Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok ezért?

Rossz anya vagyok ezért?

Figyelt kérdés
Én nem akarom, csak 1-1,5 éves koráig szoptatni a gyerekem, ezt tartom ideális időnek. Rossz anya vagyok e-miatt?
2011. nov. 25. 14:24
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
49%
Hát biztos az a baj, hogy csak 7 hónapig szoptattál, ráadásul még el is merted dönteni. :)
2011. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem (tapasztalat 5 év alatt) egyre kevesebben vannak a "szopisták" (de jó szó, lopom ha nem baj mindent kifejez :))) és egyre kevésbé divat szoptatni, vagy pláne hosszasan:)

Én mondjuk a másik oldal vagyok én szerettem volna tovább de mindhárom gyerekem 1 évesen elfordult a cicitől egy percig se kellett nekik tovább:)

Hát ez van szerintem is addig kell szoptatni amíg mindketten úgy gondoljátok hogy ez jó és semmiféle szégyenérzet vagy bármi nem "lopózik" bele a történetbe.

2011. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
88%

Te ismered a legjobban a babádat és magadat, neked kell eldöntened, sőt jogodban áll, senkinek semmi köze hozzá! Az a lényeg, hogy te is jól érezd magad és a baba is elfogadja a leválasztást.


Azt olvastam, 6 hós korig a legerősebb a tej immunerősítő hatása, 1 éves korig erősen ajánlott, ha megoldható még a szoptatás, de 10 hónapos kortól ha más tejterméket (joghurt, sajt, kefír) is fogyaszt, már nem kell anyatej helyett elkezdeni tápszerezni (ha hirtelen elapad a tej vagy bármi). 1 éves kor után pedig már tejet is kaphat.


Nem ettől rossz anya valaki. Van, aki egyáltalán nem tud szoptatni, vagy betegség/lelki okok miatt egyszercsak váratlanul elapad a teje, vagy vissza kell mennie dolgozni és nem tudja megoldani a fejést. Nem gondolom, hogy ezért bárkinek el kéne ásnia magát! Sokkal rosszabb embernek tartom azt, aki pusztán csak azért ítéli el a másikat, mert nem azt csinálja, amit ő (de amúgy persze nem árt a babának), elvakult, fensőbbséges és lekezelő, nincs benne semmi empátia, tolerancia, csak szajkózza a maga igazát. Nem elég neki, hogy az ő kis világa rendben van, mást is kényszeríteni akar, hogy "álljon be a sorba", még ha ez lehetőségei/meggyőződése ellenére van is a másiknak. Ettől még ő is lehet jó anya, de emberként nem látom jónak.


Bocs a monológért, szinte minden nap felhúzom magam egyesek megfellebbezhetetlen örök igazságain.

2011. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem sem leszel ettől rossz anya. Én sem tervezem tovább szoptatni 1-1,5 éves koránál a másodikat. Az elsőt sajnos egyáltalán nem tudtam. :(
2011. nov. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 xStefix ***** válasza:
96%

Nem, de nem is tudom, kinek a fejében pattant ki anno ez a gondolat. Én "szopista" vagyok, de sose gondoltam, hogy rossz anya az, aki nem évekig szoptat. Egyáltalán, ki a Rossz Anya?

Ha a gyerkőcödnek is jó lesz így és neked is ez a helyes, akkor így lesz a jó. Semmi gond nincs ezzel.


De, ha már felemlegetődtünk, lehetne egyszer nem "visszapiszkálni" azokat, akik meg a hosszú távot tartják (általánosságban) jónak? Mert picit olyan szaga volt a kérdésnek és a válaszoknak, mintha megint a vitára menne ki az egész... abból meg már volt elég sok ezügyben. :( És tudom, hogy a másik oldal is kap rendszeresen, nem is azért mondom. De tényleg nincs értelme ezeken vitázni, mert mindannyian mások vagyunk.

2011. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
87%

Én "szopista vagyok" Tudod miért? Mert nekem, nekünk így jó, és pont. Aki téged rossz anyának tart, mert máshogy érzel, az nem szopista, hanem egy barom, már elnézést a kifejezésért. Nem ezen múlik, hogy milyen anya vagy. Mindenki addig szoptat, amíg tud, vagy amíg neki is, a babának is jó így. Ha ez nálad egy év, akkor annyi. Ha nálam 3, akkor annyi. Ezt az 5. válaszadónak írom. Ugyanígy érzek a tápszerrel kapcsolatban. Én nem adok, mert nincs rá szükség. De ha valakinek nincs teje, vagy pl. rosszul van szoptatás közben (ilyen is akad), akkor a legjobb választás a tápszer.

Nem is értem, mit lehet ezen vitatkozni:(

2011. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
13. válaszoló nagyon rátapintott a lényegre, na ez az ami engem is zavarni szokott. Nem a vélemény maga, hanem az erőszakosság ténye.
2011. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
34%

Én meg pont azt tapasztalom, hogy egyre többen vannak.

Úgy gondolom, nagyon jó a babának - amíg kicsi- az anyatej, és az is tetszik, hogy ez kezd természetes lenni mindenhol, hogy a kisbabát szoptatni kell. Ami nem tetszik, az az erőszakos okoskodás a több évig tartó szoptatással. Nekem nem jön be, és nem szeretem, ha valamit rám akarnak kényszeríteni. Hadd csinálja mindenki úgy, ahogy akarja! :)

2011. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
Mármint a "szopisták"
2011. nov. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
vannak egyre többen, csak rossz a netem..
2011. nov. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!