Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás 19...

Szeparációs szorongás 19 hónaposan? Vagy valami ötlet?

Figyelt kérdés

Eddig teljesen egyedül elalvó lányom este és a délutáni alvásnál is igényli, hogy vele egyek a szobájában. Nem simogatom, nem beszélek hozzá, csak pisszegek neki, csitítgatom a szobaajtóból. Nem sír, ha bent maradok, csak beszélget, játszik, forgolódik az ágyában, próbál velem beszélgetni. Ha kijövök elkezd torka szakadtából üvölteni.

Tudom, hogy a szemfogaival is küzd, még csak 1 van kint neki. Bezavarhat az alvásba, de ennyire nem hiszem. Enni sem akar mostanában, az biztosan ettől van. (Orvost is kérdeztem.)

Nappal is folyamatosan körülöttem van, nem nagyon akar egyedül játszani (mondjuk ez eddig is így volt), sokat szeretne kézben lenni.

Van ötletetek? Esetleg tapasztalata valakinek? Tudom, hogy az idő segít, de mégis!!!


2011. nov. 5. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 21 hósan hasonló, eddig nálunk nem volt hasonló sem. Ha nem lát a lakásban, még ha az apukájával játszik, még akkor is kiabál nekem, hogy anya! Nálunk sosem aludt el egyedül, de elalvás előtt mindig mondja, hogy anya, megsímítom és akkor alszik el.
2011. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Látom más is küzd ilyenekkel. Majdcsak kinövi....
2011. nov. 5. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Ezért mindig lepontoznok, de nem érdekel.

Hagyd a szobájában az ágyban, gyerek ki, csináld a dolgod (miután megggyőződtél, hogy nincs egyéb baj a gyereknek) és hidd el, egy idő után rájön, hogy anyu nem rohangál be hozzá mindenért, és el fog aludni. Ezt megcsinálod vele holnap holnapután már szépen csendben egyedül elalszik.


A lányom 1 éves, sosem babusgattam alvás előtt. Ve az ágyba, ki a szobából és már aludt is. Tegnap előtt este lefekvés után (én marha) kihoztam, mert iszonyúen sírt. Érdekes módon a kezemben már nem volt semmi baja, vigyogott. Úgyhogy visszatettem sírt még egy kicsit és elaludt. Tegnap este megint üvöltés, nem hoztam ki, kb 20 perc múlva aludt is. Ma este sírás nélkül elaludt. RÁjött, nem változik meg a rendszer, mert egyszer meggondolatlanul kihoztam.

Ez nem rossza anyaság, ridegség, szívtelenség, hanem jól átgondolt nevelési taktika.

Ettől a gyerek még gyerek marad, csak tudja, ha evés, van akkor eszünk, ha játékidő van akkor játszunk, ha alvás van, akkor alszunk.

2011. nov. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan időszakok, hogy jobban igénylik a társaságot, akár napközben, akár alvásnál. Nálunk is voltak hullámvölgyek. 1-2 hónapja egy tányért nem tudtam elmosni úgy, hogy ne csimpaszkodjon rajtam üvöltve, most meg simán tudom tenni a dolgom, lefoglalja magát addig. Alvással is voltak hasonlók. Egy időben elkezdte azt, hogy rendszeresen felébredt éjszaka kb. ugyanabban az időben, vissza is aludt hamar, de ahogy visszatettem az ágyába, sírt. Aztán csak úgy aludt vissza, ha közénk fektettük. 1-2-szer ezt megcsináltam, de mikor már látszott, hogy rendszer kezd kialakulni ebből, akkor azt tettem amit a 2. válaszoló is írt, hagytam sírni. Na nem is sírt sokat, hamar visszaaludt a saját ágyában, és itt véget is ért a történet. De hasonló előfordult az altatásnál is, hogy ahogy betettem bőgni kezdett, pedig a kezembe már aludt. De erről is leszoktattam. Nem szabad a fejünkre nőni a gyereket. Ha látja, hogy mident megtehet veled, mert mindig megteszed amit akar, akkor egyre inkább eldurvul a helyzet. Én is azt javaslom, amit előttem is írtak, hogy hagyd sírni. Ha sokáig csinálja, akkor menj vissza, vígasztald meg kicsit, de aztán megint menj ki. Hozzá kell szoknia, hogy egyedül alszik.
2011. nov. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lányom 22 hónapos, és nekem is megfordult a fejemben, hogy megint szeparációs szorongása van. Nálunk nem az alvás a gond, az jól megy, hanem ha nem lát, akkor kiborul, sír. Nagyon bújós cica lett, mászik az ölembe és puszilgat, meg ölel, mondja, hogy szeretlek. Ezzel nincs is baj, szeretek vele összebújni, csak már a postaládához nem tudok kimenni sírás nélkül.

A megoldást nem tudom, de biztos kinövik.

2011. nov. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk TELJESEN ugyanez van.És UGYANENNYI idősen kezdődött.Az esti elalvás majd 2 évig (újszülött kortól) úgy nézett ki,hogy altatódal,puszi,simi kobakra,betakar,és becsuk ajtó.Most??Fekszek az ágyuk mellett és addig ott kell maradnom,míg el nem alszanak,különben kimásznak az ágyból,és jönnek utánam,és akár éjfélig is kint randalíroznának.Eleinte még a kezét is fognom kellett egyiküknek.A déli alvás ugyanez.Most éppen 2 évesek,tehát már 5 hónapja így van ez,és nem hiszem hogy el fog múlni,legalábbis nem egyhamar.Napközben játéknál szintén én kellek,ha nem ülök ott,nem játszanak szépen.Semmit sem tudok csinálni,csak az alapokat,rendet rakni,mosni,kicsit takarítani,de a legfontosabbat,a főzést,azt nem,este főzök még,mikor már elaludtak,van hogy éjfélkor végzek vele.
2011. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást.

Az az érdekes, hogy ezt a sírni hagyni, majd visszamenni dolgot csináltuk, amikor pici volt. Nem volt sokszor gond, de azért akadt. Viszont ilyen keserves sírás, mint most nem volt még. Mindenesetre, ha nem változnak a dolgok meg fogom próbálni.

2011. nov. 6. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!