Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapszeres babak Anyukai!...

Tapszeres babak Anyukai! Kivancsi vagyok, ezert kerdem:miert tapszeres a babatok a KEZDETEKTOL, hogy-hogy nem anyatejes?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 19:20
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
78%
Sajna, van ilyen. Örülj, hogy nem tudod. Szia
2010. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt valamennyi tejem és egy kis ideig tudtam is szoptatni. De! Hármasikreim vannak, nagyon szerettem volna, ha tudom őket szoptatni, erre is nagyon készültem az egész terhesség alatt, már úgy bebeszéltem magamnak, hogy simán menni fog, hogy nagyon rosszul esett, amikor mégsem sikerült. Persze császárral szültem, az egyik babámat kellett csak inkubátorba tenni, de ő is csak azért került oda, mert nem volt még 2 kg és nem tartotta a hőjét. Viszont a másik két babámat rögtön megkaptam a szobába éjjel-nappalra. Friss sebbel alig tudtam hozzájuk felkelni, a harmadikhoz 3 óránként mehettem fél órára. Őt nem szoptathattam, tápszert kapott. A két babát próbáltam szoptatni, de nagyon nehezen ment nekik és nekem se indult be a tejem, így tápszert is kaptak. egy szoptatás tartott kb. 3/4 óráig és talán ha 5 ml-t sikerült szopniuk, aztán még a másikat is legalább fél óráig próbáltam, mennem kellett a harmadikhoz és még egyek, igyak jó sokat, ne idegeskedjek és pihenjek sokat, hogy legyen tejem. Két hétig voltunk kórházban,minden nap próbálkoztam, minden nap kiidegeltek az intenzíven, hogy ha nem tudtam időben menni a picihez, akkor leszidtak, hogy milyen anya vagyok én, és persze minden nap bőgtem egy pár órát. Szerintem ezért nem is indult be a tejem, pedig próbáltam fejni is, béreltem gépi fejőt, amit haza is hoztam, reméltem itthon nyugodtan tudok majd fejni, szoptatni. De csak a pici tudott szopni, a másik kettő hozzászokott a cumihoz. A pici viszont nagyon türelmetlen volt, elkezdett szopni, de ugye még alig jött valami, és hiába nyomkodtam bele a szájába a tejet, ő csak üvöltött. 1,5 hónapnyi próbálkozás után feladtam. Addig fejtem, szóval azért kaptak valamennyit. Most már ennek is örülök, úgy érzem, megtettem amit tudtam, most már nincs lelkiismeret furdalásom emiatt.Arról nem is beszélve, hogy ugye akkor még 3 óránként ettek, ennyi idő alatt 3 babát megszoptatni, tisztába tenni és még mikor mit csinálni, egyébként is nagyon nehéz lett volna.
2010. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos olyan is van, hogy a gyerek nem szereti az anyukája tejét. Az én anyukámnak volt egy kis teje (nem sok de volt) de mi kiköptük. Nem izlett... Viszont kaptam a tejtestvérem anyukájától. :)
2010. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
91%

Ja, igen, és azt elfelejtettem, hogy amikor volt időm esetleg enni, akkor próbáltam fehérjedúsan, ahogy mindenki tanácsolta, ittam tejserkentő teát, sok vizet. Hát rám ez csak annyiban hatott, hogy jó sokat kellett járni pisilni. Semmit nem hatott.

EGyébként ez a kérdés engem nem bántott, viszont amikor megkérdezik tőlem, hogy szoptatom e még a három babát (egyébként ehhez is mi köze van egy idegen embernek???) és mondom, hgoy tápszert kapnak, olyan megvetően és kérdőn néznek rám, hogy legszívesebben azt kívánnám, csinálja utánam és meglátjuk, neki menne e. Én épp eléggé örülök, hogy sikerült három csodaszép egészséges kislányt kihordanom a 36. hétig és gyönyörűen fejlődnek, ügyesek, egyaltalán nem látszik az a 4 hét lemaradás rajtuk. Még ha tápszeresek is.

