Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós babámat vizelet vizsgála...

4 hós babámat vizelet vizsgálatra küldték magas láz miatt. Megijedtem a leletet látván, mert nekem ez nagyon durvának tűnik. Van okom aggódni valóban?

Figyelt kérdés

Csak hétfőn fogad a gyerekorvos azért fordulok hozzátok. Vizelet üledék: Fvs: 56,00/látótér < 5,00

Baktérium: 11910,00/látótér <1000,00

A többi normális. Ebből kórház lesz, vagy megúszhatjuk otthoni kezeléssel? Légyszi segítsetek, mert hétfőig megőrülök! Köszi


2009. máj. 13. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a láz nem lesz kitartóan makacs, a kicsid eleget szopik / tápszerezik, tehát megvan a folyadékbevitel, eleget is pisil akkor nem kell félni a kórháztól. Ha már kapott antibiotikumot akkor add neki és rendbejön.

A te fontos dolgod a lázcsillapítás,és a bőséges folyadékbevitel.

2009. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!!
2009. máj. 13. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
szia, a folyadékbevitel nagyon fontos ha szopizik eszik eleget? Próbáld meg firralt majd lehűtött vízzel kínálni kis pohárkából. Ha ápis akkor cumisüvegből. Ha van háziorvosod a lelet magyarázatáért szerintem nyugodtan felhívhatod őt is, biztosan fog tanácsot adni!
2009. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocs forralt víz, tápis-tápszeres
2009. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez lehet egy sima húgyúti fertőzés is pl ha széklet került a húgycsőbe, felszaporodtak a baktérumok és ez gyakran lázzal jár, a barátnőm kislányának is gyakran volt. Sok folyadékot itass nem csak a kiszáradás miatt hanem h a húgyhólyagban híguljon a baktérium koncentráció.
2009. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Remélhetőleg nem vesemedencegyulladás... ha az, akkor kórház. Nem akarlak elkeseríteni. Jól eszik a kicsi? Lement a láza? Nem alszik feltűnően sokat? Kap antibiotikumot? Szorítok, hogy minden rendben legyen, de én nem várnék hétfőig. Mutasd meg a leletet!!! Ha baj van jobb minél előbb elkezdeni a kezelést!! nekünk volt vesemed.gyulladásunk. Írj, hogy mi volt. Minden jót!
2009. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Végül is nem bírtam tovább, felhívtam otthon a dokit, lesz ami lesz. Megnyugtatott, hogy ezek alapján csak otthoni kezelés lesz, mert húgyuti fertőzést kapott. Végül is őt ez annyira nem viseli meg mert csak lázas. Mosolyog, eszik, iszik, más probléma nincs vele hála Istennek. Köszi a segítségeteket és a megnyugtatást.
2009. máj. 15. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!