Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok ezért?

Rossz anya vagyok ezért?

Figyelt kérdés
Én nem akarom, csak 1-1,5 éves koráig szoptatni a gyerekem, ezt tartom ideális időnek. Rossz anya vagyok e-miatt?
2011. nov. 25. 14:24
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
51%
17.20-as vagyok, én májusban szültem, de augusztusban már elkezdtem a kóstoltatást, szóval nálunk elég hamar megtörtént a hozzátáplálás a gyerekorvos tanácsáras, de az én babám akkor is cicizett kitartóan tovább. Nekem annyi az előnye, hogy még mindig szopizik, hogy csak egyszer volt lázas, és semmi betegsége nem volt, még orrfolyás sem. De ahogyan írtam, már nagyon szeretnék decemberben a férjemmel, végre meginni egy üveg pezsgőt:-))
2011. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
76%
Meg mondom őszintén, nekem egy nagy nyűg volt a szoptatás. Állandóan méricskélni, mivel elég pille volt a lánykám. Éjjel is méregetni, hogy mennyit eszik. Szóval nem is nagyon bántam mikor 2,5 hónapos korában elkezdett apadni a tejem, és el kezdtem kiegészíteni tápszerrel. 3 hónapos korára teljesen el is fogyott, de nem bántam. Én nem vagyok az a szoptatós fajta. Kész! Ilyen is van! Ennek ellenére tündér babám van, azóta át is alussza az éjszakát. 9 hós, de beteg még nem volt! Szóval örülök annak a 3 hónapnak, utána meg is kezdtem szépen a hozzátáplálást! Nem tartom magam rossz anyának, sőt! Ennek ellenére a másodikat is szeretném szoptatni, valószínűleg más stratégiát fogok kidolgozni a siker érdekében!
2011. nov. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem vagy rossz anya. Nálunk úgy alakult, hogy 13hónapos a fiam, és naponta többször is cicizik, éjszaka is. De nem csak szórakozik, hanem rendesen issza a tejet. Érdekes, ha órákig mással van, semmi baj nincs, eszik mást szépen, viszont amint betoppanok, rám veti magát:) Lassan szeretném majd elválasztani, de mindig, amikor felmerül ez a gondolat, belefutok egy cikkbe, ami taglalja, hogy micsoda károkat okoz a baba lelkében, ha nem szopizhat ameddig szeretne, és mindig visszatáncolok...
2011. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
33%
egy éves koráig szoptattam a fiam,eddig is terveztem.három nap alatt egy könnycsepp nélkül elválasztottam,nem hiányolta,nem okozott törést benne.Én eddig tartottam ideálisnak.Nekem visszataszító,ha egy gyerek már beszél és még szopik.
2011. nov. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Utolsó!

Látod, pontosan ebből alakul ki általában a vita. Én elfogadom a te álláspontodat, erre te visszataszítónak nevezed az enyémet. Oké, szíved joga így érezni, de miért kell ezt leírnod, főleg, ha nem is ez volt a kérdés? Nem gondolsz arra, hogy esetleg ismeretlenül is megbántasz másokat?

2011. nov. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
79%
Én 11 hósan választottam el, nem is terveztem tovább, holott szerettem szoptatni, de nekem eddig volt normális érzés. Szerintem nem kötözködött az előző válaszoló sem, egyszer én is írtam egy kérdésre, hogy nekem a szoptatás egy kisbaba képével társul, nem pedig egy kisgyerekével, és én is visszataszítónak tartom, de hangsúlyozom, hogy nem ítélem el a sokáig szoptató anyákat:)
2011. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
8 hónapos a lányom,már csak reggel és este szopizott, de akkor is pótolni kellett. Hétfőn esemény utáni tablettára volt szükségem, így nem mertem szoptatni a héten. De nem is hiányolta. Egyébként is inkább csak játszott vele az utóbbi időben(tudta, hogy úgyis jön utána a cumisüveg és azzal nem kell dolgozni).
2011. nov. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Kedves 35! Szerintem a vita pont abból alakul ki, hogy egymás véleményére(!) reagálunk rosszul. A vélemény csak ennyi, nem kell ragozni. Ez egy ilyen oldal, mindenki leírhatja a magáét, ezt nem kell személyes sértésnek venni. Nem mondott senkiről ítéletet egyik válaszoló sem, csak magánvéleményt fogalmaztak meg.
2011. nov. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Én a kisfiamat nem tudtam szoptatni, sajnos megvolt az oka, de kaptam hideget-meleget is akkoriban, a lényeg, hogy nem lettem ettől rossza anya, sőt a kisfiam 3 éves, a kapcsolatunk több, mint tökéletes...:)

Nemsokára születik a hugi, és minden vágyam, hogy tudja szoptatni, ami a fiamnál teljesen kimaradt.

DE nálam is van egy hatát, ami szerintem mindenkinél egyéni, hogy meddig tartja ezt jó dolognak.

Nálam az elmúlt héten történt eset a határ, baba-mama tornán voltunk, ahol egy anyuka a 3,5 éves kislányával és a másfél év körüli kisfiával volt. A kisfiú nyügi volt, így megszoptatta, ez oké, de 10 perc elteltével megszoptatta a nagylányt is, és így felváltva mindkettőt. Na nekem ez már nem fér bele, egyszerűen nem akrok senkit megbántani, de morbid volt, ahogy az a "nagylány" szopizott a ciciből.

2011. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Látod, ettől vagyunk különbözőek. számomra nincs meghittebb látvány annál, amikor egy gyerkőc az anyja mellén van, mindegy mennyi idős.

Egy valamit azonban te sem tudhatsz. Mégpedig azt, hogy Ők miért választották ezt az utat. Ahogyan azt sem, hogy én miért szoptattam 4 évig a kislányomat. Lehet, ha ismernéd a történetünket, máshogy látnád ezt az egészet, és megérted, hogy akkor nekünk ez mennyit jelentett.

2011. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!