És! Akinek egy babája van, azt is simán megértem, ha nem tudja szoptatni, hisz nem feltétlen nálam is az volt a gond, hogy hárman vannak és emiatt nem ment!!! Szerintem inkább örüljön az aki tud szoptatni, aki meg nem,az meg annak, hogy van egy szép, okos kisbabája, akit akkor is el tud látni, ha nincs teje, és a baba ezt nem fogja soha a fejéhez vágni szerintem. Akkor meg másnak végképp nincs hozzá joga!

2010. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
69%
utolsó.le a kalappal előtted..Nagyon,nagyon büszke lehetsz magadra.Amit te végigcsináltál,csinálsz az nem semmi.gratlula.kitartást és sok boldogságot.
2010. jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
69%
a 20,18 asnak irtam,hogy utolsó,bocsi.
2010. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem konkrétan KEZDETEKTŐL kap a babám tápszert, de végülis ugyanaz:

A babám hétfőn született. Pénteken jöttünk ki a kórházból és addig egy csepp tejem sem volt. Illetve egy órával távozás előtt szivárgott valami kis kevéske, mert állandóan fejni próbáltam. (Szülés utáni komplikációk miatt altattak, talán ez is befolyásolta.)

Szombaton belövellt...de olyan szintű fájdalommal és lázzal járt nálam, hogy aznap (a babám első itthoni napján!) nem tudtam az ágyból kikelni! Anyukám segített a baba körül.

Innentől kezdve végülis lett valamicske tejem. De a babám 30-40 g-nál többet nem evett. Fejtem, éjjel és nappal, minden szopi után. Rekordja egyik reggel a 90 ml volt!

Ittam literszámra a teákat, vettem a drága MORE MILK tablettát stb... Kiderült, hogy a babám hypotón (gyenge izomzat).A szája mellett folyt ki a tej és alig volt szopóereje.

Pótlást kellett kapnia.

3 hós koráig tudtam neki anyatejet adni. Akkor bekerültünk a kórházba más gondok miatt is még a hypotónia mellett. Elapadt a tejem...biztosan az ideg vitte le.

Nálam így alakult. Biztosan hibás vagyok, pedig én akartam, nagyon akartam. Majd a második babámnál talán jobban sikerül.

2010. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
78%
20:27-es: nagyon szépen köszönöm! Igyekszem is mindent jól csinálni, de néha nehéz azért. Egyébként az az utolsó is én voltam. :)
2010. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim válasza:
69%

Szia! Merész kérdést tettél fel :)

Nos az én babám AZÉRT lett tápis, mert hiába volt tejem, a bolti tejnek magasabb volt a tápértéke, tehát nem laktatta a babámat. SAJNOS ezért lett tápis. Két hónapos korái fele tejcsi fele tápi volt a menü, ma már(hat és fél hónaposak vagyunk)csak tápot kap. Vagyis én hiába küzdöttem, hogy fél óránként mellre tettem a lányom, tejserkentők, meg miegymás, semmit nem ért. NEM működünk egyformán ennyi. NEKEM nagy lelki problémát okozott, hogy nem tudtam szoptatni. Bár én úgy gondolom, hogy nem kell elítélni, és kérdőre vonni sem azokat, akik nem szoptatnak.

2010. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
78%
Engem császároztak, és egy napig voltam intenzíven is, nehézlégzés és ödéma miatt. Ráadásul gyógyszereket is kaptam, és így 3 napi nem is szoptathattam. Aztán itthon még lázam is volt, valószínű tejláz. Sajnos eleve kevés volt a korházban is a tejem, hiába fejtem, kb. csak 60-70 ml jött összesen egy nap. Itthon is még két hónapig elektromos szívóval fejtem és fele-fele-be adtam neki a tejet a tápszerrel. A cicimet se nagyon akarta bekapni, csak amikor Ő úgy gondolta. Aztán megjött a menszeszem két hónap múlva és utána egyáltalán nem akarta bekapni a cicim. Ráadásul az egyik bimbóm nem jött ki rendesen és használtunk rá mindent, akkor se volt jó neki. Úgyhogy ez olyan összetett dolog volt. Amíg volt tejem addig adtam neki, de sajnos hamar elapadt...:( Attól függetlenül nagyon egészséget, okos vasgyúró kisfiam van!!! 16 hós (L32)
2010. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!