Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig hagyjátok sírni a...

Meddig hagyjátok sírni a babátokat?

Figyelt kérdés
Ma eszméletlenűl nyűgős az 5 hetes kisfiam,én tudom hogy meleg van meg a front meg minden de egyszerűen ma nem lehet vele bírni ha elalszik az ölembe és megpróbálom letenni egyből kinyílik a szeme és üvölt.Még enni sem tudok normálisan,és még a wc-ről is futva kell kijönnöm.Azt meg nem igazán akarom hogy egész nap ölbe legyen,mert ez a második gyerekem és az elsőt nagyon elkapattuk,hogy állandóan ölbe volt,és ezt nem akarom a második babánál.
2010. máj. 28. 18:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
47%
utolsó vagyok, csak még valamit akartam. hogy nálunk is az a helyzet mint a 3-as ikres anyukánál, hogy éjszaka mi sem hagytuk, hogy ne verje fel az egész házat és a mai napig többször is felkel éjjel... biztos vagyok benne, hogy rossz szokás. Ezért gondolom, hogy az hogy az elalvás szépen meg, az a szoktatásnak köszönhető. Legalábbis nálunk. mert vannak olyan babák, akiknek ez megy maguktól is, és alapból is nyugodtabbak, kevesebbet sírnak. Ezek az anyukák vannak általában megbotránkozva azon, ha valaki hagyja sírni. De miért kell ezért elítélni bárkit is? Mindenki másképp nevel. De ettől még mindenki jó anya. Nem kell bántani a másikat, ha ti, akik nem hagyjátok sírni a babátokat, jó, szuperek vagytok, de akkor minek írtok ide ebbe a témába? Mi se mondjuk nektek,hogy márpedig hagyjátok sírni mert az a jó! mindenki ismeri a saját gyerekét, és azt, hogy hogyan kell ŐT kezelni....
2010. máj. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
59%

Elkapatás,nem kapatás,én sosem hagyom sírni a babám.Felveszem,megvígasztalom és leteszem.Nem érdekel ki mit mond,de én nem bírom hallgatni hogy sír.Sokszor én is még pisilni is vittem magammal,mert nyűgös volt,de én ezzel úgy vagyok,hogy nekem kellett a gyerek...

KITARTÁS!!!

2010. máj. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Nahát köszönöm a rengeteg választ.Látom nagyon megoszlanak a vélemények,de ez nem baj,valaki így gondolja valaki úgy.Azt tudom hogy próbálkozok én is mindennel hogy mi a jobb a babának és persze az egész családnak is.Még kell egy pár hét hogy kitapasztaljam de azt már most látom hogy nem fogom felkapkodni mert ha sír is akkor is inkább megsimogatom egy kicsit de nem kapom ki egyből,majd meglátjuk hogyan válik be.
2010. máj. 31. 10:27
 24/37 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is kellett a gyerek de azért pisilni nem viszem magammal!

Én nem azért nem kapkodom fel mert unom a gyerekem hanem mert az a meggyőződésem, hogy így csinálom jól! Nem biztos , hogy ez a helyes de mi nagyon jól el vagyunk. 3 hónapos és boldog baba. Most is itt gögicsél mellettem. Nem kapkodtam fel de én nem is hallottam még őt igazán üvölteni, inkább "sirásgatások" voltak . Sokat nevet és nem a szolgájával van hanem az anyukájával ami neki tökéletesen megfelel!

2010. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
34%

a nem pisilek ha sír a babám anyuka vagyok.


hát ahogy olvasom, egyáltalán nem látom be, hogy jól teszitek, hogy hagyjátok sírni a babátokat!

én mint mondtam soha nem hagytam sírni! 6 hetes kora óta nem ébred éjjel, 12 órát alszik, kb. hetente egyszer sír mert megüti magát vagy megijed. hozzám bújva alszik el, kb. 10 perc alatt aztán beteszem a kiságyába és 9kor ébred fel mosolyogva, sikongatva.


lehet nem véletlenül sírós a babátok, de persze ez az én véleményem. én beállok a "szolga sorba" és igenis ugrok ha a babámnak szüksége van rám mert ez a kutya kötelességem. egyébként is irtóra élvezek minden egyes pillanatot a babámmal, imádom felvenni és megszeretgetni, sajnálom ha valaki úgy gondolja, hogy "nem ez a dolga"

2010. jún. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
50%

Engem ne sajnálj, légyszi! Anya vagyok, és tudom, ez nem azt jelenti, hogy ugranom kell! Azt én máshogy hívom.

