Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az olcsóbb: főzni a...

Melyik az olcsóbb: főzni a babának, vagy bébiétellel táplálni, amíg nem eszi azt, amit mi?

Figyelt kérdés

Ha csak az árakat vesszük figyelembe, és semmilyen más szempontot, mi olcsóbb: főzni a babának, vagy üveges bébiétellel táplálni 1 éves korig? Elcsodálkoztam a múltkor, hogy 79 Ft egy darab alma lemérve! És az még csak 1 alma! Egy doboz bébidesszert pedig kijön 90-100 ft-ból...

A burgonya, zöldségek, stb, minden nagyon drága, hacsak nem jut hozzá valaki kertből, rokonságtól, stb.

Mi a véleményetek? Tényleg csak az árát nézzük, és most ne azt, hogy frissebb, egészségesebb, hozzászokik, egyebek.


2011. szept. 12. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sztem a főzés olcsóbb. Ikreim vannak,már 2 étkezés ki van váltva,ha csak azt nézzük,hogy 4 üveg bébiétel menne el naponta...hát az minimum 1000 forint/nap! Abból rengeteg adag saját készítésű kaja jön ki! Nem tudom,melyik az a bébikaja, aminek 100 forint üvegje,de amiket én nyugodt szívvel odaadok a babáimnak,minimum 230-ba kerülnek. De inkább többe...
2011. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen évszak van.

Most például fillérekből megcsinálsz egy répa-krumpli-husi kombinációt, lassan jön a sütőtök, cékla, de most olcsó még a cukkini, tök is.

Télen drágább lesz a barack, ráadásul az íze is pocsék lesz, olyankor jobb az üveges.

Én vegyesen adom mindkettőt, főztömet is és üvegeset is.

2011. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a főzés az olcsóbb. Persze nem a legdrágább kis zöldségesnél kell bevásárolni.

Egy kiló alma 200 Ft a piacon, és finom zamatos, édes. Nem jó helyen vásárolsz.

És bár már rég nem vettem bébi desszertet, mert a legkisebb gyerekem is két éves, akkoriban sem lehetett 90-100 Ft-ból kapni egy üveggel. Nem tudom milyen márkájút és hol találtál.


Én alapból nem ellenzem az üveges kaját, de én szerettem nekik főzni, nem is esett nehezemre, amúgy is kellett főznöm a család többi tagjának, az övé meg 10 perc alatt megvolt mindig, de nem sok idő kellett és már a mienkből tudtam kivenni nekik.

Akkor vettem üvegest általában, ha valami olyat akartam adni, ami nem volt idényben kapható. (Áfonya/sütőtök)

Szerencsés is voltam, mert ősziek a gyerekeim, így következő tavasszal mindig volt nagy választék.

2011. szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Főzés olcsóbb. Főleg ha tudsz fagyasztani, mert most olcsóbban meg tudod venni az idénygyümölcsöket, zöldségeket. Nyersen, vagy ici-pici forralás után fagyasztod, és télen szépen meg lehet főzni a babának.

Én többnyire főztem, de mindig volt itthon pár üveg bébiétel is arra az esetre, ha bármi közbejön.

2011. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha ügyesen vásárolsz, netán megteheted, hogy előre készülj és lefagyassz különféle zöldségeket, gyümölcsöket még szezonban, hogy télen ne kelljen csillagászati összegeket fizetni a bolti mirelitért, a saját főztöd sokkal olcsóbban kijön. Főleg, hogy ugye naponta nem csupán egy bébidesszert kell majd, hanem 3-4 étkezés. Ha úgy számolod, bizony, a bolti nem olcsó... Különben is a bébidesszert minek? (nem kekeckedés, csupán nem hiszem, hogy annyira szükség lenne pl. babapudingra, babajoghurtra, ezek inkább a szülő zsebét bántják, a gyerek megvan nélkülük)

Krumplit, ha teheted, most vegyél nagyobb mennyiségben, így 1 kiló csak 60 forint... télen ez felugrik 100-150 forintra is! De még az sem annyira megterhelő, hisz még egy 1 évesnek se kell nagy mennyiségeket főzni, egy kiló majd 2 hétig elég. Húst is vehetsz nagyobb mennyiségben és otthon kisebb adagokban tudod fagyasztani... De azzal is tudsz spórolni, hogy egyszerre nagyobb adagot főzöl, majd kiporciózva mehet a hűtőbe (így spórolsz időt és energiát is).

2011. szept. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Én üvegeset főzelékeket adok (desszerteket friss gyümölcsből turmixolom). Szerintem így olcsóbb. Fiam 8hónapos, a Neki való bébikajákban nagyon sok minden van már. Ma pld. cukkini-rizs-csirkét evett, tegnap pulyka-sajt-vegyes zöldséget. Ezeket ha mind külön megveszed (kis mennyiségben nem is tudod megvenni), szerintem drágábban jössz ki. Én egy üveg Kecskemét vagy Hipp bébikaját max 250Ft-ért veszem akcióban. Ennél nem hiszem, hogy olcsóbban megfőzöl. De én csak egy babáról beszélek! Az ikres anyuka tutira főzéssel jön ki olcsóbban.
2011. szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A kisfiam még két alkalomra eszi meg a 190 grammos üvegest. Ami 95-100 ft-ban jön ki, az a Müllerben kapható, 4 darabos kiszerelésű, 100 grammos gyümölcs desszert (Bebivita), egyébként nagyon jó minőségű, német márka, 490 ft-ba kerül.

Persze ha majd többet eszik, változik a helyzet, az biztos! Ezért szerettem volna tájékozódni.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. szept. 12. 14:40
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, 14:38-as, pont erre gondoltam én is! Ezért bizonytalanodtam el.
2011. szept. 12. 14:42
 9/16 anonim ***** válasza:
Azért az sem mindegy, hogy 100g-os vagy 190g-os kerül 100 Ft-ba...
2011. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Elnézést ha félreérthető voltam, de mi olyan bonyolult a kérdésemen, lányok? "Doboz"-ról beszéltem és "desszert"-ről a 100 ft kapcsán...ráadásul ott az "alma" is támpontnak!:)))

Most komolyan azt hittétek, valami borzalmas balkán aljáról származó kutyulmány 100 forintos kajával etetem a gyerekemet? Azért sem sértődöm meg! :))

2011. szept. 12. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!