Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik már 2-3 hónapos...

Anyukák, akik már 2-3 hónapos kortól hozzá akarják táplálni a babát, miért teszik?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem kötözködni akarok,csak nagyon kiváncsi vagyok, miért siettetik, mikor még szinte alig születtek meg a babák, és egész életükben ehetnek még majd "rendes" ételeket...

Mi a motivációja? Ettől ügyesebbnek, vagy fejlettebnek gondolják a babát?Vagy nem szeretnek szoptatni vagy tápit keverni?


2010. jan. 14. 16:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%

Régi okosság ez. Én konkrétan a Babát várunk c. könyben olvastam egy részét, ami néhányotoknak elavult lehet, mégis szerintem a legjobb és legtutibb. Más dolgokat a gyerekorvosomtól hallottam. Összegezve:

A babának 3 hónapos koráig van hatalmas nagy szüksége az anyatejre, mert addig fejlődik az immunrendszere. 3 hónap után amikor kész az immunrendszere, és el is kezd ugye védekezni el lehet kezdeni nyugodtan a hozzátáplálást, hogy 6 hónapos korára már tudjon sokmindent enni, mert 6 hónap után állítólag erősen csökken az anyatej tápértéke, és nem elég már egyes babáknak. Illetve lehet hogy elég, de nem olyan mégse mintha kapnának mellé valamit. Nem kell abbahagyni a szoptatást ilyenkor sem, csak már nem a tej a fő táplálék, hanem a zöldség. Azt hogy mennyire csökken a tej tápértéke, nem tudom, mert hallok/látok olyanokat, akik 10-12 hónapig is szoptatnak, és mégis fejlődik a babájuk, szóval nem tudom ez mennyire igaz, de egy biztos, nálam bevált. Mondjuk kevés is volt a tejem, nem tudom mi lett volna, ha elég, de szerintem akkor is elkezdtem volna a hozzátáplálást, maximum egy-két hónappal később.

2010. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%
Ja, és ennek az oka pedig az, hogy a nőgyógyászom azt mondta, hogy a hosszas, sokáig elhúzódó tönkreteszi a mellet. Szerintem ez is alkati kérdés, és nem tudom mit értett alatta.
2010. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm hogy válaszoltál!! Még várnék lehetőségeket :)
2010. jan. 14. 16:41
 4/35 anonim ***** válasza:
59%

több oka is lehet.

valószínűleg azért, mert gondok vannak a szoptatással. vagy nincs elég tej, vagy nem érez rá a baba, és fájdalmas, ahogy szívja. vagy becsomósodik a mell, mert nem ürül ki, esetleg fejni kéne, de ehhez érthető okokból nincs kedvük. szóval a lényeg, hogy vannak, akiknek kényelmetlen a szoptatás. ilyenkor egyszerűbb hozzátáplálni, bár tény, hogy nem olyan jó, mint az igazi anyatej.

de biztos van olyan is, remélem kevesen, aki így akarja feltuningolni, mert tény, hogy a tápszertől picivel jobban hízik a baba. lehet, hogy megijed, hogy az övé, csak mert soványka, elmarad a fejlődésben. persze a kelleténél nagyobb babaháj, "kövérség" még az ilyen piciknél sem jó - szerintem.

2010. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

nekem azért kellett 3 hónaposan elkezdenem az alma kóstoltatást, mert egyszerűen NEM evett a babám. szinte semmit. ezer féle tápszert sem. 2 hónapig szoptattam, aztán már nem, a végén már szopni sem akart.

szóval 3 hónaposan adtam almát, ami eleinte megváltásnak bizonyult, mert azt legalább megette, de csak pár alkalommal, mert utána már az sem kellett neki.

az igazi, normális hozzátáplálás 4 hónaposan kezdődött, a 4 hónapos kornak megfelelő bébiételekkel.

tehát: nálunk egyzserűen azért, mert nem evett a baba, és már az orvos sem tudott mást kitalálni, mint ezt.


egy ismerősöm 2!!!!!!!!!!!!!! hónapos korban kezdte, tehéntejjel hígított bébiételekkel, hasonló okok miatt, mint én, szintén orvosi javaslatra.

