Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az olcsóbb: főzni a...

Melyik az olcsóbb: főzni a babának, vagy bébiétellel táplálni, amíg nem eszi azt, amit mi?

Figyelt kérdés

Ha csak az árakat vesszük figyelembe, és semmilyen más szempontot, mi olcsóbb: főzni a babának, vagy üveges bébiétellel táplálni 1 éves korig? Elcsodálkoztam a múltkor, hogy 79 Ft egy darab alma lemérve! És az még csak 1 alma! Egy doboz bébidesszert pedig kijön 90-100 ft-ból...

A burgonya, zöldségek, stb, minden nagyon drága, hacsak nem jut hozzá valaki kertből, rokonságtól, stb.

Mi a véleményetek? Tényleg csak az árát nézzük, és most ne azt, hogy frissebb, egészségesebb, hozzászokik, egyebek.


2011. szept. 12. 14:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
2011. szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

biztos hogy a gyereken is múlik.

lányom elejétől kezdve 2-3 dl-t eszik meg egyszerre.

ha főzök, akkor összefőzök 1 krumplit 1 cukkinivel, hozzátdobok egy kocka előkészített csirkemellet. ez 2 étkezésre elég neki, kb.100-150Ft. üvegesből ugyenez a mennyiség kb.500Ft.

1 alma vagy 1 barack is kitesz egy étkezést, tehát olcsóbb, mint az üveges.

nyáron biztos, hogy sokkal jobban megéri főzni, friss gyümölcsöt adni. télen ha nincsenek tartalékok a mirelitben, akkor lehet hogy ugyanazon az áron változatosabban lehet táplálni.


meg ismerek olyat, aki alig eszik pár falatot, na azért és sem főzőcskéznék.

2011. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

15:31-es, köszönöm a linket! Végig olvastam, és azt hiszem, ki is merítettétek a kérdésemre a választ ott, köszönöm!!

Amíg ilyen keveset eszik a kisfiam, olcsóbban jövök ki, ha üveges bébiételt eszik, sajnos ott a pont. Ahhoz képest, hogy elmúlt 8 hónapos, nem igyekszik túlságosan a szilárd ételeket habzsolni, hiszen olvastam, hogy van akinek a babája már az elején is 150-200-at evett. Két hónapja táplálom hozzá, de a tízórai gyümije kb 60 gramm, a főzelék ebédre 80-120 gramm között. Még 4 hónap, 1 éves lesz, és akkor eheti amit a család.

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást és tanácsot!

2011. szept. 12. 16:23
 14/16 anonim ***** válasza:
66%
Nekem az áram-bevásárlás-idő szempontjából az üveges érte meg, míg a kicsi egy éves nem lett. Addig a nagy is üvegeset evett, bizony, 20 hónap van köztük. Mire a kicsi is ehette, amit mi, mindkettő az én főztömet ette. Nekem így volt olcsóbb, de csak az ebéd volt üveges. És a Mülleres kaja a legfinomabb!
2011. szept. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én kiszámoltam, hogy amit a villanytűzhelyen elfőzőcskézek neki maximum 2 napra előre, meg össeturmixolgatom a gyümölcsöket többe kerül havonta, mint az üveges.

Magunknak 2-3 napra főzök előre, a lányom üvegeset eszik.

Hetente végigjárjuk a Rossmannokat(2), Dm-eket(2) és a Müllert olcsóbb kajáért.Általában a közeli lejáratú féláron van.Ma pl 200 ft-ért vettem keksze és gyümölcsös Nestlé tejpépeket amik szeptember végéig jókAddig simán elfogy és mégse 700-800 ft volt.Az ilyeneket mindig ki lehet fogni.Tehát ami nekem energiában és időben rámenne a főzésre, inkább üvegesre költöm és többet foglalkozom a lányommal, mert van rá időm:)

De ez csak egy nézőpont, sok függ a körülményektől is.Mindenki máshogy éli az életét, van akinek nem okoz problémát 20-30 perceket főzni a gyerekének naponta.Mindenki máshogy osztja be az idejét.És persze sokan csak kényelemből veszik az üvegest, de én őket sem bírálom(hogy is tehetném?) :)

8 hós múlt a lányom, lassan egyre több mindent eszik és nagyobb mennyiségeket is ugyebár, de még kibírható:Desszertnek mindig kap babajoghurtot vagy Jogobellát:)

Amúgy nem válogatós, a házikosztot is ugyanúgy megeszi, ha olyat főzök amiből ehet.

2011. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Főzni.

Pont egyik nap tettem egymás mellé..


Egyik oldalon (bio piacról):

- 1 kg vöröshagyma

- 1 kg krumpli

- 1 db padlizsán

- 1 hatalmas sütőtök

- 1 db valamilyen különleges tökféleség

- 1 kg sárgarépa

- 1/2 kg fehérrépa

- 1/2 kg szilva


A másik oldalon:

4 db olcsó üveges kaja.


Sokkoló volt :D

2011. szept. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!