Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is kiborít a babája?

Mást is kiborít a babája?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy minden napom abból áll, hogy próbálom megszűntetni a vinnyogást. De ha ez sikerül is akkor max 10 perc múlva már megint nem jó valami és kezdődik előről az egész. Már ott tartok, hogy számolom vissza az időt, hogy mennyi van még alvásig. De közben meg haragszom magamra amiért így érzek hiszen más 2-3 vagy akár több gyerekkel is megbírkózik én meg ezzel az egy picúrral sem boldogulok. :(

Néha már csak ülök a baba mellet és bőgünk mindketten... A szopizás is kiborít mert folyton kiköpi a mellem, elfordul, csapkod, aztán meg rögtön sír, hogy adjam vissza.

Az éjszakát átalussza tehát a fáradtságra nem foghatom az érzéseimet. Viszont a nappalok egyre nehezebbek. Ja és 3 hónapos kisfiú...

Más is van így vagy csak én vagyok ilyen szar anya?

Mit tehetnék? A sétálás nem megoldás mert max 20 percet alszik babakocsiban utána meg csak vinnyog. Hordozni sem tudom mert 2 porckorongsérvem is van. Hasa nem fáj, foga nem jön...


2011. nov. 20. 16:28
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
26%

Amikor ezt a kérdést olvasom, mindig elszorul a szívem. Tedd össze a két kezet és adj hálát az égnek, hogy ez nem veled történik. :-(((


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 Pippike ***** válasza:
45%

Elég undorító és ízléstelen dolog ilyennel példálózni. Nem gondolod?

Mit képzelsz te? Ők csak azért legyenek boldogabbak, mert nem az ő gyermekük halt meg? Szégyeld el magad amiért ilyennel próbálsz rossz érzést, lelkiismeretfurdalást kelteni bennük.

Lányok, Ti meg igenis, ha szar a napotok írjátok le, ha nyafka a gyerek írjátok le, ha tele van a hócipőtök mindennel írjátok le. Mindenkinek sokkal könnyebb.

2011. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
38%
Hát ne is legyenek azért büszkék magukra, mert kiborítja őket a gyerek.... Tudod hányan vállalnák inkább a nyafkázást, meg a sírásokat, csak hogy gyermekük legyen, vagy hogy a gyermekük egészséges legyen? Bármit megadnának... BÁRMIT! Nem jönnének ide azonnal rinyálni, amint nehézség van...
2011. nov. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
91%

Az első gyerekem havonta 2-3 alkalommal nyafizott csak, és akkor komoly oka volt rá. Meg is állapítottam, hogy nagyon ügyes vagyok, nyugodt, következetes, és ezért nyugodt a kislányom is. Nem értettem azokat, akik "nem bírnak" a babájukkal, gondoltam, valamit csak nem csinálnak jól, feszültek, stb, és a baba ezt érzi, és átveszi, ejnye-bejnye. A második gyerekem most 10 hónapos. Imádom, szeretem, nagyon vártam, rettegtem az életéért, fenyegető vetélés, sürgősségi császár, koraszülés, nem részletezem. Most itt van a drágám, épen, egészségesen, hiperaktívan, és folyamatosan nyafizik, soha nem jó neki semmi, nem alszunk, nem eszünk, semmit nem csinálunk mellette, mert igen, igen, ő kérem állandóan nyüszög-hisztizik-nyöszörög-sír-zokog, és amit akartok. Ki vagyok készülve, és szeretnék elbújni, és csak aludni, aludni...

Szóval utólag is elnézést kérek mindenkitől, akiről azt gondoltam, hogy az ő hibája, hogy nem angyali jó a gyermeke! Tényleg javaslom, hogy mindenki csak olyan helyzetekről mondjon véleményt, tanácsot, amit maga is átélt már! Mert sajna a többi csak önteltség, elbizakodottság, és jöhet még a fekete leves!:D