2010. jan. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 xStefix ***** válasza:
40%

Én azok közé tartozom, akik szerint a korai hozzátáplálás tényleg elavult, sőt, nagyon is káros nézet. Nem tudom, ki írta a fenti könyvet és főleg, hogy mikor készült az eredeti, de az biztos, hogy a jelenlegi tudományos állásponttól messze elmarad. Pl, mert az immunrendszer 6-8 hónapos korra fejlődik ki teljesen.

A korai hozzátáplálás "divatjának" felkapása egyébként szépen egybeesik a tápszer- és bébiételgyártó cégek beindulásával, a múlt század közepe táján. Nem gondolnám, hogy nincs összefüggés...

2010. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

3,5 hónapos volt a babám, amikor már szenvedés volt minden etetés.

az anyatej fogyott, ő türelmetlen volt, és éhes.

4 hónapos korában én pedig akkor a tápszer és a bébiételek közötti dilemmában a bébiételeket választottam.

azt hozzá kell tennem, hogy az amerikai hozzátáplálási elvek alapján már érett volt rá a babám.


"Az amerikai gyerekorvosok a következöket ajánlják:


Nem a baba korától függ, hogy mikor áll készen egy baba a hozzátáplálás megkezdésére. A következö testi és fejlödési jelektöl függ, hogy a baba készen áll-e arra, hogy szilárd táplálékot kapjon. Valószinüleg el lehet kezdeni a hozzátáplálást, ha:

- a baba képes segitséggel ülni és a fejét stabilan tartja

- ha megduplázta a születési súlyát és legalább 6.5 kg súlyú

- éhes marad napi 8-10 szopás vagy 960 ml tápszer elfogyasztása után

Ezek alapján a hozzátáplálás kb. 4-6 hónapos korra esik."


Fél éves koráig tudtam szoptatni a babámat. Korábban megismerkedett az ízekkel, most, majdnem 10 hónaposan szinte nem tudok neki olyan ételt mutatni, amit nem szívesen fogad. Boldog, vidám, örökmozgó, kiegyensúlyozott, "problémamentes" baba, egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt az utat választottam, ma is ugyanígy csinálnék mindent.

Elég sokat olvastam a témában, s bár akiknek épp fél év alatti babájuk van, félnek, várnak, inkább erőltetik a szoptatást (amiről a véleményemet egyébként az első hozzászóló nagyon szépen összefoglalta), vagy tápszereznek, aztán fél évesen, 7 hónaposan végre rászánják magukat, aztán a babájuk pedig nem eszik. nagyon sok ilyen történet van itt is a gyakorin. szerintem olyan anyukák véleményét lenne érdemes meghallgatni, akik már átestek ezen, és még nem a hozzátáplálás elkezdése előtt állnak, hanem már gyűjtöttek tapasztalatot, és esetleg a kizárólag fél éves anyatejes/tápszeres táplálás után falakba ütköztek.

Persze ha a babám 4 hónaposan alig 5 kiló lett volna, és nem lett volna nyitott az új ízekre, akkor nem erőltettem volna. Ő diktálta a tempót, én csak fogtam a kezét.

Csak zárójelben jegyezném meg, hogy a mellet előkapni, meg a tápszert megkeverni korántsem olyan bonyolult, mint változatosan főzni a picinek! Tudom, mert mindhárom táplálást próbáltam.

2010. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
22%
buksi vagy.
2010. jan. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 xStefix ***** válasza:
46%

Feltettem nemrég egy olyan kérdést, hogy a korán hozzátápláló anyukák meddig tudtak szoptatni. Nekem az a tézisem, hogy minél hamarabb kezdenek, annál rövidebb ideig marad meg a szopi. A szopis szakirodalom is ezt írja, de kíváncsi leszek, mi derül ki ebből a kis "házi" felmérésből..

A fenti idézet nem a Suttogóból származik? Mert emlékeim szerint abban is valami ilyesmi szerepelt, bár lehet, hogy Tracy is csak átvette ezt az ajánlást.

2010. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
17:34-es vagyok, ez sztem nem a Suttogóból van, hanem egy usában élő lány írta a hoxán, viszont én is Suttogó-párti vagyok. az én történetemhez az még hozzátartozik, hogy egyébként is fél éves koráig terveztem szoptatni a babámat. tény, hogy ezért a kijelentésért sokan megköveznek majd, de én így szerettem volna, és így is sikerült.
2010. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!