Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik már 2-3 hónapos...

Anyukák, akik már 2-3 hónapos kortól hozzá akarják táplálni a babát, miért teszik?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem kötözködni akarok,csak nagyon kiváncsi vagyok, miért siettetik, mikor még szinte alig születtek meg a babák, és egész életükben ehetnek még majd "rendes" ételeket...

Mi a motivációja? Ettől ügyesebbnek, vagy fejlettebnek gondolják a babát?Vagy nem szeretnek szoptatni vagy tápit keverni?


2010. jan. 14. 16:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
18.57, ugye nem mondod komolyan, hogy ezt te élvezed is?!
2010. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Szia!

Én orvosi utasításra kezdtem el a hozzátáplálást 2,5 hónaposan. De NEM a szoptatás rovására, hanem a délelőtti két szopi között. Almalével kezdtük, aztán 10 nap múlva almapépet kapott pár kanállal a kislányom. Így nem csak folyadékot kap, hanem némi rosthoz is jut a szervezete. Az első 6 hét elég komlikált volt nálunk, a kórházban, amikor született elkapott egy fertőzést és ez a 6-ik héten derült ki, addig megjártuk a poklot. Neki erre szüksége van, mi ezért tesszük.

13 hetes kislány anyukája

2010. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló! Miért van rá szüksége? Erre is kiváncsi vagyok, egyes orvosok vajon hogyhogy ajánlják 2-3 honapos babáknak a hozzátáplálást?

A tápszer teljesen elegendő kellene hogy legyen...nem?

Köszönöm a válaszokat és külön jó volt olvasni a 2 más nézetet valló, de egymást MÉGIS megértő és a másik véleményét tiszteletben tartó emberkét olvasni!

Köszönöm!

2010. jan. 14. 21:45
 24/35 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy oké h valaki nem tud/nem akar stb. szoptatni de ott vannak a tápszerek amik már nagyon közelítenek az anyatejhez...és még ahelyett is mást szeretnének adni ilyen korán.
2010. jan. 14. 21:47
 25/35 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Utolsó vagyok. Leírtam miért kell egy kis gyümit adni a lányomnak. Nem jó az emésztőrendszerének, ha csak folyékony táplálékot kap, így egy kis rost bevitelével helyrebillentettük az egyensúlytt. Amúgy epetúltengése volt az első 6 hétben, így az első 6 hétben csak szenvedett szegénykém. Az orvosunk nem "csak" gyerekorvos, hanem gasztroenteorológus, így maximálisan megbízom benne. Ja, és az aanyatejes táplálást tartja elsődlegesnek.

A kislányom most már teljesen egészséges, anyatejes, a pár kanál gyümit délelőtt 2 szopi között kapja, NEM a szopik rovására. De szerintem mi különleges eset vagyunk.

13 hetes kislány anyukája

2010. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Kedves 10.13 as köszönöm a válaszodat! Igen, valószínűleg ez nem általános probléma ami nektek volt :(

Jó egészséget kívánok!

2010. jan. 15. 10:20
 27/35 xStefix ***** válasza:
72%

Mit élvezek? A más nézetet valló anyukával való beszélgetést vagy a 23 hónapja tartó szoptatást? Mert mindkettőt igen. Beszélgetni nagyon szeretek, mert kíváncsi vagyok mások nézőpontjára is, hogy ki miért gondolja úgy, ahogy. Pláne azután, hogy 2 éve időhöz kötötten kezdtem szoptatni, ami miatt a szokásos 6 hétnél nekem is el kellett kezdenem tápszerezni satöbbi.. De szerencsém (is) volt, mert sikerült utánajárnom az azóta helyesnek tartott módszernek. Elnyúló próbálkozások mellett ugyan, de 3-6 hónapos kor között visszaálltunk a kizárólagos szopira, utána kezdtük a lassú hozzátápit és mind a mai napi szopizunk. Igaz, úgy veszem észre, a lányom lassan kezd elválasztódni, egyre kevésbé érdekli a szopi és emiatt a tejem is jócskán megcsappant az elmúlt pár hétben. De ez az élet rendje. Amióta tudom a "titkát", mindig is szerettem őt szoptatni, örömmel tölt el, hogy elégedett és nyugodt lesz egy-egy alkalom után. Mindkettőnknek szüksége volt/van rá.

Az ilyen kérdések pedig sokszor azért születnek szerintem, mert a játszótéren azok az anyukák szoktak a leghangosabbak lenni, akik a korábban is említett problémákkal küzdenek - nem azokról terjed a "pletyka", akik különösebb gondok nélkül, "diszkréten" szoptatják a totyogóikat, kisgyerekeiket...

Kérdező, köszi a megértést és bocsánat, hogy kicsit "kisajátítottuk" tegnap a topikot, meg én egy kicsit most is. :)

2010. jan. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 sysyqueen ***** válasza:

:D olvastam itt sok mindent hasznosat és pocsék ötleteket... egyet értek azokkal akik szerint a gyermek diktálja a tempót... és nem értek egyet azokkal akik csak mert nehogy csúnya legyen a dekoltázsom címen szoktatják le a ciciről a picit... továbbá nem értek egyet azzal sem hogy minél hamarabb adsz szilárd ételt a gyermeknek annál hamarabb hagyja el a cicit... két gyerekem van a kislányom már négy éves és két és fél évig szopizott... ő csak 5 hónaposan igényelte a további táplálékot... de nála is elkezdtem a különböző gyümölcsök, zöldségek és főtt ételek meg kóstoltatását... a kóstolást úgy kell érteni hogy minden héten egy két kanálnyi gyümölcs levet,illetve pépet adunk a picinek mindössze egyszer egy nap... és mégis a cicit csak két és fél évesen hagytuk el végleg...

