Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a babájának laza (hypoton) izomzatot diagnosztizáltak?

Figyelt kérdés
Milyen terápiát csináltatok? Mennyire későn kezdett csinálni dolgokat (forgás, kúszás). A mi kisbabánk 4 hónapos de még nem akarja tartani a fejét hason (pedig tudná tartani, néha néha megmutatja), de a laza izomzat és izületek miatt nehéz neki és utálja. Hogy lehet rávenni hogy mégis próbálkozzon?
2011. szept. 4. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:

az én kisfiamnak törzsi é nyaki hipotóniája van nagyon erősen, plusz feszes végtagok....


az izomzat kezelésére a Dévény torna a legjobb

2011. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk laza is és kötött is volt.

Dévényre jártunk, 9.5 hós korától 2 hetente. Akkor még ülni sem tudott sehogyan, sem mászni. Csak hasalt és repült. 7 kezelés után már szaladt.

Úgyhogy dévény.

Ha nálatok diagnosztizálták a hipotóniát, miért nem utaltak be tornára? Minél előbb kezditek, annál gyorsabb a javulás.

2011. szept. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia!

az én kislányomnak nyaki hypotoniaja volt, három hónaposan Ő se tartotta a fejét, nem is támaszkodott.

pedig nagyon hamar hason aludt, ha ébren volt akkor is volt hason, Ő kicsit lustácska volt.

nekünk rendszeresen kellett kontrollra járni, gyógytornász vizsgálta és mindig azt mondták, hogy amíg ébren van, hason legyen.

persze volt a hátán is, mert egész nap nem lehet szerintem erőltetni, na mindegy.

kb fél évesen fordult hátról hasra ill. hasról hátra, most 15 hónapos és már nagyon ügyesen megy.

igaz Ő kicsit később csinálja szerintem ezeket, de Apukája is ilyen nyugodt vérmérsékletű.

nekem azt mondták, hogy hason legyen és tegyek elé olyan dolgokat, ami esetleg érdekelheti, doboz, színes kép, stb. biztos majd behozza is a lemaradást :)

2011. szept. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lányom erősen hypotón volt, igaz kötötten. oylan szinten hogy pl. öt hónaposan lehetett csak kinyújtani a kis karját, addig fogni, nyújtani sem tudott. 4 hónapos korától járunk Dévényre, holnap lesz 13 hónapos. áporilistól pedig HRG vizi gyógytornára. ez a kettő együtt nagyon jó lett, szinte havonta csinált új dolgokat. fordult, ült, mászott, felállt és egy évesen persze csak kezet fogva indult el. de az egyedül járásra gondolom kellesz még jó hónap vagy kettő.


a Dévényt tudom ajánlani, illetve a vízi kezeléseket.


jártuk gyógytonráa? mert az nagyon sokat segítene a mozgásban.

2011. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A mi kislányunk is most négy hónapos, neki nyaki és felsővégtagi hypotoniája van. A védőnénink segítségével magán úton elkezdtünk Dévényi féle gyógytornára járni 3 hetes korától. Majd a kórházba kb 3 hónapos korától katona módszeres gyógytornára, heti kétszer. Szóval most heti három gyógytorna van. Kb két hete értük el azt, hogy a nyakára azt mondják mindkettő helyen hogy rendbe jött. Jelenleg hason is szépen tartja a fejét forgatja, a gyógytornászok próbálják rávenni hogy kitolja magát karból, mivel ha a lábán múlna már menne.Forgás még nincs, de az előjelek már megvannak pl szép magasra (akár szájáig is)emeli a lábát, ha elindítjuk a forgatást szépen befejezi. Ami lényeges és az elején elmaradt sokat kell hasaltatni bármennyire is meghasad az ember szíve, mert nem megy és sír, mindig egy kicsivel többet fogja tudni a fejecskéjét tartani. Sok sikert és kitaratást a gyógyuláshoz!

2011. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Enyhe nyaki és háti hypotoniát állapítottak meg szülés után a kislányomnál.A kórházba csak annyit mondtak hogy rendszeres kontrollra kell járni,sokat legyen hason,hogy erősödjenek az izmai.Mi is magán úton 3hetes korától kezdtünk Dévény tornát.3hónapos koráig jött a gyógytornász,majd hónaponként ránézett,mert nem volt szükség arra hogy tornáztassuk.Azt hiszem nekünk szerencsénk volt,és remélem lesz is,3hósan tartotta kinyomva magát hason a fejét,4hósan megfordult,6hós múlt amikor pár napot kúszott majd mászott.Egy hónap múlva ült magától,8hósan fel állt.Ma 11hós a kezét fogva lépeget,bár még csámpásan.
2011. szept. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!