De te úgy csinálod, hát tegyed, nem fogok kötözködni, hogy jajj, ez milyen hülyeség. Ha nektek így jó, akkor ez nagyon jó!

2010. jún. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
49%

01.09-nek, már ne is haragudj de az ilyen hozzáállású anyukáknak kívánom szívből, hogy legközelebb adjon nekik a sors egy olyan sírós babát, mint pl az enyém volt.

NEM azért nem sír a babád, mert ha véletlenül egy héten egyszer megnyikkan, akkor te rögtön felveszed!!! És az enyém sem azért sír, mert miután 5 hete nem aludtam egy óránál többet egyhuzamban, és napi 24 órában őt ringattam, szoptattam, altattam, stb... úgy voltam vele, hogy elég, nem bírom tovább, ha látom,hogy az a baja, hogy álmos, akkor hagyom az ágyában elaludni... Ez egy oltári nagy hülyeség, és igazán rosszindulatú vagy!! A vérmérsékletről hallottál már? És arról, hgoy a babák nem egyformák?? Szóval kívánok neked legközelebb egy ilyen babát, és miután már a végkimerültség határán állsz és hosszú hetek alatt eléred, hogy a babád simán elaludjon az ágyában, gond nélkül, akkor a hozzád hasonló "okos" és rosszindulatú anyukák, akik mellesleg 12 órát alszanak a babájuk mellett, és fogalmuk sincsen, hogy milyen az, ha egy babához éjjel óránként kel kelni, és amikor tényleg állva elalszol büfiztetés közben, akkor majd a te fejedhez is vágják hozzá, hogy miattad ilyen a baba!!!

Mert amit én csináltam végig (annak ellenére, hogy igen, néha volt,hogy már hagytam sírni, ha más nem használt) na az igazán kemény és embert próbáló!!! Nem az hogy 12 órákat végigalszol, és nappal sem üvölt végig a babád... Az semmi...és még te vagy meggyőződve róla, hogy te vagy a szuper anya, én meg a sz@ar??? Egyszerűen oltári mázlid van!!!!

2010. jún. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
41%
és még valami. anya vagyok. igen, az a dolgom, hogy szeressem és felneveljem a babámat. és megtanítsam őt az élet dolgaira. de ez nem azt jelenti, hogy mindig mindet úgy fogok csinálni, ahogy az neki pillanatnyilag a legjobb, mert én vagyok az anyja, nekem kell határokat szabnom neki, én úgy gondolom, hogy ez így jó, de ettől függetlenül nem sajnállak érte, hogy anyaként úgy érzed nem ez a dolgod.... mert mindenki máshogy gondolkodik!!! Miért nem lehet ezt elfogadni????
2010. jún. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
40%

01.09!

Igen nem véletlenül NEM SÍROS a babám, mert én nem kapkodtam fel minden nyögésre. Ha rendesen elolvastad volna a kommenteket, főleg amiket lereagálsz akkor ezt láthattad volna. 3 hónapos boldog, mosolygós baba aki már régóta átalussza az éjszakát és nem sírós!Amikor már a gyereket terveztem tudtam, hogy következetes szülő leszek és hidd el nem számít, hogy te egyetértesz e vele vagy nem. Én így csinálom , te úgy mindenki a saját belátása szerint tegyen!


Mellesleg te nem "a nem pisilő anyuka" vagy hanem az aki azt írta még pisilni is viszi a gyerekét( én elolvasom a kommenteket) , és ne haragudj de ebbe még belegondolni sem merek! Nem hiszem, hogy a gyereknek ott kellene lennie egy pisilő anyuka mellett, ne adj isten a kezébe!!

2010. jún. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
10.19-es vagyok, látom, csak lepontozni tudtok... egy biztos, ha valakinek problémája van, és sírós, "többemberes" babája, az ezen az oldalon, sem tanácsra, sem megértésre nem számíthat... csak és kizárólag ítélkezésre. Gratulálok!
2010. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!