszonylag kis faluban élek, de ilyet nem hagynak annyiban.

2016. ápr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
67%
Ez esetben nem értem miért kérdezed. Eldönötted, hogy viszed így is, lelked rajta. Nálunk így nem veszik be, persze ha nem tudnak róla, akkor igen, de ha kiderül azonnal hazaküldik és ez a protokoll. Nyilván nem kell minden hasmenéses vírús esetén óvodát bezárni, de azért ez nem ugyanaz és mivel könnyű visszafertőzödni kell is a fertőtlenítő takarítás. Ha meg a homokból van(bár ez már tök mindegy) nyilván többen is betegek, a homokot is cserélni kellene. Ezt egy normális intézmény igenis komolyan veszi, különben folyton az összes gyerek egymást visszafertőzve gilisztás lenne. Azért ezt ne hasonlítsad náthához! Senki sem hibáztat Téged, óvodásoknál előfordul, akárcsak a tetű, nem a Te hibád, de körültekintő kezelést igényel, az otthoni teendőkről nem is beszélve. Az már megint más téma, hogy megvan a véleményem az olyan közintézményről, ami az ilyenre magasról tojik, a mi óvodánk nem ilyen. Mint a link is mutatja, az erősen fertőző betegségek esetében van ez így, azért egy skarlátot ne emlegessünk hányós vírusokkal egy lapon. Ha nem tudsz róla, az egy dolog, persze, hogy nem vagy vétkes, de erősen fertőző állapotban közösségbe vinni a gyereket sem etikus éppen. Mert lehet nehéz megoldani azt az időt, ezt dologzó anyaként tökéletesen megértem, de az sem járható út, hogy akkor rövid időn belül egy raklap szülő kényszerül majd az én hibámból ugyanerre. Mondom, Te tudsz róla, nem az van, hogy tünetmentesen, véletlenül fertőz a gyerek, ergo a te felelősséged, hogy a többiek közé csak gyógyultan vigyed.
2016. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!