Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az amin spóroltok amióta...

Mi az amin spóroltok amióta babátok van? Van olyan amit nélkülöztök és hiányzik?

Figyelt kérdés

Most beszélgettünk a férjemmel, hogy mi az amin tudnánk spórolni?

Pl. nem égetjük fölöslegesen a villanyt, nem folyatjuk a vizet, próbálunk esti időben mosni amikor olcsóbb stb. Ennivaló és a ruházkodás az adott, abból nem nagyon tudunk lefaragni.

Ti miből vesztek vissza?


2009. okt. 20. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Én nem dohányzok, nem járok bulizni.
2009. okt. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Magától értetődő dolgokon spórolunk,máson nem.

Érthetőbben: korábban sokat mászkáltujnk el,nem tudtunk otthon ülni egy percet sem. Olyankor óhatatlanul is költöttünk valamennyit, most ezek már nincsenek. Ennyi.

Szerencsére nem kell különösen spórolnunk, de ez a párom érdeme.

2009. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
nem veszek ruhákat, csak ha muszáj, nem járok manikűröshöz, kozmetikushoz... megoldom itthon magamnak. nem járunk kávézni, bulizni... itthon meleg van és fény, ebből nem adunk le, de próbálunk normálisabban költekezni. :)
2009. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem költekezek már eszetlenül (a fizum 3-4-szer annyi volt, mint a GYED-em), és nem dobunk ki maradék kaját. Mindig felhasználom valamihez pld. a maradék darált húst, vagy pörköltet, stb. (régebben dobtuk ki). Ezen én pld. nagyon sokat tudok spórolni. Fodrászhoz ritkábban járok, szoláriumba egyáltalán nem. Ruhát sem kell vennem, szerencsére minden jó rám, ami terhesség előtt volt. Ennyi..
2009. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"próbálunk esti időben mosni amikor olcsóbb" ezt hogy érted, mitől olcsóbb?


Mi a szórakozáson spórolunk, sehova sem járunk így nem költünk...

2009. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A szórakozáson (mozi, étterem, meki, pizzarendelés), a sportoláson sajnos (bár nem szándékosan, csak nincs időnk/lehetőségünk eljárni), ez nagyon hiányzik, szülés előtt heti 4 alkalom is volt a konditerem, úszás, bringázás, szauna, de mondjuk jó sokba is került... Azután a szépítkezésen (ritkábban járok fodrászhoz, kozmetikusnál ezer éve nem voltam és a kenceficéimet is költségtakarékosabban válogatom meg). És a ruhákon, mert nekem most nincs hova kiöltözni, férjem meg amúgy sem volt nagy öltözködős. Ez utóbbi kevésbé hiányzik, mint előtte gondoltam :) Viszont szerintem amit ezeken megspórolunk, el is megy az itthoni kajára, a megnövekedett rezsire és a babacuccokra, szóval az egyenleg nulla sajnos. :((
2009. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg éjszakai áramjuk, attól olcsóbb este a mosás. :)


Ja és még egy eszembe jutott, amit eredetileg spórolásnak szántam, nem iszom egyáltalán cukros üdítőket csak ásványvizet. (ez nemcsak a pénztárcámnak, de a kilóimnak is jót tett) :)

2009. okt. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
mi még nem a baba miatt spórolunk, hanem a tavalyi gazdasági válság tett be nekünk. Kezdtük szépen lassan azzal, hogy a fogyóeszközökből (szappan, mosószer, mosogatószer) a TV-ben reklámozott „minőségibbet” olcsóbbra cseréltük. Utána jött az, hogy a Metro és Reál saját termékeit kezdtük el vásárolgatni. Ennivalókor mindig nézzük, hogy mi akciós. És sajnos elmaradtak a megszokott pizzázások is...
2009. okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
Nem spórolunk mert nem kell.
2009. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
de jó nektek!!!! De mégis mennyiből éltek, hgy nem kell spórolni
2009. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!