Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezd elfogyni a türelmem a...

Kezd elfogyni a türelmem a sok "okos tanácstól"! Ti is vagytok így ezzel?

Figyelt kérdés

Most 6 hónapos a kislányom, első baba, de úgy gondolom, hogy elég jól boldogulunk a férjemmel.

Születése óta kapom a kis okoskodásokat, amiket már egyre nehezebben tolerálok.

Főleg a nagymamámtól, aki szegény jót akar, de nem érti meg amit mond az ember. Csak leírok néhány esetet:

- 3 hónapos kora óta: adjak neki répát meg krumplit. Mondtam hogy még nem akarok, akkor is ezt hajtogatta folyamatosan.

- állandóan idióta becéző szavakkal magyaráz, amit világ életemben utáltam: adjál neki "cicikét" "tátikázik" úgyhogy biztos éhes (mikor 5 perce evett), mondjad, hogy dédi, stb. Olyan dolgokat "kér" tőle, amit nyilvánvaló hogy még nem tud.

- mostanában a tehéntejjel készít ki. már vagy két hónapja folyamatosan az nyomja, hogy adjak neki. Ő csinál neki híg "grízikét", adjak neki joghurtot, már veszi ki a hűtőből, adjak pudingot, legutóbb: Áztassunk tejbe babapiskótát, azt biztos fogja szeretni.

Már számtalanszor elmondtam neki szépen, hogy nem lehet 12 hónapos korig tehéntejet adni a babáknak.

- Tegnap málna kólát akart neki adni, mert ő azt ivott, és a gyerek nézte! Hát persze hogy nézte, kis érdeklődő baba, mindent megnéz!

A egyet nyikkan a gyerek, jön, hogy éhes. Mondom neki, hogy 10 perce lakott jól (szó szerint) de 2 perc múlva, megint: biztos éhes. Ha gőgicsél, nem azt jelenti, hogy éhes.


Tudom, hogy ezek banális dolgoknak tűnnek, de mikor találkozunk, erről szól az egész, és már nem sokáig bírom, hogy ne csúnyán szóljak neki, hogy hagyja már abba ezeket a hülyeségeket.

Már szépen szóltam neki, hogy ezeket ne, erre jön, hogy ő sem hülye, felnevelt két gyereket!


Már nem bírom idegekkel ezeket a kis megjegyzéseket!


2011. aug. 27. 07:13
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Nagyonis igazatok van! Engem sem az zavar, ha tanácsot akarnak adni, mert azt szívesen veszem, eldöntöm, hogy megfogadom vagy másképp csinálom.

De az ilyen szituációkat, amiket a kérdésben leírtam, már nem tudom elviselni. Szépen elmondom, hogy én azt nem úgy tartom jónak, vagy nem úgy szeretném, és legközelebbi alkalommal megint elkezdi a mamám.

Nem hiszem, hogy nem lehet megérteni mondjuk, hogy nem ihat még tehéntejet, vagy azt, hogy nem ihat kólát / 6 hónaposan/ meg ilyenek.

2011. aug. 29. 07:21
 22/23 anonim ***** válasza:

Jó későn szólok bele:


De micsoda röhej lenne, ha kb 30-40 év múlva el tudnátok ezeket olvasni... És csodálkozva néznétek, hogy ti is ugyanezt csináljátok :D


Kérdezzetek rá: a mostani nagyszülők is rühellték, amikor beleszóltak az életükbe :P

2012. aug. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Dehogy! Nálunk a kedves Szülők, akik most nagyszülők, állítják, hogy ők mindenben hallgattak az idősebbekre:o)
2012. aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!