Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az amin spóroltok amióta...

Mi az amin spóroltok amióta babátok van? Van olyan amit nélkülöztök és hiányzik?

Figyelt kérdés

Most beszélgettünk a férjemmel, hogy mi az amin tudnánk spórolni?

Pl. nem égetjük fölöslegesen a villanyt, nem folyatjuk a vizet, próbálunk esti időben mosni amikor olcsóbb stb. Ennivaló és a ruházkodás az adott, abból nem nagyon tudunk lefaragni.

Ti miből vesztek vissza?


2009. okt. 20. 20:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én gyeden vagyok, ami a fizetésemnek kb a harmada. Spórolni annyit spórolok, hogy mindig figyelem az akciókat, időm van, tehát egy egy sétát úgy időzítek, hogy ahol pl. olcsó a hús, többet veszek és lefagyasztom. Rendszeresen a DM-de vásárolok, a barátnőimmel felváltva trükközünk az akciós kuponokkal, sokat lehet azon is spórolni. Rengeteg ruhát kapok a kicsire, cserébe én a nagy ruháit adom tovább. Még lekopogom, de nem nagyon kell nélkülöznünk. Talán az autó az, aminek a használatát minimálisra csökkentettük.
2009. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%
2000 euroból vígan élünk
2009. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Figyelem az akciókat, olcsóbb ételeket főzök. Ritkán megyünk el valahova. Mozi helyett dvd-zünk.

Nem vásárolgatok magamnak ruhákat, mert van pár utcai ruhám, ha menni kell valahova, a többi meg játszós.

A tavalyi cipőm/csizmám jó lesz idén is, mert szép állapotban van, nem veszek azért újat, mert megtetszik vmi.

Az olcsóbb parfümöket használom hétköznap, a drágábbakat "ünnepkor".

Kozmetikushoz, szoliba nem járok, aqua fitness-re, aerobic-ra sem. Dvd-re tornázok, vagy szobabiciklizem.

Fodrász 2 havonta, esetleg 3.

Olcsóbb kávét veszek.

Párom olcsóbb cigit szív (kb. 150 Ft-ot spórolunk/nap).

Pár dologból nem engedtem (Pangasius filé, Bertolli margarin, havonta manikűr és pedikűr), de azt hiszem, magamon spórolok a legtöbbet.

Mi sem állunk ettől jobban, elmegy a gyerekre.

2009. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

22:24-es újra

Minden hiányzik, de ránézek a lányomra, és egyből elmúlik a hiányérzetem. :)

2009. okt. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszek magamnak ruhakat mert jok a terhesegem elottiek,nem jarok manikuroshoz,se kozmetikushoz,fodrasz sem kell mert novesztem a hajam es a festest megoldjuk a hugommal,akcios kajat veszunk altalaban es nem igen jarunk sehova.cigit tolti a parom maganak,es olcsobb tisztalkodasi ill tisztito szereket veszunk.de sajna sokszor ez se eleg.
2009. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan jó pozícióban dolgozhattatok, h a gyed-etek harmada a fizetéseteknek. Az én gyed-em kb 72ezer, előtte a fizetésem kb. 85ezer volt. Azért elszomorít...

pedagógus anyuka

2009. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne szomorkodj kedves utolsó, mert a gyedem nagyjából nekem is ennyi, ott van ugyanis az a bűbájos gyed korlát...
2009. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én Gyedem 35 ezer, mivel pedagógusként az utolsóévben nem volt munkám - úgyhogy ne panaszkodjatok, plusz ezt tetézi, hogy a férjem is pedagógus...ennyit a spórolásról
2009. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget lehet a kaján spórolni! Maradékot nem kidobni, felhasználni. Sőt egyáltalán ne legyen maradék. :) Sajnos a minőségi kaját el kell hagyni, akciókat figyelni (mindenben, nem csak élelmiszerben). Otthoni kosztolás jelentősen kevesebből kijön mint a "rendelek valamit".

Ruházkodásnál szerencsém van, a terhesség előtti ruháim vígan rám jönnek (soványabb vagyok mint előtte)így arról le van a gond. Igaz nem az ez évi divat, de aki minden évben új kabátot-csizmát stb. vesz az ne panaszkodjon!

Hát meg fogtok kövezni (magyarul tuti lepontozódok) de 16 éve magam vágom a hajam kb évente egyszer vállig, szerintem baromi sokat spórolok vele, és már egészen jól megy. Manikűrözni meg felesleges műkörmözni annak, aki babára mos-mosogat stb csak tönkremegy a drága cucc. Festeni pofikát meg hajat előtte sem szoktam, tehát nem is hiányzik.


Ami hiányzik. Havonta-kéthavonta egyszer elmentünk moziba vagy egyéb szórakozóhelyre étterembe. Na most az nuku, nincs kire hagyni a babát. Így marad az otthoni romantika ha időben elalszik a leány. :)

2009. okt. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik korábbi hozzászóló vagyok. Hát igen, én vezető beosztásban dolgoztam egy nagy cégnél már 10 éve, és 240 nettóval jöttem el. A Gyed-em most 84 ezer.. Pont a harmada.. De nem baj, nem cserélném el a mostani állapotot semmiért! :) Nélkülöznünk szerencsére azért nem kell, de ésszel vásárolunk, akciókat nézzük, és az elmúlt tíz évben spóroltam is rendesen (ebből a fizuból tudtam), mert tudtam, hogy gyereket szeretnénk.
2009. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!