Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan spóroltok? Mindenféle...

Hogyan spóroltok? Mindenféle ötlet jöhet!

Figyelt kérdés
Több hitelünk is van, férjem munkahelye sem a legjobb-de legalább van. Attól tartok, ha ez így marad bölcsődébe kell adnom a picit 2 év után :(
2010. nov. 10. 17:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
első vagyok! miért pontoztatok le? :( a kérdező azt írta minden ötlet jöhet, ha nem is kifejezetten spórolásról írtam de egy kis plusz pénz szerzés ötlet szerintem hasznos lehet... :(
2010. nov. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

kaján meg tisztálkodási szereken lehet a legtöbbet spórolni (bár én itt azért kiemelném, hogy figyelni kell hogy egészségesen egyen így is az ember!!! hüvelyes (heti kétszer), virsli, belsőség, sok tészta, sajt, savanyú káposzta, idény zöldség, kolbász, szalonna...! amit nem veszünk: felvágott, ízesített tejtermékek, kész ételek. Nálunk nincs kábel tv csak szarvas antenna. A férjem biciklivel jár dolgozni. (baromi drága a bérlet) Mosható pelust használok (olcsó monapelt).

Amúgy ez egy ilyen világ, vissza kényszerülnek sokan dolgozni. A mi gyerekkorunkban is így volt sajna (csak akkor még többet kellett dolgoznia a férjnek)

2010. nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mi inkább sok kis apróságon spórolunk:

-mosás- előtt bekenem Vanish szappannal a koszosabb ruhákat, így nem kell magasabb hőfokon mosni, és a Tomi mosószer tökéletes hozzá

-én főzök, előre megtervezem, és megnézem hol érdemes bevásárolni (szupermarketek, kitapasztaltam, mi hol olcsóbb)

-nálunk parketta van, de a kisfiaim szobájába éjszakára takarókat terítek a földre, így szigetel és tovább meleg van. Takarítani is könnyebb, mint a szőnyeget

-férjem kerékpárral jár dolgozni, az autót csak bevásárlásokhoz használjuk

-figyelünk a villany használatra, energiatakarékosak az izzók, nappal TV helyett rádiót hallgatunk

-minden hónapban készítek költségvetést, mire mennyit költünk, így lehet tudni miből kéne lefaragni

-a blokkokat összegyűjtöm, hogy lássam miket is veszünk

-a telefon percdíjait megváltoztattuk, olcsó Digi Tv, és internet előfizetésünk van

-cukros üdítők helyett szörpöt és ásványvizet veszünk

-kuponnal vásárolok, ahová lehet, igényeltem törzsvásárlói kártyát

-elsők a kisfiaim számára szükséges dolgok + számlák + albérlet és a maradékból gazdálkodunk

-bankszámlára kapom a pénzt, minden hónapban 5000 Ft-ot leköttetek, így az kamatozik, és biztos nem költjük el

-készpénzzel fizetek kártya helyett, így jobban átlátható

-lesem az akciókat, és bevásárló listát készítek, nem megyek éhesen vásárolni :)

Remélem, tudtam valamennyit segíteni

2010. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!