Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor elkezdem a hozzátáplálá...

Amikor elkezdem a hozzátáplálást, inkább főzzek vagy üveges bébiételt adjak?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtük el, a gyümölcsökön lassan túl vagyunk, már egy-két zöldslget is evett, de az a tapasztalatom, hogy egyszerűbb üveges kaját adni neki mint pepecselni, meg szívesebben is fogadja el. Mondjuk csak bio kajákat veszek neki. Régebben azt hallottam, hogy ezek sem jók. Nagyon körülményes egy picike adagot csinálni és nem is tudom mindig pépesre turmixolni. Gondoltam, amíg nem eszik azt amit mi, addig üvegeset adok neki. Jó ez így vagy megéri próbálkozni a főzéssel?
2008. szept. 30. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld ki a főzést. Nálunk, amíg kicsi volt a gyerkőc, a turmixolás nem vált be, mert nyálkás lett a főzelék. Műanyag szűrőn áttörtem neki a megfőtt zöldségeket, összekevertem a főzőlével, és szépen megette. Ha már többet eszik, akkor jobb a turmixolás, mert azért a szűrőzés kissé időigényes. Bizonyos zöldségeket nehéz szűrőzi, ezeket megfőztem előre, jól összeturmixoltam, és evésnyi adagokban lefagyasztottam. Utána már csak hozzáadtam a kész krumplihoz. Kisfiam nagyon szerette.
2008. szept. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi kb. 1 hónapja kezdtük meg a hozzátáplálást,de én minden nap főzők neki,de csak az aznapi adagot. Reggel az az első,hogy felrakok főni egy kisebb szál sárgarépát egy egy ici-pici krumplit. Ehhez szoktam változatosan adni gyümölcsöt. Majd ezeket én botmixerrel jól összeturmixolom. Én a főzés híve vagyok,de a babaételek is biztosan jók:)

2008. szept. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Én ugyan még az elején vagyok, de magát a főzést nem javaslom, sokkal inkább párold meg a zöldségeket. A főzéssel (szó szerint értendő) minden vitamin kimegy belőle. Attól akkor már jobb az üveges bébiétel.... 4,5 hós kislány anyukája.
2008. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbálkozz a főzéssel, mert olvastam valahol, hogy ha nagyon hozzászokik az üveges kajákhoz, nem fogja majd rendesen elfogadni a főztödet, amikor már eheti, mert más ízvilághoz szokott. Persze azért lehet üvegeseket is etetni, de nem csak azt, én kb 40/60%ban teszem.Az üveges a kevesebb.
2008. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Én arra használtam az üveges kaját, ogy teszteljem, nem allergiás-e az adott zöldségre, gyümire. Ha nem volt, onnantól már én csináltam neki. Pici sót mindig tettem bele, hogy íze is legyen, bár tudom manapság ezt nem javasolják. Nagyon jó étvággyal ette mindig. A kicsinek is lassan főzök már, mert sajnos nincsen tejem, és jobban díjazom, mint a tápszert.


Judy


3 hós és 2 éves kisfiúk anyukája

2008. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A vitamin benne marad a zöldségekben, ha forró vízben teszed fel főni, csak kevés főzővizet használsz és mindig fedővel főzöd az ételeit, mert nagyon sok vitamin / például C / a levegőn gyorsan bomlik. A főzővizet mindig fel kell használni, mert tele van ásványi anyaggal. Én főzök neki, mert nem eszi meg az üveges bébi ételt, pedig néha jó lenne. Ha már normál adagot eszik egyszerű lesz botmixerrel pépesíteni és szerintem nem körülményes a főzőcske, olyan gyorsan megvan és jóval olcsóbb is így. De ezt mindenki döntse el maga, szerintem az üvegessel sincs semmi gond.
2008. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is minden nap főztem neki. Egy krumpli, hozzá mindig más zöldség, főzőlé vagy anyatej, étolaj, husi, turmix. Hamar kész lett, mert ilyen picike adag gyorsan megpárolódik. Üveges is volt a polcon olyan esetekre, amikor el kellett mennünk valahová, és nem volt időm főzni, de azok közül bizony sokat nem szeretett, míg a főztömet kivétel nélkül megette. :) Ám ez a te döntésed. Idő és anyagi vonzata is van, mindenki maga dönti el, melyiket választja.
2008. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megpróbálok akkor neki főzni, csak olyan pici kell még neki. Van egy csomó anyatejem a mélyhűtőben. Azt hogy keverjem hozzá?
2008. szept. 30. 13:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom én vagyok a kivétel, mert én üveges kaját adok a kisfiamnak.
2008. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miután megpároltad a hozzávalókat, párolólé nélkül turmixba öntöd, és anyatejjel hígítod fel. Így turmixolod le. Ha túl sűrű, szintén anyatejjel hígíthatod. De készíthetsz anyatejből házi tejpépet is, az enyém nagyon szerette. Rizslisztet vagy kukoricalisztet (vagy ezek dara-változatait) vízzel vagy anyatejjel megfőzöd, keversz hozzá gyümölcsöt (én barack- vagy szilvadesszertet szoktam), meg egy darabka banánt. Tök finom. :)
2008. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!