Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meghalhat tényleg így? Kicsit...

Meghalhat tényleg így? Kicsit durvának tartom.

Figyelt kérdés
Olvastam itt,hogy egy baba azért halt meg,mert a Dentinox a torkára cseppent...Valaki kommentelt ilyet.Nem azt mondom,hogy nem lehet igaz,de meghökkentett...
2010. márc. 14. 20:53
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

én kipróbáltam magamon, egy enyhe érzést csinál, kicsit bizsereg tőle, azt is mondják, h az elején jó, de mikor nagyon fogzik már nem használ semmit....meglehet h meghalt így egy baba, de nem hiszem h ilyen veszélyes lenne, ne aggódj...

az én fiam egyszer játszott a szőnyegen és félrenyelte a nyálát, majdnem megfulladt, fejre kellett állítani és akkor lett jobban.....sajna bármikor történhet baj

2010. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Hát azért, mert vény nélkül kapható, még van hozzá betegtájékoztató. Ott kell kezdeni, bárminek az alkalmazását. És nyilván ha megfelelően alkalmazod, akkor nem lehet baj. És akár azt is mondhatnánk, mivel ez is köztudott, hogy fogorvoshoz tele gyomorral szabad menni, mert a lidokain csökkenti a vércukrot, hogy a babának leesett a vércukra és kómába esett. De ez nyilván ugyanolyan túlzás lenne. Mert nagyon sokan rosszul lesznek a fogorvosi székben, de azért meghalni nem ott szoktak az emberek. De egyébként halhatsz olyan történeteket, hogy borsószem, kukorica (és most nem kisgyerekre gondolok), mégis essszük ezeket. Kár ezen rágodni.

Megfelelően alkalmazva biztos nem okozhat gondot. Nyilván egy másik kérdés az allergia, de súlyos allergia szerintem azonnal jelentkezik, ahgy a szájához ér.

2010. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha allergiás lenne a lidokainra, az kb. rögtön kijött volna.
2010. márc. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Aloe First-tel lehet hellyettesíteni. Ennek nincsenek mellékhatásai. Üdv.
2010. márc. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Lányomnál használtuk.Nekünk nem tetszett annyira.A fiamnál Dologél-t használunk és eddig semmi gond vele,pedig adom már neki egy ideje.

[link]

2010. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

használj Dologél-t! gyógynövényes, nincs benne lidocain!

(nálunk egyik se használt...)

2010. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
bocs de a dologél nem fájdalom csillapító hanem ínypuhító így én dentinoxot meg gyógyszertári ecsetelőt használok dologéllel felváltva a dologél csak gyorsítja a folyamatot nem fog megfulladni én kb 5 hós kora óta használom szünetekkel csak erős fájdalomnál fogzáskor mindjár egy éves még él...
2010. márc. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

gyógyszer allergia,csak ha már másodszor is érintkezett vele,akkor jön ki,elöször nagy valószinűségel csalánkiütéssel,következő alkalmazáskor kaphat akár már anaflaxiás sokkot is...ezért ha egyszer a gyereket kiütötte bármilyen gyógyszer(meg kell nézni a hatóanyagát és ha más gyógyszer tartalmazza akkor azt se),soha nem szabad ujra alkalmazni

egy gyógyszer allergiás anyuka

2010. márc. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%

Ekkora kamut!!!

Nem lesz semmi baja annyira keves a hatoanyag hogy ha lenyomod az egeszet a torkan akkor sincs semmi baja. Mielott ilyen hulyesegeket irogattok eloszor probaljatok ki hogy milyen izu. A zsibbaszto hatasa kb 5 masodpercig tart es az is olyan gyenge hogy szinte csak hideget erez nem is zsibbadast. Ha volt olyan gyerek aki ettol halt meg azt csak ugy tudomm elkepzelni hogy hazzafert anyuci vagy apuci lidokai sprayehez (nekunk pl van ha itthon) - az mar eleg tomeny ahhoz hogy katasztrofat okozzon!

2010. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem kamu, nem vagyunk hülyék és nekünk is volt olyan sok eszünk mint neked és kipróbáltuk mielőtt ilyen hülyeségeket írtunk.

Köszönjük a hozzászólásodat nagyon kimerítő volt!:p

(Még jó, hogy vannak ilyen okosak is ezen oldalon, nem tudom mi lenne velünk nélkülük!)

2010. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!