Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapja kezdtem a hozzátáplá...

1 hónapja kezdtem a hozzátáplálást, és eddig csak üveges bébiételt adtam a kicsimnek. Baj? Van több ilyen anyuka is, aki nem főz a babájának? Miért nem főztök?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 19:16
 1/7 coffeez ***** válasza:

Én se főzök Neki :)

7,5 hónapos, 5,5 hónaposan kezdtük, majdnem 6..

Akartam én főzni, vettem is biorépát, biomindent :( Sajnos nem fogadta el, mert nem tudtam annyira pépesre csinálni, mint a bébihami. Most egy hete eljutottunk oda, hogy a kölesgolyót beáztatva megeszi, akkor is ha darabos. Ja és mivel van egy fél foga, el is rágcsálja. Tegnap előtt kapott lebotmixerezett húslevest(répa, fehérrépa, krumpli,husi) és megette. Szeretnék lassan átállni házi kosztra, mert kicsit sokba van. De megnyugtat, hogy az biztos ellenőrzött minőség. És Te? Miért? :)

2011. szept. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is bébi kajával kezdtem, de ez kb csak addig tartott amíg meg nem evett egy üveget.Onnantól nem igazán volt gazdaságos.Sokkal jobb volt addig csak kibontani 1 üveget, amit még következő nap is oda tudtam neki adni.Meg amíg nem evett annyit, fölöslegesnek tartottam szenvedni vele.Aztán el kezdtem neki főzni turmixolni...hááát, elég kellemetlen időszak volt.Ugyan is a bébi kajának teljesen más íze van, mint az én turmix kajámnak! :) Elkezdtem Sinlac port használni, de ennek a mennyiségét is csökkentettem, és most már 8 hónaposan nincs szinte semmi problémánk!!

Úgy, hogy én az elején inkább kémenyelemből döntöttem a bébi kaja mellett, később pedig gazdaságilag jobban megéri főzni.Arról nem is beszélve, hogy számomra nagyon fontos, hogy a leánykám az én főztömön nőjön fel, és sok-sok évig hallgathassam, hogy mennyire finom amit főzök!!! :)

2011. szept. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a legelején reszelt almával kezdtem és mivel tavasz volt, sok gyümölcsöt kapott turmixolva, később babapiskótával, babakeksszel.

Aztán elkezdtem az üveges bébidesszerteket és végül már döntő részben gyümölcsöket, főzelékeket, később komplett menüket is üvegből kapott.

Én bízom az ellenőrzött minőségben és a Rossmannokban, Dm-ekben, Müllerekben mindig ki lehet fogni olcsóbban a babakaját.Pl közeli lejáratúakat féláron.(Mindig megkóstolom és csak akkor adom oda, ha nincs baja de ez még sosem fordult elő!)

Vettem már így tápszert, sokféle üvegeset, dobozos folyékony tejpépeket, gyümölcspürét, babajoghurtot, tejpépeket stb.

Nálunk fontos a joghurt desszertnek, mert egy nap méár csak egyszer eszik tápszert reggel és nem lenne meg a kellő tejalapú tápláléka.

A lányom mindenevő, egyenlőre nem válogat és mivel már 9 hónapos lesz, egyre többet kap a mi kajánkból is (pl leves turmixolva).

Összességében 2 maréknyi kajáért villanytűzhelyen szerintem nem érte volna meg pepecselni, de ez csak egy vélemény.

Én azt a pénzt, ami áramra megy inkább változatos babakajára költöm és a ráfordított időt inkább a lányommal töltöm és elsétálunk babakajáért:)

Eleinte még nem költséges, de később, mikor már nagyobb adagokat eszik nem lesz olcsó.Mivel nem eszik túl sokat egyszerre, szerencsés vagyok, mire meg sokat eszik, addigra eheti a miénket :)

Majdnem 9 hós kiscsaj anyuja

2011. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát én több okból is veszek neki, de úgy szégyenlem, h nem sokszor merem bevallani társaságba, mert kicsit lustasából is, meg kicsit azért is mert marha lassú vagyok a konyhában, értem ez alatt, h míg megpucolom, megfőzöm, leturmixolom a hozzávalóka, az egy fél nap, plusz csábítanak, a sokféle üveges babakaják, amik csak úgy sorakoznak a polcon, mindenféle ízben.

Már volt, h főztem neki, azt is szívesen ette, de ritkán főzök.

2011. szept. 27. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt kétféle véleményt fogsz olvasni.

Aki konzervet ad az azért harcol és szidja a főző anyukákat.

Neked kell eldöntened mi az amit a babáddal megszeretnél etetni, és áldozol-e a főzésre időt.

Ha főzöl tutira tudod mit teszel a kajába.

Egyébként próbálj te örökké konzerveket enni szerintem a második napon feladod.

Akár mennyire ellenőrzött.

Max. 1 óra amíg az a kis ennivaló elkészül, addig vagy játszik a járókában vagy alszik a baba.

És biztosan leszólnak, de adhatod egymás után két napon a főzeléket. Egyik nap mondjuk csirke húsival (megfő v. párolódik 15 perc alatt).

Másik napon sajttal, vagy túróval, vagy egyéb feltéttel.

A barátnőm babája 12 hónapos és végig asszisztál a székében, vagy ott játszik a járókában amíg az anyukája főz, és mindig mondva van mit csinál anya.

Egyébként ha te így döntöttél az a te dolgod és senkinek nics beleszólása. Nem kell társaságban elemezned, hogy mit adsz enni a babádnak.

2011. szept. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt, hogy én is azt adtam a kisfiamnak, főleg, aminek nem volt eddig szezonja, pl. sütőtök.

Gondoltam, a husikás kaják bevezetését adom üvegből. Kibontottam egyet, olyan furi büdös volt, a gyerek nem győzött öklendezni tőle. Pedig nem volt lejárva, semmi baja sem volt, de mégis rettenetes az íze. A fele rizsliszt, víz, só...

Inkább én főzök neki, az biztos, hogy csak az az alapanyag, amit én teszek bele. Előre szoktam főzni, sokszor a gyümölcsöt is két napra turmixolom. Ha ezeken felül van maradék, akkor fagyasztás és máskor előszedem, felengedés után vagy beleteszem valamibe, vagy teszek hozzá.

Jó, hogy van üveges kaja, de némelyik förtelmes ízű... Némelyik márka összes fajtájában van hozzáadott cukor...

Nem ítélem el, aki csak üvegeset ad, de az anyu főztje, az azért az anyu főztje. :)

2011. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én eleinte mindig tettem hozzá krumplit, tésztát (ha már ehetett) és rizst. s amig elég volt egy üveg két napra addig leginkább azt evett. kb. 11 hónapos kortól egyre kevesebb kellett mert ehetett több házi kosztot is. egy év után pedig fellélegeztünk, most 14 hónaposan pedig azt hiszem egy hónap után most evett ismét befőtteset mert nem lett kész délre a hami.
2011. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!