Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féltem a babámat. Mit tennétek...

Féltem a babámat. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Társasházban élünk, ahol az alattunk lévő állandóan dohányzik. Így szellőztetni is csak lopva tudok, és a teraszra sem lehet kivinni a gyereket. Már többször kértük, hogy ne az ablak, terasz alatt szívja, de nem használ neki. Nagyon bunkó. Mellesleg saját várandósága (és gondolom a szoptatás alatt) is dohányzott. Tavasszal, nyáron sem tehetem ki a babát a teraszra, mert árt neki. Pedig akkor egész nap levegőn lehetne, így meg csak napi néhány órát, amíg elmegyünk vele hazulról. Mit tennétek a helyemben? Minden megoldás érdekel!
2010. márc. 9. 15:26
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
48%

A terhességem alatt nem cigiztem,a szoptatás abbahagyása után gyújtottam rá.

Továbbra sem érdekel senki véleménye,nem vagyok idegbeteg,nem kell szednem nyugtatókat,nem verem a gyerekem,vidám vagyok,kiegyensúlyozott.

Kezet mosok utána,és nem lihegek a gyerekemre,miért tenném ezt?Máshol szoktam lihegni,ott élvezik.


Ha ez a nő ilyen,hogy nem lehet vele egyezkedni,akkor sajna nem tudsz mit tenni.Ki fogja eltávolítani a saját teraszáról szerinted?

2010. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is beszélj vele. Akármilyen bunkó is valaki,szerintem ha babáról van szó, mindenki megértőbb.Vagy már szóltál neki? Kitiltaniúgysem tudod a saját erkélyéről, és azért mertvalaki dohányzik, még lehet igényes az otthonára, és teljesen érthető, hogy ezt nem odabent teszi. Egyébként nem hinném, hogy bármit is fogsz tudni tenni ellene, maximum kifigyeled hogy mikor já ki, és akkor bementek. Bár túlzásnak tartom, hogy még ablakot sem nyithatsz,mert csak nem ácsorog egésznap ottkint. Ha eleve elkönyveled, hogy bunkó, és meg sem próbálsz beszélni vele, attól csak magadat fogod felhergelni.
2010. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
62%
Azért gondolom nálatok nem állandóan szellőztetés és babakirakás megy a nap 24 órájában. Mert én pl egy nap egyszer szellőztetek és egyszer viszem a babát sétálni. Ezért azt tanácsolom hogy figyeld ki hogy reggel mikor kezd el bagózni és szellőztess előtte. És mindig két bagó között tedd ki a babát szellőztetni, vagy akkor amikor tudod hogy nincs otthon. SZerintem ez normális hozzáállás, mert a dohányost sem lőhetjük ki a saját erkélyéről, és gondolom ő sem áll kint egész nap az erkélyen, úgyhogy meg lehet oldani.
2010. márc. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
25%
Jön a jó idő, egyre melegebb lesz, ezért gondolom senki nem csak egyszer fog szellőztetni. És milyen klassz lesz, ha a meleggel keveredik a bagófüst. Sajnálom, hogy tényleg nincs annyi önuralma egy anyának, hogy leszokjon, ha más nem a gyereke kedvéért. És itt lehet okoskodni, ez csakis akarat, önuralom kérdése! Milyen példát mutatsz a gyereknek? Ezért van annyi bagós gyerek, mert otthon is ezt látja. Hiába mosol te kezet, kapsz be cukrot, a bagót nem mosod ki a bőrödből, ruhádból 30 mp alatt! Van egy rétege a társadalomnak, akiknél a cigizés elfogadott, valamifajta menekülés, önpusztítás, de szerencsére a környezetemben senki nem bagózik. Próbáljatok beszélni a szomszéddal, hátha...de az ilyenek nagyon öntörvényűek, nincs önuralmuk, lesza*nak mindenkit, még a saját gyereküket is, habár ezt tagadják.
2010. márc. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:
Hidd el, ha lehetne időponthoz kötni, akkor már kifigyeltem volna. Csak az a baj, hogy mindig itthon van, és sajnos elég sokat dohányzik. Van, hogy fél óránként. Kijár telefonálni, s közben cigizik. Ha kijön a jó idő, kiviszi a gyerekét is a teraszra, és ha kedve szottyan, rágyújt. Láncdohányos.
2010. márc. 9. 17:17
 46/46 A kérdező kommentje:
Kedves 17-15-ös. Teljesen igazad van! Az a baj, hogy sajnos a magyar nagyon individualista, és tesz a másikra. Engem nem így neveltek, és a gyerekemet is úgy fogom, hogy legyen tekintettel másokra. Bár látom, manapság ez inkább hátrány, mert a legtöbben tesznek a többi emberre. Ez tök szomorú.
2010. márc. 9. 17:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!