Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapszeres babak Anyukai!...

Tapszeres babak Anyukai! Kivancsi vagyok, ezert kerdem:miert tapszeres a babatok a KEZDETEKTOL, hogy-hogy nem anyatejes?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 19:20
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
69%
Sok tápszeres baba nőtt már fel. :) A párom például a tápszert sem bírta (anyukájának meg nem volt teje) ő lisztlevest adott neki... (pedig csak 24 éve volt) Ő is felnőtt és egészséges, bár gluténérzékeny (de a bátyja is azt kapta és ő meg nem lett az). Szóval a tápszer nem olyan vészes dolog mint gondolnánk.
2010. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
83%
Ez tényleg buta és provokatív kérdés. Ennyi erővel kiírhattad volna, hogy hogy létezik, hogy valaki nem tud természetes úton szülni, miért kell császár???
2010. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak teljesen igaza van (21:03).


Miért kell állandóan ezen a hülye kérdésen lovagolni???Mikor megláttam ezt a kérdést megfogadtam nem válaszolok de nem bírom szó nélkül hagyni!

De ez a válasz kihozott a sodromból!:

"az elejen mindenkinek keves,tobbszor kell cicire tenni a babat,ha kell fejni is"


Jelentem én is TÁPSZERT adok a 10 hónapos fiamnak,és igen nagyon szépen fejlődő,boldog baba.És igen,valóban lehet hogy sokunknak kevés az elején.Én szerdán szültem,hétfőn engedtek ki a kórházból de egy csepp tejem sem volt.Hidd el 'fájdalmas' volt látni ahogy a másik anyukák boldogan szoptatták a babájukat,sőt utána nem is keveset még le is fejtek.Nekem meg reggeltől estig a mellemen volt a fiam,és csak szívta,de nem jött semmi,a végén már vér,és azt is bukott,és csak üvöltött egész nap a kórházban.A tápszerért úgy kellett könyörögnöm 3.nap,hogy adjanak már enni valamit a fiamnak.Erre azt válaszolta a kedves nővér:talán majd este,vagy holnap anyuka!Erre az egyik nővérke megsajnálta a fiam,és hozott tápszert,de hozzátette ne mondjam senkinek!!!Na?!És hidd el sokszor volt cicin a babám szinte egész nap...és igen két szopi között fejtem a szinte semmit!Éjjel is.És boldog voltam ha két fejésből összejött 40-50ml.Megettem,megittam,megvettem minden létező pirulát,csodaszert.Ezt 3hónapig csináltam.És FELADTAM!Nagyon unom/untam hogy úton-út félen mindenki azt kérdezgette/kérdezgeti:

ÉS SZOPTAT ANYUKA?KInek mi köze hozzá?!Ha azt válaszolom NEM,akkor meg kapom a lesajnáló,megvető tekintetet,mintha valami hibás nő lennék.Mióta csak tápszert eszik a kisfiam kiegyensúlyozott vagyok és ő is,ami a legfontosabb.

Én úgy érzem megtettem mindent.

Remélem a következő babámat tudom majd szoptatni.


Kérek minden szoptató anyukát aki ezen a kérdésen lovagol ezen az oldalon,HAGYJUK már ezt a témát!Mindenki táplálja úgy a gyermekét ahogy tudja és örüljünk a gyönyörű babánknak!

2010. jan. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Én is tápozom a babámat, de én sem tudtam eddig elképzelni azt, hogy "kezdetektől" nincs tejcsi. Bocsi, én sem "kezdetektől" tápozok, csak kb 4 hetes kora óta, most 17 hónapos. Ez egy "tudatlan" anyukának igen is érdekes kérdés. Most már ezt is tudjuk, mi "tudatlanok". Már megint okosabbak lettünk, köszönjük az ebben a témában sajnos tapasztaltaknak.
2010. jan. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Nekem ez a kérdés annyit megért, hogy tudjam nem vagyok egyedül.Jobb a lelkemnek.


1 hónapig tudtam szoptatni a babámat, most 3 hónapos. Tudom, hogy mindent megtettem érte.

2010. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nincs semmi provokáló a kérdésbe , legalább is nem érzem annak pedig az én gyerekeim is tápszeresek voltak , jobban mondva az egyik még most is az :D .Tudom ,hogy amit tudtam megtettem és ennyi ,nem kell ezt a tápszeres-anyatejes dolgot ennyire zokon venni(szerintem).Tök mindegy mit kap az a gyerek attól még ugyan olyan gyerek marad mint a többi.
2010. jan. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
2010. jan. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

En kuldtem a linket,elozo vagyok!

Szerintem elgondolkodtato.

En 4 honapig szoptattam kulonben,de a 2. honaptol potlast is kapott a fiam.

2010. jan. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

MErt nem tudtam elfogadni, és nem tartottam valami gusztusos dolognak ezt a témát. Nekem ez nem volt természetes. Úgyhogy a kórházban már tápszert kapott. Én meg otthon kezdtem gyógyszert szedni apasztásra. De a kórházban egyszer se öntött el a tej meg semmi ilyen nem volt. Most 3 hónapos. Nem rég volt a családban egy jó kis fertőzés és csak ő nem kapta el, pedig tápszeres. A nővérem lánya meg össze vissza hányt meg hasmenése volt 2 napig. Pedig ő csak anya tejet kap. Szóval...!

De van olyan eset hogy nincs tej és van olyan is hogy a gyerek nem akar szopni.

2010. jan. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

eloszor is.jo reggelt mindenkinek.

masodszor-megfogadtam a "hagyjuk" kiirasom utan,hogy nem olvasom,idegesitem magam ezen es nem valaszolok.feltettem egy egyszeru kerdest es ilyen sokan nekem estek mint disznonak a kessel.es pont azok,akik nem is ertik a kerdest.a kerdes az volt,hogy a kezdetektol miert kenyszerul valaki arra,hogy tapszert adjon.nem vadolom,nincsen semmi gondom ezzel es eszembe sem jutott provokalni.ha az en tejem elmegy en is azt fogok adni majd a babamnak.tiszta sor.en az okokra voltam kivancsi az elejen-miert irjak 2-3 hetes babak anyukai,hogy tapszeres a baba.most mar tudom,hogy miert,azt gondoltam,hogy csak elapadni tud a tej,arra nem gondoltam,hogy ilyen sok anyukanak nem is lehet,vagy a baba nem tud szivni,vagy nem izlik neki a tej.

mindenki,aki leirta,mi is tortent vele valojaban,koszonom a valaszokat.3 ikres anyukanak is sok sikert!aki bemasolta a cikket egy elozo gyak.kerdesrol,annak szinten KOSZONET....oh,hallottam mar olyat,hogy az anyuka azt mondta:orulok,hogy nem szopik a baba,igy szabad vagyok,tudok vasarolgatni menni!na?most pedig mindenkinek jo babzast es egszseget!sziasztok.

2010. jan. 10. 09:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!