Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik már 2-3 hónapos...

Anyukák, akik már 2-3 hónapos kortól hozzá akarják táplálni a babát, miért teszik?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem kötözködni akarok,csak nagyon kiváncsi vagyok, miért siettetik, mikor még szinte alig születtek meg a babák, és egész életükben ehetnek még majd "rendes" ételeket...

Mi a motivációja? Ettől ügyesebbnek, vagy fejlettebnek gondolják a babát?Vagy nem szeretnek szoptatni vagy tápit keverni?


2010. jan. 14. 16:19
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Látom nagyon régi a kérdés, de azért válaszolok, talán másnak hasznára lesz.

3 hónapos baba anyukája vagyok, eddig csak szoptattam (az elején kellett tápszer, mert császáros voltam sajnos), viszont nagyon erős ekcéma alakult ki a babánknál, akinek már szteroidos krémet kell az arcára kennünk mert a bőr gyulladása már ráhúzódott a nyirokcsomóira. A házi orvos javaslatára hamarabb kell megkezdeni a hozzátáplálást, vagyis inkább a kóstoltatást (hiszen nem mindegy) egy kis banánnal, mert annak magas a cink tartalma ezáltal természetes ellenszere az ekcémának is. Nem gondolom sem fejlettebbnek, sem ügyesebbnek a babámat...sőt. Rettenetesen sajnálom, hogy így alakult, de a babám egészsége fontosabb. Én nem gondolnám, bár sokszor vagyok naív, hogy bármelyik Anya lustaságból, kényelmességből ilyen korán elkezdene bármi mást is adni...főleg, hogy szoptatni szerintem sok szempontból jobb (1. ez a legjobb a babának, 2 mindig kéznél van, 3. nem kell pürésíteni stb)

2013. dec. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 xStefix ***** válasza:

Ó. De az ekcéma az az allergia egyik formája, ami immungyengeséget takar, gondolom, ezt is mondta az orvos. Ilyen esetben viszont pláne nem szabadna siettetni a hozzátáplálást, mert ezzel csak tovább nőhet a további allergiák kialakulásának esélye.... Minél tovább kap anyatejet (és egyelőre csak anyatejet) a baba, annál jobb.

A cinket pedig valószínűleg más módon is pótolni lehetne számára, nemcsak a banánból. (Arról nem is beszélve, hogy a banán féléretten, jól megkezelve érkezik hozzánk... és meglehetősen magam a káliumtartalma is. Nem véletlenül nem ezt szokták ajánlani kezdő gyümölcsként itt nálunk.)


Szomorúnak tartom, hogy olyan szakemberek, akiknek kötelességük lenne pontosan és hitelesen tájékoztatni az anyukákat ezekről az összefüggésekről, valamilyen okból mégsem teszik ezt meg. :((((

Mindezt nem kritikának szánom!, hiszen biztos, hogy te is a legjobbat szeretnéd a babádnak. :) Csak elképzelhető, hogy esetleg mégsem ez a legjobb választás.. de mégis erre biztattak téged, ráadásul olyanok, akiknek tudniuk kéne és akikben megbízol...

2013. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
A házi orvos szerint a banán pont hogy nem allergén, és mivel a babám nem tudja megemészteni a tejcukrot, ezáltal megy a hasa, kérte, hogy éretlenebb banánt (ami székletfogó is egyben) adjak Neki. Természetesen nem egy egész és csak nem is egy fél banánt... almával elkeverve maximum napi egyszer egy kiskanállal. Fontos természetesen alaposan megmosni a banánt, pontosan azért mert mindenféle érést elősegítő dolgot használnak a multik, de szerintem aki megteheti és vesz bio banánt, az ezt is elkerülheti. Én csak azt látom, hogy minden egyes etetés után a babám arca vörösödik és ha mondjuk 4 órán keresztül nem eszik, akkor addigra egész szép lesz a kis bőre. Szóval bármilyen hihetetlen sajnos nem minden esetben az anyatej a legjobb... és lehet bírálni, elítélni, hitetlenkedni, ezzel akkor is mindig az Anya szenved a legjobban, hiszen gondolom mindenki a legjobbat akarja. Nagyon nehéz azzal a tudattal megbirkózni, hogy ha etetem-vörös, viszkető valamit okozok Neki...
2013. dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
A én picim 3 hétig csak szopizott, utána 2 hónapos koráig szopi+tápszer. Aztán már egyáltalán nem tudott szopni, a tápszert elfogadja, az előírt adagnál is többet adtam neki, de az is kevés volt, abból viszont többet az orvos sem javasolt. Két hétig szenvedtünk, a pici azért, mert mindig éhes maradt, én azért, mert óránként sírt, a tápszert meg ugye nem szabad túlzásba vinni... Így aztán az én drága nagymamám megosztott velem pár régi praktikát azokból az időkből, mikor még nem is hallottak a tápszerről. Két és fél hónapos korától feles tejet iszik forralt kecsketejből, három óránként! és minden délben reszelt almát kap a tápszerhez, így aztán megszűnt az éhség sírás és érdekes módon a hasfájás is! Most 3 és fél hónapos, szépen fejlődik, 66 cm, 7 kiló, nem zsíros baba és az éjszakákat evés és sírás nélkül átalussza. Tehát a válasz a kérdésre: muszáj volt hozzátáplálni.
2015. szept. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Szia! Igaz nem mai a kérdés... Kislányom 6 hónapos lesz jövőhéten és még nem kezdtük el a hozzátáplálást! Kizárólag anyatejet kap, de jövőhéten tervezem elkezdeni :) jah és így is nagyon jó húsban van :) aki azt mondja hogy 6 hónaposan már nem tápláló az anyatej az rosszul tudja 1 éves korig az anyatejnek kéne a fő tápláléknak lennie 1 max kettő étkezést kiválthatunk ekkora "rendes" ételel :)
2017. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!