Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek rossz anya vagyok...

Szerintetek rossz anya vagyok mert 11 hónapos babámat bébiétellel etetem délben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Ez most milyen kérdés?!?! Miért is lennél az..... vááááá
2011. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem!!!!

Ettől miért lennél rossz anya? A bébiétel direkt babáknak van.

Én vegyesen adok neki saját főztöt és bébiételt is.

2011. máj. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha rossz anya is lennél, nem ettől...

Van amelyik baba, csak az üvegeset hajlandó megenni, nem tudom nálatok mi a helyzet.

Ettől függetlenül saját érdeketekben kezd majd szépen lassan hozzászoktatni a házi koszthoz is.

2011. máj. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ma a 1,5 évesemnek is bébiételt adtam, mert későn jöttünk haza a játszóról, és már nem bírta volna ki, amíg megfőzöm az ebédjét. (nekem volt kajám, csak neki kellett volna összedobni valamit)

Szerintem ezért nem vagy rossz anya, ha megeszi, és ízlik neki, te meg nem vagy egy konyhatündér (mint én sem), és a babád is szépen fejlődik, akkor mi ezzel a baj. Akkor lennél rossz anya, ha csipsszel meg kólával ebédeltetnéd a gyerkőcöt.

2011. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

?????


Ne haragudj, de ez milyen kérdés? Felteszem, rendesen eteted, szereted, nem bőgeted éjjel, tisztába teszed, leviszed sétálni. Akkor miért lennél rossz anya?

Sőt tovább megyek: abban is biztos vagyok, hogy senki nem mondta, hogy rossz anya vagy. A nagyon maximum, amit el tudok képzelni, az, hogy valaki azt mondta, hogy lusta az, aki nem főz (ez így persze szintén nem igaz, de egy ilyen megnyilatkozás még életszerű).

2011. máj. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy ezért rossz anya lennél.

Én a 9 hónapos babámnak kb. kétnaponta adok bébiételt ebédre, de felesben az általam főzött répával vagy krumplival esetleg almával összekeverve, turmixolva. Ebben a korban már szükségük van a fejlődéshez az anyatejen (vagy tápszeren) kívül másféle tápanyagokra is, s mivel az ember nem tud azért a családnak teljesen só és cukormentesen főzni, hogy a baba is ehessen belőle, inkább ehhez folyamodik. Én bízom azokban a bébiételekben, melyekben nincs hozzáadott cukor stb. Semmi édeset, sósat nem adok neki egyenlőre, inni is vizet szoktam. Később persze szeretném, ha ugyanazt ehetné, amit mi. Remélem, tudtam segíteni:)

2011. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy ettől rossz... mondta valaki esetleg?

Akkor lennél rossz, ha utána megitatnád egy kis sörrel, borral:)

2011. máj. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát igen! Megcsinálnám én neki ha több foga lenne! Meg sózhatnék fűszerezhetnék úgy ahogy magunknak szoktuk! de még picinek találom ahhoz hogy a mi kajánkat egye!! meg persze 2 foga van!!<----- így nehéz egy kicsit!! :) csak néha jön a lelkiismeret furdalásom!!
2011. máj. 27. 15:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt írom, de attól hogy 2 foga van már szoktathatod a daraboshoz is, de ha nem tudja megenni turmixold le neki, illetve főzz külön a babának és azt ne fűszerezd.
2011. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, ez buta kérdés. Ha megeszi, egészségére.

Az én 10 hónapos, szintén 2 fogú kisfiam is kap naponta 1-2 üveg bébiételt, de már nincs oda értük, mert meg akarja fogni az ételeket. Így aztán mindig kell neki adnom főtt zöldséget, banándarabokat, kenyérdarabkákat stb., és amíg azt eszi, kanállal adok neki egy kis bébiételt is. Én bízom a bébiételek minőségében, jobban, mint a saját főztömben :)

2011. máj. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!