Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy a teljesen...

Normális, hogy a teljesen egészséges, gyönyörűen fejlődő 5 hónapos babámat még mindig iszonyúan féltem a bölcsőhaláltól?

Figyelt kérdés
Mindent elolvastam a bölcsőhalálról, mikor 6 hetes volt a babám, és egy ismerősöm ledöbbent attól, hogy hasra fektettem. Szóval nem az a kérdés, hogy mi az oka az ilyen tragédiáknak, (bár rre senki nem tudja a pontos választ) hanem hogy normális-e, hogy a teljesen egészséges, gyönyörűen fejlődő 5 hónapos babámat még mindig iszonyúan féltem tőle? Hogy éjszaka felriadok, és nézegetem, vajon lélegzik-e még? Soha még csak beteg sem volt a babám, a környezetemben senkit nem ismerek, akinek így meghalt volna a gyermeke, tehát igazából semmi okom rá, tudom, olyan ez, mintha attól félnék, hogy az utcán elesek és kitöröm a nyakam, szóval elég irreális, de mégis ez van. Mit tehetek ellene?
2008. aug. 29. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha aggodsz,az jele annak hogy jo anya vagy.

ÉN még csak 14 hetes terhes vagyok,de màr most iszonyuan aggodom,mert elötte cigiztem,söt a 12 hétig néha becsuszott 1-2 szàl cigi.

Nos persze hogy aggodunk mi anyàk,de hàt ez a dolgunk,nem?

persze annyira stresszesen sem szabad aggodnod.Ha làtod a picin hogy jol van,meg mindig mellette vagy,hàt akkor ne félj!!!!!!!!!!!

és màr nem hiszm hogy sokminden fog vàltozni.Amugy is nagyon kevés a bölcsöhalàl magyarorszàgon.

Még a hirekben is gyakran mutatjàk:fiatal drogos anya ujszölöttjét megölte(pedig a baba makk egészséges volt)

tehàt ne aggodd tul magad!!!!!!!!!!!!inkàbb lazits,és gyönyörködj a piciben!

2008. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit sok,h ennyire rettegsz tőle.A családunkban 5 generáció él,és senki sem tudott olyat mondani az ismerősei közül,akinek a családjában előfordult volna bölcsőhalál.Eléggé gyermekgazdag család vagyunk,tehát több száz ismerős családról van szó.

Próbáld meg leküzdeni a félelmedet.Én is anya vagyok,tudom,h a saját gyermekét mindenki ezerszer jobban félti,mint saját magát.Amúgy már kinőtt abból a korból,h jöjjön a bölcsőhalál.Az többnyire az első hetekben jellemző dolog,amikor még gyengék a csecsemők.

Nekem az a félelem tárgya,h elcsapnak a zebrán a gyerekkel együtt.Sajnos nem egy autóst látok aki a piros jelzés ellenére sem áll meg a zebránál,vagy 80nal megy 30 helyett a lakótelepen,és már nem egy embert ütöttek el.De ez sem jutott addig eszembe,amíg nem lett gyerekem,viszont a közvetlen ismerőseim között is van,akit zebrán ütöttek el.

2008. aug. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát igen, igyekszem nem stresszelni, napközben nem is jön ez rám, csak éjszaka, a sötétben...nincs légzésfigyelőnk, meg már nem is hiszem, hogy beválna, egyik barátnőmnek azt ennyi idős babája már nagyon elmocorogta a helyéről az érzékelőt és még akkor is besípolt mikor ébren volt a baba.
2008. aug. 29. 10:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem erre csak a légzésfigyelő lenne a megoldás, abszolut nem izgultam emiatt soha:-)

11 hetes a lányom

2008. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még nincs késő légzésfigyelőt venni, ha az Téged megnyugtat, lehet kölcsönözni v használatat is venni! Csak megfelelőt kell választani, 2-3 laposat. Ezeknél már nincs olyan, csak igen igen ritkán, hogy lecsúszik róla és ezért riaszt. Sajnos a bölcsőhalál nem is csak igazán a aprókat érinti, meséltek nekem 6-8 hós babákról is, akiket érintett ez. A légzésfigyelő nemcsak a bölcsőhaláltól óv, hanem segít betegségek szűrésében, azzal, hogy észreveszed, hogy ha vmi gond van a bébi légzésével De a legfőbb, hogy legyél nyugodt, mert ezt érzi a babád, hogy feszült vagy...és ha nyugi vagy tudsz ésszerű döntést hozni, hogy szerezz-e be vagy ne légzésfigyelőt.
2008. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A megoldás egy légzésfigyelő! az ismerősöd nem tudhatja,hogy tényleg téevsen riasztott e,vagy a baba is felébredt a sípoló hangra és elkezdett levegőt venni!
2008. dec. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!