Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjam meg a keresztelőt?...

Hogy oldjam meg a keresztelőt? A párom szülei látni sem akarják egymást.

Figyelt kérdés
Elváltak már évek óta. Az anyja újra férjhez ment. Ha találkoznak, vagy ki bírják szó nélkül, vagy nem. (az utóbbi gyakoribb) Minket már a sírba tesznek, mert mindkettő a másikat szapulja a hát mögött. Egymástól függetlenül mind a ketten azt mondják, hogy ne engedjem az unokát a másik közelébe. Most ott tartok, hogy a keresztelőn nem lesz ott csak a két keresztszülő és persze mi. Ezzel csak az a baj, hogy az én családomat sem tudom meghívni, mert az már milyen, hogy ők ott lehetnek. Tudom, hogy ők nem így viselkednek, de a páromnak biztosan rosszul esne és ezt nem akarom. Lefújjam szerintetek az egészet, vagy mit csináljak?
2011. júl. 22. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ez a nagyszüleim és apukám között folyt.Rettenetesen utálják egymást...még annó attól féltem még a ballagásomra se jönnek el a nagyszüleim apám miatt.És csoda történt,eljöttek,sőt.Nagyon szépen viselkedtek,mert tudták az nekünk "gyerekeknek" esne rosszul.Azóta esküvőn,keresztelőn is ott voltak,semmi probléma nélkül,persze ezeken kívül soha nem találkoznak,nem beszélne,de még csak nem is köszönnek egymásnak.szerintem külön-külön beszéljetek velük,hogy legyenek szívesek kultúráltan viselkedni,mert ez nektek nagyon fontos és tartsák tiszteletben!Szerintem meg fogják érteni és inkább nem fognak egymáshoz szólni!
2011. júl. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen lehet, hogy kibírnák vita nélkül de a hangulatnak biztosan odalenne. Nagyon feszült a légkör, ha ők ketten egy helyen tartózkodnak. Azt hiszik, hogy minden róluk szól, ez az alkalom sem a kisfiamról szólna az biztos. :( Megpróbáltam már velük beszélni, de nem sok értelme volt. Külön külön nincs velük bajom, de együtt katasztrófa. Képesek egymás elől is dugdosni szegény gyereket. Megpróbálok még1* dűlőre jutni velük, de már előre félek. Mindkettő nagyon nehéz eset.
2011. júl. 22. 11:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Mondd azt nekik,hogy szeretnétek ha eljönnének,de ha nem bírják ki veszekedés nélkül,és feszült hangulatot sem szeretnétek,inkább nem is jöjjenek el,nem fogtok megharagudni. Felnőtt emberek igazán lehetne bennük ennyi tisztelet.
2011. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem először a pároddal kéne tisztáznod ezt a dolgot. Szépen finoman kérdezz rá, hogy mit gondol erről a dologról, hiszen neki/neked most a saját gyermeketek a legfontosabb. Lehet, hogy ő javasolná, hogy ne hívjátok meg a szüleit, csak a Tieidet. Ha mégsem, akkor is közösen kell megoldást találnotok a problémára.

Mindenesetre én nem szívesen zárnám ki a (ha lehet így fogalmazni) normálisan viselkedő nagyszülőket, a másikak miatt.

2011. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom,hogy ilyenek...a gyereknek kéne az első lenni,érte mindenre képesnek kéne lenni.Próbáld megbeszélni velük tényleg,hogy ez neked nagyon fontos lenne,és itt a gyereked lenne a középpont,róla szólna minden,szeretnéd ha ott lennének mindketten.Ha tudják válalni,hogy nem csinálják a feszültséget azt megköszönnéd,de ha nem akkor tényleg el se jöjjön egyik se.ezt így nyugodtan mondd meg nekik,hátha kicsit észbe kapnak,hogy nem helyes amit művelnek.sok sikert.
2011. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy irtatok! Muszáj leszek beszélni velük, de úgyis csak a saját hülyeségeiket, régi sérelmeiket fogják fújni. Ráadásul apósom már közölte velem, hogy amíg ő él addig nem fogja abba hagyni az ellenségeskedést. A párom már teljesen elzárkózik az egésztől, nagyon szégyelli a szüleit. :( Az anyjával nem is beszél az apjával igen, de annak is csak veszekedés a vége. Szóval vele sem sokra megyek. A keresztelőért sincs oda, mert szerinte a gyerek majd ha nagyobb lesz döntse el, hogy szeretné-e egyáltalán. Az én szüleim már nem élnek így csak a nagynéném lenne hivatalos aki felnevelt minket a testvéremmel. Lehet az volna a legjobb ha lefújnám az egészet. De akkor ilyen erővel lefújhatnám a gyerkőc első szülinapját, karácsonyát stb. Marha jó lesz szegénynek így felnőni...:(
2011. júl. 22. 12:11
 7/10 anonim ***** válasza:

nem olvastam el a válaszokat.

én komolyan nem értem a reakciótokat, hogy ebből a nagy eseményből egy bújkálást csináltok anyósodék miatt????

ne haragudj, de a gyereketeknek mi köze ahhoz, hogy ők elváltak? majd mikor visszanézitek a képeket azt mondod, hogy hát igen, kutya nem jött el az első komoly eseményedre mert a nagyszüleid nem bírták egymást?


én szüleim is elváltak, anyám bepasizott, fiatalabb nálam a pasija, gondolhatod mennyire szívlelik egymást az apámmal de nekem ehhez semmi közöm, döntsék el ela akarnak-e jönni azzal a feltétellel, hogy nem teszik tönkre vagy maradnak otthon!


igen is hívd meg a szüleidet, még csak az kéne, hogy ők is megsértődjenek :S

2011. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na az én párom szülei 28 éve váltak el, de az anyósom pont ugyanúgy utálja apósomat, mert elhagyta egy fiatalabb nőért(már nekik is van egy 21 éves gyerekük...). Most mondtuk le a keresztelőt más miatt, de hálisten ők tudnak viselkedni... legalább messzire elkerülik egymást, nem köszönnek, nem néznek egymásra, ennyi. Kérd te is ezt tőlük, ha meg nem tudnak viselkedni, akkor meg maradjanak otthon.
2011. júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én szívbaj nélkül otthon hagynám őket, csak az jöjjön, aki a gyerek és a keresztelő érdekel. Veszekedni akarnak? Tegyék máshol. Lehet szólni, hogy menjenek el, de figyelmeztetve, hogy ott lesz az utált ex is. Ha elmennek, és veszekszenek, el kell őket küldeni :P És szégyelljék magukat mindketten!

Ha a te szüleidnek fontos a keresztelő, természetesen ne mondd le mások hülyesége miatt!!!

És a párod mit mond? Mert ezt igazából neki kellenem egoldania, nem neked! Na de a pasikat ismerve ez nem így lesz... .p

2011. júl. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. Meghívom mindkettőt, ha jönnek és kulturáltan tudnak viselkedni akkor oké, ha nem kidobom őket. Könnyű ezt mondani, csak nem vagyok ilyen. Na majd megemberelem magam. :D Ez a kisfiam napja és kész. Köszi, hogy irtatok, remélem minden rendben lesz.
2011. júl. 22. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!