a kisfiam most négy hónapos... ő viszont már most igényel némi plusz rostot... így hát ha már kell neki akkor meg kapja... természetesen már ismerjük a zöldségek és gyümölcsök nagy részének ízét... és előszeretettel szopizik... valóbak a kicsik diktálják a tempót... szerencsés anyukának számítok... mind a két gyermekem az élete negyedik hetére végig aludta az éjszakát így nem sok gond van.. kiegyensúlyozott egészséges gyermekeim vannak. Továbbá nem értek egyet azzal az orvosi tanáccsal hogy az újszülöttet 3 óránként meg kell etetni... semmi jóra nem vezet az hogy beleerőltetem a táplálékot a gyerekbe. ő érzi hogy mennyi ennivaló kell neki és hogy mikor éhes. hogy példával érveljek: van egy szomszéd asszonyom akinek most fél éves a kisfia... a mai napig fel kel hozzá kelnie éjszaka mert ugye megszokta a pici a három óránkénti evést... és hiába van már 8,5 kg a gyerek ha ugyanúgy nyűgös, ételt nem fogad el csak cicit ... ellentétben a fiammal aki amikor felkelt akkor szopizott ... három hetesen végig aludta az éjszakákat... már négykézláb rugózik... és segítséggel (ujjakba kapaszkodva)nem hogy ülni két lábon állni is tud. a védő nő azt mondogatja nem szabad még ültetni a picit csak félig fekve... én pedig azt mondom hogy csak azt kapja a pici amit ő szeretne és ha ő ülni akar hát hadd üljön... ő érzi hogy jó-e neki vagy sem... (az érv hogy gerinc sérvet kaphat) nos minden ember más úgy-szint minden kisbaba is más.. van akinek a csontozata lassabban fejlődik és van hogy gyorsabban... ők érzik hogy mire van szükségük... és ezzel szemben az orvosi javaslatok csak javaslatok maradnak...

2012. nov. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 sysyqueen ***** válasza:

nos mielőtt bárki letámadna... mindezt úgy értem hogy nincs két hasonló gyermek a világon ahogy két hasonló ember sem... és csak arra szeretnék kilyukadni hogy egy gyermeket nem úgy kell nevelni és etetni tömören: egy gyermekkel nem úgy kell foglalkozni ahogyan azt egy könyvben olvastuk... nagy butaság az hogy végig olvasok egy könyvet a gyermek nevelésről és kész mindent tudok arról hogy hogyan bánjak a gyermekemmel... önálló lények ezt nem szabad elfelejteni... saját akaratuk van... aminek időnként eleget kell tenni. Az hogy hogyan bánok a kicsivel (újszülött kórtól fogva) hatással van a továbbiakra.. a felnőtt korára is. most ezzel nem azt akarom mondani hogy minden percben babusgatni és a kedvében járni kell... hanem ami fontos... ami a fejlődésére van hatással (fizikailag) azt megengedni neki...

a testbeszédet kell figyelni egy babánál... minden apró pici mozzanata jelent valamit... az szerint kell az anyukának dönteni mindenről... az szerint lehet felmérni azt hogy most hú estére lázas lesz a gyermekem... vagy éppenséggel jön a foga azért nyűgös... fáj a pocakja azért nem alszik stb... mindent elmondanak ők a maguk módján... ezt kéne megtanítani sok anyukának hogy hogyan vegyen észre időben egy megbetegedést... hogy hogyan vegye észre azt hogy mit szeretne a pici... nem teletömni a fejüket mindenféle praktikákkal amik az egyik gyereknél beválhatott de a sajátnál már nagyon nem biztos... én nem a könyvekből tanultam meg hogy hogyan kell egy csecsemővel bánni... egyszerűen az ösztöneimre hagyatkoztam... és ha hagyjuk hogy érvényesüljenek az anyai ösztönök... a gyermekünkkel csodákra vagyunk képesek. persze ez csak az én véleményem... a kislányom nevelése közben én is elolvastam pár hasonló könyvet... tény hogy vannak bennük hasznos tippek is... de ezt a helyzet határozza meg ahogyan azt is hogy mikor etesd meg a picit külön étellel...majd ő megmondja mikor szeretné megenni a rendes ételt... csak figyelni kell a testbeszédét.

2012. nov. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 xStefix ***** válasza:
100%

Szerencsés vagy, hogy te magadtól is rájöttél minderre, és úgy tűnik, időben is.

Tudod, az a nagy baj manapság, hogy a nagyokos szocializáció közben kinevelődik belőlünk az ösztönös, megérzésen és értő figyelmen alapuló viselkedés, gondoskodás. Én szoptatási segítő vagyok, kapcsolatban a La Leche Ligával. Az ő honlapjukon, a nyitóoldalon is az olvasható, hogy ma újra kell tanulnunk szoptatni, mert mára elfelejtettük, hogyan is van ez - szerintem nemcsak szoptatni, hanem egyáltalán, anyaként gondolkodni is. Ezért a sok könyv, honlap és egyebek.

De abban teljesen igazad van, hogy nem (szószerint) ezek alapján kell gyereket nevelni. Igen; csak akinek nincs előző tapasztalata, vagy egyszerűen nem olyan bátor és magabiztos, mint te voltál/vagy, annak idővel nehéz elszakadnia ezektől a külső tanácsoktól. Tudom, milyen ez, mert én is ilyen voltam. Évekbe tellett, amíg eljutottam oda, ahol ma vagyok, hittel és tudással.

2012. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!