Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki egy...

Van itt olyan anyuka aki egy éves kor előtt adott a babájának tejet?

Figyelt kérdés
Mennyi idős volt a gyerkőc?Milyen tejet és milyen higitásban adtad neki? A beszólásokból nem kérek!
2009. nov. 14. 07:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
32%

szia 7-8 hósan már adtam simán, nem hígítottam.

Most 5 és 3 évesek, semmi bajuk nem lett tőle.

2009. nov. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
32%

Az enyémek 4 -5 honapsan már kaptak - eddig nincs semmi bajuk (orvosnál csak egy-egy megfázás miatt voltak), most 33, 29, 19 és 20 évesek.

De ugyanez rám is igaz, mivel anyukám nem tudott szoptatni, ezért 2 hónapos korom óta tehéntejet kaptam. Most 53 éves vagyok és és eddig csak akkor voltam orvosnál, amikor terhes voltam és nincs semmi bajom se, se reuma, se veseproblémám, se a vérnyomásommal nincs gondom.

2009. nov. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%

Ezelött 30 évvel még nem is volt más választása az anyukáknak - tápszer alig volt, az se igazán jó. A gyerekek higitott (késböbb teljes) tehéntejet kaptak és nem lett töle semmi bajuk.

Nyugat-Európában mostanában mindenhol azt ajánlják az anyukáknak, hogy lehetöleg legkésöbb fél éves kortól adjanak a gyereknek, mert különben allergiát kapnak, meg egészségesebb is nekik, mint a mesterséges, vegyszerekkel összeállitott tápszerek.

2009. nov. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak 30 éve nem antibiotikumozták a teheneket és nem volt tejben minden sz@r.

Én a fiamnak 1,5 évesen datam, most 10 éves lesz (és ekcémás)

2009. nov. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%
Szomszéd lány 8 hónaposan adott a fiának tejet, most 13 hónapos. A hígítást nem tudom. De ő mindent előbb kezdett a hozzátáplálással is, persze a doki tudta nélkül.
2009. nov. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellene nyugat-európai példákkal jönni mert - kivételesen - ebben mi vagyunk a jobbak! Magyarországon a terhesgondozás, a védőnői hálózat, a gyed-gyes rendszer példaértékű! Nyugaton az anyukák nem maradhatnak otthon a babájukkal évekig, ezért kezdik előbb az "emberkajához" való hozzászoktatást! És Magyarországon ritkán mennek be a tizenévesek fegyverrel a kezükben az iskolába tömegmészárolni!

Szerintem nagyjából nem árt a MAGYAR GYERMEKORVOSOK ÉS VÉDŐNŐK ajánlását, tanácsát legalább keretszinten betartani!

Amúgy pedig mindenkinek lelke rajta!

2009. nov. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
utolsónak teljesen igaza van
2009. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
Én 3-4 hónapos kora körül adtam neki először, 1,5-ös tejet kicsit hígítva, most 7 hónapos, simán kapja a tejet, abból csinálok tejbegrízt is mert a bolti dobozos pépeket nem igazán csípi. Semmi baja nem volt, még csak hasmenés se. Egy barátnőm most 26 éves, az annya óvta annak idején mindentől, nem játszhatott a homokozóba, nem ivott tejet 2 éves koráig, tojást se adott neki, most a lány ekcémás, allergiás a tejre, tojásra. A doki mondta neki, hogy ez attól van, hogy sokáig szinte burokba volt tarta és egyszercsak sokkolták a szervezetét és kialakultak ezek a dolgok. Nem azt mondom, hogy rögtön egy liter tejjel kell kezdeni, de szép fokozatosan meg kell kóstoltatni vele. Én tojást is adtam már 4 hónaposan, persze csak 1-2 kiskanállal, hogy megkóstolja, most imádja a rántottát.
2009. nov. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

hát biztos nem a korai tejeztetés miatt lövödöznek az iskolákban =)

ezen jót nevettem

2009. nov. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%
ma 09:05-ös: te voltál már kismama nyugaton? Mert ha lettél volna, akkor tudnád, hogyitt al ellátás sokkal jobb, a védönök, orvosok egész máshogy állnak a beteghez/kismamához. Itt senki nem fizet azért, hogy az orvos rendesen ellássa szüléskor meg utánna, és az anyukák maradhatnának otthon, csak a legtöbb nem akar. GYES-szerü itt is van, csak MINDENKINEK jár, annak is, aki elötte CSAK háziasszony volt. Szóval olyanról ne beszélj, amit nem ismersz, a MO-i propagandát nem kell elhinni. (Ha tudnád, hogy itt mi a vélemény a magyar orvosokrol, a gyerekelátásról, akkor nagyon szégyellnéd magad.)
2009. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!