Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féltem a babámat. Mit tennétek...

Féltem a babámat. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Társasházban élünk, ahol az alattunk lévő állandóan dohányzik. Így szellőztetni is csak lopva tudok, és a teraszra sem lehet kivinni a gyereket. Már többször kértük, hogy ne az ablak, terasz alatt szívja, de nem használ neki. Nagyon bunkó. Mellesleg saját várandósága (és gondolom a szoptatás alatt) is dohányzott. Tavasszal, nyáron sem tehetem ki a babát a teraszra, mert árt neki. Pedig akkor egész nap levegőn lehetne, így meg csak napi néhány órát, amíg elmegyünk vele hazulról. Mit tennétek a helyemben? Minden megoldás érdekel!
2010. márc. 9. 15:26
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
45%
úgy értettem a bagóssal cseréljenek, így fölötte lakik majd és nem zavarja a füstje...
2010. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
55%

Én is dohányzom,7 hónapos a babám.Szívem joga,senki nem szólhat bele.

DE!

Neked is jogod van a friss levegőhöz.Szerintem menj le,és beszélj vele.Ha normálisan,kedvesen közeledsz,szerintem ki tudtok egyezni például abban,hogy amikor kiviszed a kicsit,ne cigizzen.Szépen megkéred,szerintem normális ember ezt megérti.

Ahhoz tényleg pofa kell,hogy akkor szívja,mikor a babád kint van.


Neki is joga van hozzá,hogy a teraszán cigizzen,itt az egyetlen megoldás a kompromisszum.Egyeztessetek időpontokat!Lehet,hogy gyerekesen hangzik,de van más megoldás?

Ne kezd el bosszúskodni,az nem vezet megoldáshoz.

2010. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
48%
Javítva már sokkal hasznosabb a tanácsod. Frappáns. Ja, és 73% most másik e-maillal regelve 77%.
2010. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
11%

nem, én maradtam továbbra is 73

de örülök, hogy megérkeztek az értelmesen hozzáállók, nem csak a "verjük meg" társaság

2010. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
73% A gyereksírással nem lehet gondja, mert egyáltalán nem sírós. Nem is lehet tudni, hogy gyerek van nálunk. Másrészt az ő gyereke bömböl rendesen, meg lebontja a fél házat. És azt elviselem, mert gyerek. De az anyja már felnőtt, és az egyik válaszolónak felelve: többször kértük kedvesen, még lakógyűlésen is. Legtöbbször azt mondta, nem érdekli, azt csinál, amit akar. Aztán egyszer azt is mondta, hogy majd odafigyel. De sajnos azóta sem történt semmi. Nem akarok se verőlegényeket, se veszekedést. Csak békében élni úgy, hogy figyelünk a másikra.
2010. márc. 9. 16:12
 36/46 anonim ***** válasza:
36%
16:07 szerinted normális dolog bagótól bűzlő szájjal a gyerekre lihegni? És ne mond, hogy rágózol meg tic-tac-ozol. Ha sír vagy baj van elötte elfutsz egy cukorkáért? Szánalmas, hogy nincs ennyi önuralmad a gyerekért.
2010. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
31%

én meg 73% vagyok, a cseréljünk lakást. két külön személy, hacsak nem vagyok skizofrén...

de persze ez is jellemző erre az oldalra, aki mást mond, mit amit a kérdező vár, az a dög. egyébként azért, ha lehugyozol az erkélyedről, hiába a tied, szerintem szabálysértésnek minődül, mivel köztérre megy a termék. ezzel szemben ő dohányozhat az erkélyen, mert azt nem bűntetik. ha nyilvános helyen nem lesz majd szabad dohányozni, ő akkor is cigizhet majd ott, mert az az otthona.

2010. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
79%
Nem dögségröl van szó szerintem. A füst sehogysem egészséges az tuti. A bagó se lenne ennyire porondon ha figyelnénk egymásra.
2010. márc. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Kedves 73 és 77. Ha felteszel itt egy kérdést, pl. Hogyan tudnám pirosra festeni a sapkám bojtját? Akkor nyilván releváns választ vársz, a szó abban az értelmében, hogy a probléma megoldásra találjon. Akkor nem arra vagy kiváncsi, hogy: Minek neked piros bojtú sapka? Hanem arra, hogy: vegyél piros ruhafestéket stb. Ha más véleményed van, írd le egyszer, pl. szerintem sajnos nem tudsz mit tenni, nyugodj bele. És kész. Ezzel nem megoldást kínálsz, hanem vitát szítasz. És nem ez volt a cél, mint ahogy írtam.
2010. márc. 9. 16:19
 40/46 anonim ***** válasza:
58%

Nalunk idosek laknak fennt, es tenyleg mindig bemegy hozzajuk a fust! Kiprobaltuk, hogy egyszer a ferjem ejjel cigizett a kinyitott konyhaablakban, s 2 perc mulva mar csaptak is be az ablakot! De ok szelloztetesmaniasok, igy megegyeztunk, hogy reggel 8 utan es este 10 elott a kertben cigizunk, maskor viszont a konyhaban nyitott ablaknal, igy nem megy fel a fust. Igy ok egesz ejjel szelloztethetnek. Sajna nem lehet fellatni az ablakhoz, ha lehetne nem akkor cigiznek, mikor nyitva van naluk minden. Kulonben szerintem is egy kicsit tulzas, igy ha vendegek vannak, hallgatok melyen, s este 10 utan is kinnt cigizunk.

Nekem is van babam, s igen, ha menni kell a babahoz, bekapok egy cukorkat es megmosom a kezem, az 30 masodperc!

2010. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!