Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig hagyjátok sírni a...

Meddig hagyjátok sírni a babátokat?

Figyelt kérdés
Ma eszméletlenűl nyűgős az 5 hetes kisfiam,én tudom hogy meleg van meg a front meg minden de egyszerűen ma nem lehet vele bírni ha elalszik az ölembe és megpróbálom letenni egyből kinyílik a szeme és üvölt.Még enni sem tudok normálisan,és még a wc-ről is futva kell kijönnöm.Azt meg nem igazán akarom hogy egész nap ölbe legyen,mert ez a második gyerekem és az elsőt nagyon elkapattuk,hogy állandóan ölbe volt,és ezt nem akarom a második babánál.
2010. máj. 28. 18:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
Én nem hagyom, az elején én is sokszor voltam így ahogy Te, aztán a 3. hónaptól már könnyebb lett. Mostmár egyedül is eljátszik 4 hónaposan akár fél órát is. És szinte sosem sír.
2010. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%
5 Hetesen és ha csak ma ennyire ilyen, semmi kép nem kapatod el. De szerintem ne hagyd sírni. Vedd fel, nyugtasd meg, érezze magát biztonságban. Katasztrófa ez a szélsőséges időjárás. Tuti ezt érzi szegényem. Kitartás :) Csak jön a nyár nem sokára :)
2010. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
68%
Mikor az én kicsim 5 hetes volt, akkor egész nap a mellemen "lógott", nem hagytam egy percig sem sírni. Már 3 hónapos korától jelezte 7 körül, hogy álmos, azóta egyedül alszik el a kiságyában és most 6 hónaposan átalussza az éjszakákat. Nem kapatod el, hiszen csak 5 hetes még, rád van szüksége!
2010. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
42%

volt hogy addig, amíg el nem aludt, 5 hetesen ez max olyan 20 perc volt. persze tudom most mindenki le fog pontozni, de előre bocsátom, hogy én csak a kérdésre válaszoltam...

Rettentő sírós és rossz alvó volt a babám, úgyhogy nekünk csak ez az egy megoldás segített... így megtanult 3 hós korára egyedül elaludni, mivel ebben a kérdésben szigorúak voltunk. Amúgy most 9 hós múlt és még mindig hihetetlenül nyafogós, hisztis tud lenni, mikor játékról van szó nem nagyon lehet egyedül hagyni. Úgyhogy én azt gondolom, az, hogy az altatás ilyen szépen megy nálunk, az csak annak köszönhető, hogy annó "kemények" voltunk. Semmi baja nem lett tőle, lelkileg is teljesen egészséges maradt, szóval szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ha nem egész nap cipeled és csak rajtad tud elaludni. kitartás!! :))

2010. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
59%
Én a 4 hósat a mai napig a kezemben altatom, általában kb. 10-15 perc alatt elalszik, van hogy hamarabb is. Ennyit ki lehet bírni, ha már gyereket vállal az ember. Szerintem gyereke válogatja, nem feltétlen a szoktatás.
2010. máj. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
59%
utolsóra: igen ennyit ki lehet bírni:) Csakhogy a kérdezőnek nem alszik el 10 perc ringatástól, ahogy annó az enyém sem aludt el... a te eseted egészen más, te szerencsés vagy. De vannak olyan gyerekek, mint pl az enyém, akiket akárhányszor leteszel az ágyba, hiába aludt már előtte, felébred és kezdi előlről, és akkor ezt játszátok a következő etetésig.... ja, az előtted lévő voltam.
2010. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
34%

19:58-as vagyok. Hát volt, hogy fél órát, vagy még többet is sétáltam vele az elején, de aztán úgy voltam vele, hogy ha ennyi idő alatt nem aludt el, akkor nem is álmos. Olyankor letettem, játszott kicsit, aztán kezdtük újra. Jókor kell felvenni, nálunk ez jött be és úgy gondolom, hogy neki rosszabb, hogy csak így tud elaludni, segítenem kell neki.

Mi sokszor rajtunk altatjuk. Mert annyira jó vele. Eleinte én is féltem letenni, de mostmár úgy vagyok vele, ha felébred, megyünk még egy kört, kezdjük elölről.

2010. máj. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
76%

Sosem hagytam sirni, de sokak szerint ez sem normalis....de nem tudom elviselni ha sir.

Egyszeruen megszakad a szivem erte :(

2010. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet 'elkapatani' egy ennyi idős gyereket. Ebben a korban még 'szolgálni' kell őket, kielégíteni minden igényüket. Ha rád van szüksége tedd hordozókendőbe, pólyába..ki kellene próbálni mi jó neki. Én sem hagytam az én kisfiam sírni, bár tudom nehéz az elején..ő is sokat sírt. 3 hónapos kora után elmúlt ez a sírós, hasfájós időszak.
2010. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
54%

persze, szolgálni kell a babát, az nem baj, ha az anyuka beledöglik és kimerül, és a végén talán még ellátni sem tudja normálisan azt a gyereket, akit még hosszú hónapokig kell napi 24 órában gondozni....

Rosszul vagyok ettől az elmélettől!! Természetesen figyelni kell a babát, és kielégíteni minden igényét, etetni, pelenkázni, babusgatni kell, de azért mindennek van határa. A gyereknek nemcsak egy mellre és vállra van szüksége amin ordíthat, hanem egy kiegyensúlyozott és úgy-ahogy kipihent anyukára is! Igenis vannak olyan babák, akik az átlagnál többet sírnak (nem is biztos, hogy hasfájás miatt) és egyszerűen képtelenség őket napi 24 órában ringatni, mert az anyuka a végére teljesen kimerül, plusz a baba sem hal bele ha néha sír 5 percet, az is lehet, hgoy így altatja magát, így zárja ki a külvilágot. Sőt, szerintem igen hasznos neki is, ha megtanul elaludni, és nem órákig emelgetik ki-be a kiságyból, hurcibálják keresztül a szobán, akkor állandóan felébred, újra sír, stb.. ez neki sem jó...

Tudom hogy manapság a Sear féle elmélet a divat, miszerint a csecsemőt akár egy másodpercig is hagyni sírni főbenjáró bűn, de rengeteg szakember, pszichológus, gyerekorvos, védőnő (no és tapasztalt nagyanyáink, anyáink) állítják ennek az ellenkezőjét, miszerint a babának semmi baja nem lesz, ha kicsit sír (természetesen ha éhség, fájdalom, betegség ki vannak zárva).

Én azt mondom kedves kérdező, ne legyen lelkiismeretfurdalásod ha néha hagyod hogy egyedül aludjon el, mert hát enned, wc-re menned, aludnod KELL!! Már ha szeretnéd hogy maradjon tejed és hogy ne kerülj a végkimerültség határára még egy éves kora előtt... kitartás! :)

2010. máj. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!