Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan spóroltok? Mindenféle...

Hogyan spóroltok? Mindenféle ötlet jöhet!

Figyelt kérdés
Több hitelünk is van, férjem munkahelye sem a legjobb-de legalább van. Attól tartok, ha ez így marad bölcsődébe kell adnom a picit 2 év után :(
2010. nov. 10. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

nálunk is elég rossz a helyzet...


mikor picur elalszik este, felmegyek a teszveszre és licitálgatok baba cuccokra, ruhákra, az 1.-os termékekre.

délután mikor alszik akkor lefotózom a vásárolt dolgokat és kicsit többért felrakom a vaterára.


arra kell nagyon figyelni, hogy a postaköltség elég drága, sokszor hiába tudsz olcsón venni valamit ha sokszorosa a posta :(


van ismerősöm aki eljár vidékre turkálókba, és azokat a ruhákat árulja, hétvégén van olyan turi ahol 300.-/kiló a ruha

2010. nov. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Turiban veszek ruhát, DM-ben pontokkal olcsóbban veszem a pelust,élelmiszerboltokban figyelem az akciókat.Magamra szinte nem költök.
2010. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
És lemaradt, hogy én biztos visszamegyek dolgozni 2 év után, ha lesz hova, a mai világban ez már természetes.
2010. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is visszamegyek, van aki még két évig sem tud otthon maradni, mai világban már a két évig otthonmaradás is szép teljesítmény, örülök hogy legalább ezt megtehetem :)

Mindenesetre a spórolással kapcsolatban mi kaján tudunk, pl rengeteg főzeléket főzök mert olcsó és inkább ilyeneket eszünk, mint drágább kajákat. Turit, használt cuccot én nem alkalmazok, de próbáljuk mindenből az olcsóbbat venni, amikor akciós.

2010. nov. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gondom a használt ruhákkal...már azon is elgondolkoztam, hogy itthonról vállalnék munkát addig is.
2010. nov. 10. 17:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem sérül ha 2 évesen bölcsibe adod...ez csak neked jobb igazából:) Máshol ennyi idő sincs.


A spórolási technikám pedig (most szükség van rá mert költözünk Japánba és kell a pénz)


Csak természetes tisztítószereink vannak (ecet, mosódió, mosószóda, szódabikarbóna)

Saját húst, saját tejtermékeket és saját zöldségeket-gyümölcsöket termelünk ( ha kevés van akkor veszünk de így nagyjából a 70-80 %a megvan)

Játékokat én készítek, babát varrok, most készítek mesekönyvet...fejlesztőjátékokat persze veszünk, de csak azt ami fontos és tudjuk,hogy jó ha van.

Turiból öltözünk...van egy f@sza kis angolturi isteni ruhákkal a gyereknek és nekünk is:)


és azthiszem ennyi:)

2010. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
a ferjem munkahelye megszunt, az iden meg nem volt egyeltalan keresete, kiveve alkalmi munkakat (nem tudtuk h igy lesz amikor jott a baba...) gyed+gyesbol elunk, magunkra SEMMIT nem koltunk, vigyazok arra h aram, futes potyabol ne menjen, szerencsere szopik a kislanyunk, ezert neki megvan a kaja, mi meg eszunk ami olcso.meg felre is tudok tenni keveske apropenzeket, sose maradtunk penz nelkul.
2010. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagy szarba kerültünk, így nagyon meg vagyunk kötve.

Minden lemondtunk, amit le lehet. Minden biztosítást, most semmink nincs, az autóhitelt minimalizáltuk-visszaadni drágább lett volna, a diákhitelre méltányosságot kértünk, a hitelünket kitoltuk, amennyire lehet, hogy csökkenjen a havi díja.

Kaját olcsót eszünk, előre egy hétre kitaláljuk mi kell, felírjuk és hiperben megvesz mindent férjem, így nem kell apránként a drága boltban vásárolni, és megvan egy heti kaja. Sokszor eszünk tésztát, krumplit, császármorzsát, de azért van hús-husos étel is, csak ritkábban mint eddig.

Viszont nincs üdítő, nincs sajt, nincs zöldség, gyümölcs is csak az, ami kell a picinek. Nincs joghurt, semmi extra nincs itthon, csak vaj és szalámi.

Mindenből a legolcsóbbat veszem, nézem az akciókat.

Lányaim- és én ruháim is kizárólag teszveszről vannak, semmit nem vettem boltba...

Kiszámoljuk a heti pénzt, és nem lépjük túl. Van hogy csütörtökön már csak kenyeret tudunk venni, de másképp nem megy...

Hirtelen más nem jut eszembe...

Ja, többnapra főzök, hogy legalább gáz-áram -víz ne menjen minden nap.

2010. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én is igyekszem olcsó kajákat főzni, nincs mindennap hús.

nincs kóla és üdítő, van helyette tea és limonádé, ásványvíz.

villanyra figyelünk, mindig csak ott ég, ahol vagyunk.

mosásnál igyekszem telepakolni a gépet.

hipermarketben, diszkontban vásárolok, figyelem az akciókat.

babaruhát turiból veszek, magamnak utoljára terhesnacit vettem...

popsitrölő helyett vizes ruhát használok, fehér az összes, könnyen mosom őket.

a mosógépet éjszakai áramra köttettük egy ismerős szerelővel, így olcsóbb a mosás, viszont csak éjjel vagy hétvégén tudok mosni.

kocsival csak akkor megyek, ha muszáj, különben sétálunk vagy buszozok a babával, neki kaland :)

jaaa és most kaptam az infót, hogy aki jan.1. óta pontosan, időre fizette a villanyszámlát az e-onnak, és igényli a neten a "bónusz kedvezmény"-t, annak 1 éven át elengednek 10%-ot a számlájából!

2010. nov. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk 2 év után egyáltalán nem tragikus bölcsibe adni a picit, ha fél-egy éves lenn, inkább mondanám.

Én eredetileg 2 évig terveztem itthon maradni, de úgy döntöttem 2 és fél évig(jövő szeptemberig fogok), mert nyáron nem akarok még dolgozni.

A gyes- csak almizsna, abból nem lehet megéni, mi sem abból fogunk fél éveig.

2010. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!