2011. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
31%
Hangsúlyoznám mégegyszer, hogy akit nem készít ki a babája, azt NE ide írjon.
2011. nov. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
58%
22:06 Ugye Te sem gondoltad komolyan, hogy majd felnőtt embereknek megmondod, hogy mire legyenek büszkék, vagy mire ne legyenek. Te nem lennél rá büszke,oké ez is lehet, csak itt senkit nem érdekel. Ha nem készít ki a babád, akkor válaszolgass egy másik kérdésre. PL a hogyan ne fogadjuk el egy másik ember érzéseit.
2011. nov. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 Pippike ***** válasza:
58%
Neked nyilván az évből mind a 365 napod tökéletes. Soha nincs jobb vagy rosszabb napod, Te soha nem rinyálsz, Te soha nem vagy nyafka. Akkor biztos nem is nevetsz. Ha nem ismered a sírást nem ismerheted a boldogságot sem. Rettentő keserű ember lehetsz. Valóban, nem erre a kérdésre kellene neked válaszolnod. Ha gyereked sincs akkor meg pláne nem.
2011. nov. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%
Á, ez a hülye anyukák kérdése. Értem. :-) Jól van, jó szórakozást hozzá. :-D
2011. nov. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
32%
Igaza van az utolsónak! Ti nem akartok megoldást a problémátokra, csak közösen dühöngeni és szídni a gyereketeket! Tényleg jó szórakozást hozzá!
2011. nov. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok.Eddig csak olvastam a soraitokat,de most már írnom kell azoknak a kedves anyukáknak,vagy talán még nem is anyukák!!!!!!!!!,akik veszik a fáradtságot és becsmérlik azokat akiket az élet bizony bizony kemény feladatok elé állítja minden nap!!! Két kisfiam van,4 vetélésen vagyok túl!!Már az első kisfiamért is sokat küzdöttünk,de Ő egy vetélés után végül velünk maradt.És itt jön a másik nagy vitákat kiváltó dolog.hogy hogy nem lehet élvezni egy terhességet?!Na hát én az voltam,aki egyetlen percében sem tudtam felhőtlenül boldog lenni és sajnálatos módon ez ki is marad az életemből!A lényeg,hogy megszületett az első kisfiam,és minta gyerek volt,azon kívül,hogy 4 hónapos koráig átordította az éjszakákat,mert brutál hasfájós volt!Aztán ismét 3 vetélés következett.A legváratlanabb helyzetekben rohantunk az ügyeletre,sajnos mindig hiába!!Könnyebben feküdtem már fel a vizsgálóra,mintha fogorvosi székbe ültem volna,annyi doki matatott már ott,már nem érdekelt!Viszont ami érdekelt és elkeserített az volt,hogy csak a vállukat vonogatták!A miértekre nem volt válasz!Nem tudtuk,mi ellen kell harcolnunk!Lelkileg és persze a házasságunk is megjárta a poklokat,de tudtuk,hogy minden erőnkkel egy tesóért küzdünk!Minden lehetséges alternatív módot is kipróbáltunk,és most itt szuszog a 7 hónapos kisfiam a kezemben!Megérte!!!...De nem gondoltam volna,hogy egy pici lehet ilyen is.Minden egyes napunk egy küzdelem,pedig én hálát adok az Istennek,hogy velünk van,mert sajnos a szülésnél is voltak gondok,de lassan megnyugszunk,hogy egészséges!!Most 7 hónapra jutottunk el oda,hogy könnyebb,pedig nekem a párom is minden segít a "nagy"tesó is imádja,pedig már halláskárosultak vagyunk a sok sírásától,a szomszédoknak nem győztük eddig bizonygatni,hogy pedig jól vagyunk,csak nem úgy hangzik..!Nappal semmit nem aludt,az 5-6 hónapban minden éjjel 1/2 óránként kellett visszaaltatni,egész nap sírt ,visított,nyüsszögött és ezeket váltogatta!és nem túlzok!És bizony nagyon sokszor kiabáltam, kiakadtam,mert a 3 évesemre egy percem nem jutott,lehet,hogy szégyelnem kellene a kirohanásaimat,de utána lenyugodva tettem a dolgom tovább,az életemet adnám értük,de ha csak némán tűrtem volna már az idegosztályon lennék,a két pici meg nélkülem!!Tehát azok az az emberek akik nem tudják milyen hónapok minden napját így élni,azoknak nincs joguk!!ítélkezni!! Mert mi sem a gyermekeinkre haragszunk,hanem saját magunkra,hogy tehetetlenek vagyunk és nem tudunk segíteni a picinknek,és nem biztos,hogy ez a mi hibánk!Nekünk sem élmény egész nap a babánk nyűglődését nézni!!Én tudom milyen feladni és mégis küzdeni egy pici életért,milyen érzés kidobni a pozitív tesztek garmadát a kukába,milyen minden egyes meg nem született babádat elsiratni és elengedni!

Bocs,hogy hosszú voltam,de felháborítónak tartom,hogy olyanok hülyéznek és sr@r anyáznak itt le embereket,akiknek fogalmuk sincs dolgokról!!!Nem tudom honnan veszik a bátorságot ítélkezni más felett,aki mer írni érzéseiről,és akár segítséget és megoldást keres a problémára!

Az élet még megtaníthatja őket nem kívánok nekik,csak fele ilyen nehéz helyzetet!!

2011. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!