Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is kiborít a babája?

Mást is kiborít a babája?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy minden napom abból áll, hogy próbálom megszűntetni a vinnyogást. De ha ez sikerül is akkor max 10 perc múlva már megint nem jó valami és kezdődik előről az egész. Már ott tartok, hogy számolom vissza az időt, hogy mennyi van még alvásig. De közben meg haragszom magamra amiért így érzek hiszen más 2-3 vagy akár több gyerekkel is megbírkózik én meg ezzel az egy picúrral sem boldogulok. :(

Néha már csak ülök a baba mellet és bőgünk mindketten... A szopizás is kiborít mert folyton kiköpi a mellem, elfordul, csapkod, aztán meg rögtön sír, hogy adjam vissza.

Az éjszakát átalussza tehát a fáradtságra nem foghatom az érzéseimet. Viszont a nappalok egyre nehezebbek. Ja és 3 hónapos kisfiú...

Más is van így vagy csak én vagyok ilyen szar anya?

Mit tehetnék? A sétálás nem megoldás mert max 20 percet alszik babakocsiban utána meg csak vinnyog. Hordozni sem tudom mert 2 porckorongsérvem is van. Hasa nem fáj, foga nem jön...


2011. nov. 20. 16:28
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
71%

úgy látszik, neked nem jön be a csecsemőkor. Majd később könnyebb lesz, elfoglalja magát, vegyél neki csörgőket, forgó-zenélőt, játszószőnyeget, bébitornászót. Akár használtat is.

Szerintem: szellőztesd ki a fejedet, menjél el pár órára valahová kikapcsolódni baba nélkül. Aztán fogadd el, hogy most ez a munkád, ne foglalkozzál a háztartással. Az első hat hét, 3 hónap, fél év, egy év után mindig kicsit könnyebb lesz. Megszokjátok egymást, később kialakul a napirend, hidd el, már nincs sok hátra, és észre fogod venni, hogy ügyesebb leszel és a baba is jobban alkalmazkodik, ahogy nő.

2011. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
40%

Azta! Mintah én írtam volna a sorokat. Annyi a különbség, hogy az enyém 5 hónapos, de ma volt a csúcspont. Ma már azt hittem kiszaladok a szántóföldre őznek álcázom magam, és örökre ott maradok. A gyerek ma egyfolytában, minden túlzás nélkül egyfolytában, vagy sír, vagy csak nyávog, de semmi nem jó neki, sem a séta, sem a játék, sem az evés, aludni nem akar. Mondjuk most betettem az ágyába, bekapcsoltam a forgó biszbaszt, azt néegeti, de már hallom, hogy nyivákol.

Nekem azt mondták amikor 2 hónapos volt: Na majd ha 3 hónapos lesz, sokkal jobb lesz! Nem lett. Akkor azt mondták: Majd ha 5 hónapos lesz, sokkal lesz! NEM LETT!!!! Manapság azt mondják: Majd ha 6-7 hónapos lesz, sokkal jobb lesz!

Basszus..én eljutottam oda, hogy én már azt akarom, hogy felnőtt legyen a gyerekem (leküzdve azt a gondolatot is, hogy akkor én meg már öreg leszek), mert a felnőttek nem sírnak a nap minden percében!:-/

2011. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
48%

Ja és nincs front.

-pipi-

2011. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
29%

Csajok.Akkor lesz már tényleg könnyű, amikor a baba helyváltoztató mozgást képes végezni.

Én lányom is egy hisztis nyivákolós kis majomparádé.Még most is, de most már tényleg könnyebb mert tud menni, és megtalálja magának a dolgokat.Tök jól el vagyunk egymás mellett, és mikor sír, akkor tudom, hogy vagy tele a pelus, vagy éhes, vagy épp elesett! :D

Kitartást.Én is azt hittem, hogy sose lesz vége annak, hogy a gyerek állandóan sír.De vége lett!!!Ja most 10 hónapos...De már 2-3 hónapja "jó" kislány.

2011. nov. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
48%

F@sza, akkor már csak pár hónap, addig próbálok nem őzzé lényegülni:-D

Most is itt bőgicsél, ölben sem jó, ringatom, tutjgatom, énekel neki, fejenállva pörgök, seeeeeeeemmi nem jó. Alig várom, hogy este legyen, fürdetés alvás. Nekem még ma az apja sincs, mert ma pont éjszakás.

2011. nov. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
29%

Nalunk is ez volt. A csucspont a 1,5 eves kor volt. Babanak sem volt kutya, de 1,5 evesen.......azt hittem megbolondulok!

Azota 2,5 eves, mar van egy kis eszecskeje, tudok vele foglalkozni, festeni, meselni stb. Azota igazi kis baratno lett:)

2011. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
33%
Nekem a 3. fiam ilyen. Most 14 és fél hónapos, és még mindig iszonyú. Nagyon nagy a mozgásigénye, alig tudom lekötni, leginkább jönni-menni szeret, akkor van csendben. Megpróbálkoztam mindennel, harmadik gyerek, tehát nem vagyok tapasztalatlan. Nem elégíti ki a lakásban a futkározás, ki akar menni állandóan, és amikor már összeesésig fárasztottam akkor is üvölt, amikor felhozom. Én is szarul érzem magam, mert sokszor várom, hogy aludjon már, és alig várom az estéket. Van bébiszitterünk, és egy nagyon nyugodt anyukám, ők sem tudnak mit kezdeni vele, úgyhogy nem bennem van a hiba :) Várom, hogy már tudjon beszélni, meg kicsit stabilabban járni, hátha akkor könnyebb lesz vele. Igaz, születése óta mindig várok valamit, hátha majd könnyebb lesz, és eddig nem lett. A szoptatás is nehéz volt, rúgott, kiköpte, utána üvöltött érte, csapkodott, rángatta a mellem, fájt is. Nagy nehezen elaludt rajta, akkor aludt 10-20 percet, de ha betettem az ágyba, ordított. Az első fél évet gyakorlatilag átordította.
2011. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
50%

Hm...amúgy én arra is rájöttem, hogy mekkora átbaszá már az is amikor a filmben szül a főhősnő...nézzük csak. Szerelem, csók,szex,esküvő,nagyhas...eddig oké,(ismerős is lehet) tehát nagyhas, nincshányás,nincsémelygés,nincshízás(!), kórház,helyes szülész,könnyed nevetős szülés (ez itt már nem ismerős) nevetős szülés után, hófehér kincstári pecsét mentes ágyneműs kórházi ágy, virág,lufi tökömtudja...és itt jön a csavar!! A képernyőn megjelenik egy felirat! 6 HÓNAP MÚLVA, vagy 1 ÉV MÚLVA! és a hősnő boldog, gebe, a gyerek mindig vigyoros, és szobtiszta. A melle sem lóg.

Szóval átugorják ám a szívatós részeket, hogy az ember lánya azt higyje micsoda egy leányálom lesz az anyaság, egy örökké mosolygó kisbabával. Arra is rájöttem, hogy mosolygó gyerekek kizárólag fényképeken léteznek.

2011. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
29%
-pipi- voltam :-)
2011. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem az is a baja, hogy érzi hogy eleged van belőle, azért nem nyugszik meg semmitől. Nem vagy szar anya! Nekem az elején volt ilyen, ha ideges voltam, ő is odavolt, ha sikerült megnyugodnom, ő is rendbe lett.
2011. nov. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!