Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire jó ez sok terhesnek, meg...

Mire jó ez sok terhesnek, meg anyának?

Figyelt kérdés
Mindent bogyókkal akarnak a nők megoldani,vagy mi?olvasom ezen az oldalon,hogy mindenre szednek valamit(szülés beindulására,könnyű szülésre),de ami a legjobban felháboritott,hogy már a babájukat is ezekkel tömik.Pl.hogy aludjon,meg stb.Hát normálisak??11 hónapja szültem,nem szedtem semmit,két óra alatt meglett a lányom.Rossz alvó volt,még most is felkel szopizni,eleinte másfél óránként kelt éjjel,de eszem ágában nem volt semmi bogyót adni neki.Vállaltam nem?Ezzel együtt.Majd jól hozzászokik a szervezete,azt leshet a sok ostoba "modern" anya.
2009. júl. 31. 12:25
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
71%
Nem mindegy ki mivel "tömi" a babáját! Nem tudom hallottál e már a homeopátiáról! No ha nem olvass utána ha pedig igen akkor próbáld meg értelmezni. Én igenis adtam a fiamnak mikor baromi hasfájós volt bogyót, és el is múlt tőle neki a pocakfájás! Szóval nem tudom miről beszélsz, de szerintem a kérdésed is tök hülyeség, így nem is fűzök hozzá több kommentet!
2009. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően egyetértenék veled, de így látatlanban nehéz ítélkezni :S

Vannak olyan babák, akik kifejezetten hasfájósak (látom neked lányod van, valszeg nem tudod milyen ez szerencsére) , de vannak babák, akiket meg a fogzás visel meg sokkal jobban.

Neked könnyű szülésed volt, nekem nagyon nehéz. Én nem szedtem semmit arra, hogy jobb legyen, lehet, a következőnél már meggondolom.


Én sem értek egyet az állandó "leszedálással" , mert nem egészséges és vért izzadva tudnak majd csak leszokni róla. Ugyanakkor én is beveszek győkérkezelés után fájdalom csillapítót, amikor már megőrülök a fájdalomtől, így ha a babám nem tud megnyugodni, hiába ringatom éjszaka és énekelek, etetem, itatom, teszek meg mindent, hogy elviselhetőbb legyen, ahogy éppen kitörnek a rágófogak csücskei, akkor adok neki fájdalomcsillapítót, mert végülis nem egy állat, hanem ember mint én.

2009. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
75%

Kicsit utána olvashatnál, mielőtt ostobázod a többi anyát.

Ezek a bogyók homeopátisás szerek, amiknek előnye, hogy ha jót szedsz, hatni fog, ha nem jót, nem csinál semmit, tehát nincs mellékhatása, és nem lehet hozzászokni sem.

Ezek nem gyógyszerek, és nem ártunk vele.

A szülést miért ne könnyítsük meg, ha lehet, nem mindenki olyan szerencsés, mint te, hogy 2 óra alatt megszül.

És az én lányom is rossz alvó, már 13 hónapja szenvedünk, és hát nem mondhtatnám kipihentnek magam. És miért ne adnék neki valamit, ami használhat? VAgy ha erre nem is, de gondolom a hasfájás, fogfájás ellen te is teszel valamit...

2009. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem mindenki a legjobbat akarja a babajanak, en nem szedtem semmit a szules meginditasara,vagy hogy konnyu legyen, nagyon nehez volt, 16 orat vajjudtam, nem kertem fajdalomcsillapitot, tudtam, hogy meg tudom csinalni, bar az utolso 2 oraban mar uvoltottem, hogy csaszarozzanak meg:), de vegul sikerult. viszont a kisfiam nagyon hasfajos baba volt, vele egyutt sirtam ejszakakon at, es bizony mindent kiprobaltam, csak hogy enyhitsem a fajdalmat. most fogzik, es kenegetem dentinoxal. alvasra nem adtam semmit, ha felkel annak oka van, most 8 hos, meg mindig tobbszor kel ejjel, O ilyen baba. van, hogy csak az olembe vagyik, en orommel kelek hozza, 20 evesen nem hiszem, hogy etetnem, vagy dajkalnom kell ejszaka.:)

a lenyeg, hogy attol meg, hogy valaki "bogyokkal tomi" a babajat, nem rossz anya, nem minden fekete v feher, lehet, hogy aki homeopatias szert ad alvasra a babajanak, annak tenyleg durvak az ejszakak, pl a szomszedom lanya 6 hos koratol ejjel 1-kor kelt, es nem birt visszaaludni, most 18 hos, es meg mindig ez van, jarnak alvasszakertohoz is, nekik pl kifejezetten ajanlottak a homeopatias szereket.

