Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok ezért?

Rossz anya vagyok ezért?

Figyelt kérdés
Én nem akarom, csak 1-1,5 éves koráig szoptatni a gyerekem, ezt tartom ideális időnek. Rossz anya vagyok e-miatt?
2011. nov. 25. 14:24
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 18-as válaszoló!

Most is válaszolt néhány "szopista", köztük én is (amúgy tényleg jó a szó), de egyikük sem akart senkit meggyőzni, sőt támogattuk a kérdezőt. Nem várhatnánk el mi is ugyanezt?

2011. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Hol találtál a válaszomban meggyőzési szándékot?

Nincs bennem semmi ilyesmi. Egyszerűen leírtam, ami nem tetszik.

2011. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

21. válaszoló


Tényleg így volt. Ez a kérdés, vagyis a szopisták válasza egy pozitív csalódás számomra.

2011. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
77%

13. vagyok

Igen, tényleg úgy értettem: mindegy, hogy sokáig szoptat vagy rövidebb ideig, mondja el a véleményét, de ne provokálja, piszkálja a másik tábor képviselőit. Ez a "szopista" szó nekem elég pejoratívnak tűnik, ha nekik úgy jó a saját életükben, miért kell provokálni őket?

Azért kell bántani valakit, ha arrogáns, erőszakos, de akkor sem azért, AMIT képvisel, hanem azért, AHOGY teszi. És az nem az anyaságáról, szoptatási szokásairól szól, hanem az emberi stílusáról. Néha sírnom kell, ahogy olvasom, anyák milyen agresszívan egymásnak esnek piszlicsáré felfogásbeli dolgokban, mindig eszembe is jut, milyenek lesznek a mi gyerekeink, ha ilyen mintát adunk át nekik.

Bocs az off-ért.

2011. nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Szerintem nem volt bántó, ha igen, bocsi. De nyilván nem a ti válaszaitokra gondolok, amikor erőszakos okosodásra hivatkozok, viszont elhiheted, jópáran megtapasztaltuk azt is.
2011. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
21-es vagyok. Én máshol sem tapasztaltam olyat, hogy a szopisták ráerőltették volna a véleményüket másra. Egyszerűen leírjuk, hogy mi hogyan csináljuk, aztán védekezhetünk ezerrel. Én pl. ezen az oldalon már megkaptam, hogy pedofil állat vagyok. És bevallom, ez nagyon fájt. Ezért nem értem, hogy lyukadunk ki mindig ide.
2011. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
Ha csak itt az oldalon olvasgatsz, bőven találsz. Meg ha Te szeretsz sokáig szoptatni, nincs miről meggyőzniük...De mindegy, mondom, csinálja mindenki ahogy szeretné, szerintem.
2011. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem bántani akartam a "szopistákat", és nem is vitát akartam kavarni. Szerintem ez a szó nem sértő, és nem bántó, én legalábbis nem úgy használom, de szerintem ez a szó nagyon jó. A kérdésem abból fakadt, hogy sokan megszólnak azért, mert nem akarom sokáig szoptatni a gyerekem. Nem azért, mert nem szeretem, vagy mert szoptatni nem szeretek, hanem azért, mert szerintem tényleg ennyi az ideális idő. Azért is megszólnak, mert 5 hónaposan kóstoltatom vele a gyümölcsöt, és mindenkitől azt kapom, hogy "minek"?

Ment mindenkinek a zöld kezecske. Véleményeket várok még, de vitatkozni nem akarok, hiszen mindenkinek szíve joga, hogy addig szoptasson, és úgy ahogy akar!

2011. nov. 25. 15:41
 29/41 anonim ***** válasza:
71%

Kislányom 2 hét múlva lesz 10 hónapos és most választom éppen el... 10 hónapos korára le szeretnék állni a szopival. Hogy miért? Nem tudom... Imádtam, élveztem, de elég volt. A kislányom is nagy cicista:D volt, de már ő is csak szórakozik vele, inkább vigasz neki, de szívni nem szívja. Nem viseli meg őt sem és engem sem. Már várom, hogy vége legyen. Eddig igény szerint szoptattam, szó szerint éjjel nappal, de ennek most szépen lassan véget vetünk, nem kicsi baba ő már, hogy folyton rajtam lógjon. Persze cserébe többet ölelem, dajkálom, ringatom és ugyanaz a vidám és mosolygós kislány köszön rám reggel mint másokor:)

Nálunk már csak este van cici, két hét múlva már ennyi sem lesz.


JÓ ANYÁNAK érzem magam! És Te is az vagy!

2011. nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy terveztem hogy 6 hónapig fogom szoptatni, majd az első szülinapja felé közelítve azt mondtam, hogy akkor most abbahagyom, most 18 hónapos, és még mindig szopizik, igaz, már csak este, ezt 2 hete tudtam elérni nála, mert nagyon cici függő volt. Most úgy gondolom, hogy decemberre elhagyom az esti szopit is, de ember tervez, isten végez! Amíg Neki szüksége van rá, addig meghagyom az esti szopit is!
2011. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!