Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több gyermekes, segítség...

Több gyermekes, segítség nélküli anyukák! Milyen praktikáitok vannak, amivel időt és energiát spóroltok meg?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy alakítottam a napirendet, hogy egyszerre (is) aludjanak. Amikor mindenki alszik, én kizárólag magammal vagyok elfoglalva, olvasok, alszok, netezek, stb.

A házimunkát és a főzést elintézem velük együtt (sosem főzök olyat, ami mellett órákat kell állni), segítenek. Ahogy takarítani is, ez külön program a csapatnak. És kétszer megyünk játszani is, vagy kert, vagy játszótér.


Tény, hogy vannak olyan napok, amikor hulla vagyok, mert nincs idő feltöltődni, de ez a délutáni másfél óra hetente legalább 3 alkalommal megvan, és remekül feltölt energiával:)

2011. ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy csinálom, ahogy az első válaszoló. Együtt takarítunk, főzünk stb, majd délben lefektetem a kicsit és az alvásidejében én is pihenek. A nagy ovis már, de sajnos itthon már nem alszik, ilyenkor mesét szokott nézni.

Főzni csakis max. 1 óra alatt elkészülő kajákat szoktam és 2 napra igyekszem főzni. Pl. a párom kedvence a bolognai spagetti, én meg a főzelékeket imádom, ezek tényleg gyorsan megvannak.

Takarításhoz csináltam egy heti beosztást, azt próbálom tartani. Hétfőn porszívózás-felmosás, kedden konyha takarítás (hűtő, ajtók), szerdán portörlés, porszívózás, csütörtökön fürdő és wc takarítás, pénteken ismét porszívózás-felmosás. Így hétvégére csak 1-2 dolog marad, de olyankor már tud vigyázni a párom a gyerekekre, úgy könnyebb megcsinálni.

Mosni 2 naponta szoktam, előző nap bekészítem a ruhákat a gépbe, amíg este pancsolnak a gyerekek, így másnap már csak el kell indítani a mosógépet.

Én a délelőtti sétával vagyok bajban, mert mire mindennel kész vagyunk, már 11 óra van és fél12-kor ebédel a kicsi, délben már alszik. Úgyhogy mi inkább csak délután megyünk ki. Meg hát itt nagyon nincs is hová menni, tiszta dögunalom az egész :(

2011. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is, mint az első :)

2 gyerekem van (28 hós és 5 hós), délben egyszerre alszanak, én ilyenkor pihenek. Mostanában délelőtt és délután is járunk játszótérre (pici alszik a babakocsiban vagy nézelődik). Házimunkát, vásárlást együtt csináljuk.

Most, hogy ennyit lent vagyunk a jó idő miatt, rendelni szoktam az ebédet. Ha rossz idő van, és nem megyünk le, vagy csak egyszer, akkor szoktam főzni.

Időt spórolni szerintem csak a főzésen lehet: kizárólag gyors kaják: tésztafélék, husi be a sütőbe, vagy egyszerre nagy adagot főzni, majd lefagyasztani.

Én 2-3 naponta porszívózok, heti 1 felmosás.

Heti 6-7 alkalommal megy a mosógép, együtt teregetünk a nagyommal. Vasalni is akkor szoktam, amikor ébren van, mert van játékvasalója, előbb ő vasalja ki a ruhát, és úgy adja tovább nekem. A pici addig néz minket.

Minden reggel ébredés után gyorsan rendet rakok, aztán koraeste is, mielőtt apa megérkezik (általában fél 6 fele).

Már rájöttem, hogy azzal lehet a legjobban időt spórolni, ha nem hagyom, hogy elússzon a lakás. Pl a levetett ruhákat egyből a szekrénybe visszatenni (vagy szennyesbe), és nem megvárni, amíg odalesz egy marha nagy kupac.

Nekünk van mosogatógépünk, a használt bögréket tányérokat egyből berakni, és nem csak odavágni a konyhapultra, hogy majd később...

Ha mindig egyből rendet hagyok magam után, nem úszik el a lakás, csomó idő megmarad :)

2011. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, és gratulálok a rendszerezett életvitelhez! :)
2011. ápr. 3. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!