2009. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
70%
én vajúdtam 10 órát, nem kaptam semmit rá. túléltem, de akár fizettem is volna a dokinak, h adjon vmit, de sok gáz volt, nem ezzel törődtünk, h nekem mennyire fáj v nem fáj. sőt, én arra kaptam infúziót, h legyenek erősebb fájásaim. és fogfájásra v hasfájásra én is adok a fiamnak homeopátiás szert, mert ha nem muszáj, ő ne szenvedjen. szerintem ez nem ostobaság. de az az, h neked nincs jobb dolgod, mint mással foglalkozni. én már elmondtam itt 100szor, h mindenki először inkább a saját háza táján söprögessen.
2009. júl. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom a homoepátiás bogyókról van szó. Igazából háromféle ember van: 1. Van aki hisz benne 2. Van aki szerint kuruzslás 3. Van aki szerint ártalmatlan cukorkákat árulnak jó pénzen. Én megpróbáltam megérteni a dolog hatásmechanizmusát, és minél jobban beleástam magam annál inkább nem értem. Igazából sok múlik az anyuka hitén, annyira nagy hígításban tartalmaznak ezek a bogyók "hatóanyagot", hogy biztos, hogy nem használnak, de nem ezért nem is ártanak. A három tábort igazán nem lehet összebékíteni. Én akkor dobtam el az agyam, amikor valaki szerint ilyen bogyóktól a szívbeteg fiam meggyógyulna. Idegen tollakkal fogok ékeskedni, a lenti posztban lévő véleményt teljes mértékben osztom, csak nem tudom ilyen szépen megfogalmazni:


[link]

2009. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Nem a hasfájásról beszéltem.Az természetes,hogy a kicsi ne szenvedjen.Arról beszéltem,hogy mikor olyanok adnak a kicsiknek bogyót,akiknek egy-két hós a babája,és enni kel fel,de ő már azt akarná,hogy átaludja az éjszakát.ERRE ÉRTETTEM!!!!
2009. júl. 31. 12:49
 8/40 anonim ***** válasza:
40%
Én se ide, se oda nem tartozom. A terhesség előtt, alatt, után semmilyen vitaminkészítményt nem szedtem, a babámnak sem adok. Azt viszont azért nem szabad elfelejteni, hogy azért, mert valami homeo, vagy természetes, pl gyógynövény, attól még nem használhatjuk össze vissza, hiszen ezeknek is lehetnek igen komoly következményei.
2009. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
60%

akkor normálisan kérdezz, és normális választ fogsz kapni.

azokkal egyébként én sem értek 1et, de továbbra is az a helyzet, h nem vagyunk egyformák és van, akinek az a normális, de hangsúlyozom, az nekem is unszimpi, nem is kicsit.

2009. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
40%
Hiszel benne vagy nem, a te dolgod. Én nem tartalak ostoba és maradi anyának, mert nem, szerintem neked sem kéne így leírni a másik tábort, amíg nem tapasztalatból beszélsz. Én velük szültem 3 óra alatt, lehet nélkülük is ment volna, ki tudja. Homeopátiás kúpnak nagy hasznát vettük fogzáskor, a Zeel nevű krém remek volt a hátfájásomra, a férjem íngyulladásán is segített és még sorohatnám. Alaklomszerűen használjuk, a sok gyógyszer helyett, ami szerintem károsabb, mint ezek a bogyók. Fejfájásra, náthára apróbb bajokra mindnképp jobb, mint a sok gyógyszi vagy hasfájásra jobb, mint az Espumisan és egyéb lötyik.
2009. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!