Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezd elfogyni a türelmem a...

Kezd elfogyni a türelmem a sok "okos tanácstól"! Ti is vagytok így ezzel?

Figyelt kérdés

Most 6 hónapos a kislányom, első baba, de úgy gondolom, hogy elég jól boldogulunk a férjemmel.

Születése óta kapom a kis okoskodásokat, amiket már egyre nehezebben tolerálok.

Főleg a nagymamámtól, aki szegény jót akar, de nem érti meg amit mond az ember. Csak leírok néhány esetet:

- 3 hónapos kora óta: adjak neki répát meg krumplit. Mondtam hogy még nem akarok, akkor is ezt hajtogatta folyamatosan.

- állandóan idióta becéző szavakkal magyaráz, amit világ életemben utáltam: adjál neki "cicikét" "tátikázik" úgyhogy biztos éhes (mikor 5 perce evett), mondjad, hogy dédi, stb. Olyan dolgokat "kér" tőle, amit nyilvánvaló hogy még nem tud.

- mostanában a tehéntejjel készít ki. már vagy két hónapja folyamatosan az nyomja, hogy adjak neki. Ő csinál neki híg "grízikét", adjak neki joghurtot, már veszi ki a hűtőből, adjak pudingot, legutóbb: Áztassunk tejbe babapiskótát, azt biztos fogja szeretni.

Már számtalanszor elmondtam neki szépen, hogy nem lehet 12 hónapos korig tehéntejet adni a babáknak.

- Tegnap málna kólát akart neki adni, mert ő azt ivott, és a gyerek nézte! Hát persze hogy nézte, kis érdeklődő baba, mindent megnéz!

A egyet nyikkan a gyerek, jön, hogy éhes. Mondom neki, hogy 10 perce lakott jól (szó szerint) de 2 perc múlva, megint: biztos éhes. Ha gőgicsél, nem azt jelenti, hogy éhes.


Tudom, hogy ezek banális dolgoknak tűnnek, de mikor találkozunk, erről szól az egész, és már nem sokáig bírom, hogy ne csúnyán szóljak neki, hogy hagyja már abba ezeket a hülyeségeket.

Már szépen szóltam neki, hogy ezeket ne, erre jön, hogy ő sem hülye, felnevelt két gyereket!


Már nem bírom idegekkel ezeket a kis megjegyzéseket!


2011. aug. 27. 07:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%

Pedig lesz még egy pár ilyen az életedben... Másik generáció, ők máshogyan éltek, neveltek gyereket és olyan rosszul nem csinálták, hiszen felnevelték a szüleinket, vagy épp bennünket. Meg kell hallgatni, finoman elmondani, hogy te hogy fogod csinálni és leszerelni valamivel.


"3 hónapos kora óta: adjak neki répát meg krumplit. Mondtam hogy még nem akarok, akkor is ezt hajtogatta folyamatosan"

Mamikám, az orvos azt mondta, hogy ne adjak neki még ilyesmit, mert a kutatások szerint jobb neki, ha később ismerkedik meg vele. Meséld már el inkább, hogy anyu milyen volt ennyi idősen, mint most Zsuzsika!


"állandóan idióta becéző szavakkal magyaráz, amit világ életemben utáltam: adjál neki "cicikét" "tátikázik" úgyhogy biztos éhes (mikor 5 perce evett), mondjad, hogy dédi, stb. Olyan dolgokat "kér" tőle, amit nyilvánvaló hogy még nem tud."


Mamika, anyu mikor kezdett beszélni és mi volt az első szava?


Ilyenek...

2011. aug. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%

Basszus, nálunk ugyanez volt/van. Annyira, de annyira idegesítő. pár példa:

- Ha sír, idióta hangsúllyal ezeket mondja: " panaszkodjál, ki bántott? Megverjem az anyát?" vagy " Nem adnak enni?"

- én annak a híve vagyok, hogy mindent a maga erejéből csináljon, így van ez a felállással is. Mondtam nekik, ha erőltetjük, akár a gerince vagy az agyi funkciói is sérülhetnek, erre : " Nehogy már ennyi idősen ne tudjon járni a gyerek, már rég olyannak kéne lenni, mint egy díjbirkózó, mert az én fiam már 7 hónaposan járt". Ki nem szarja le. Akkor szüljön magának, aztán kínozza azt.

- Meg attól van herótom, hogy a kezét puszilgatja, fogdozza, persze a gyerek utána tömködi a kezét a szájába. Ááááá!

- Mindent meg akarna vele etetni, ahogy hátat fordítok, már csokival eteti.

- Meg egy tipikus önjelölt orvos, sírba kerget a "szaktanácsaival". Idióta!

És olyan erőszakos! Szóltam már neki többször, de mindig csak megsértődött és én vagyok olyankor a szemét, bunkó, nem egyszer sírt, amikor megmondtam neki a véleményem. És akkor én vagyok a megtestesült gonosz. Aztán olyankor mindenki engem utál, még a férjem is fúj rám.

2011. aug. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%

07:26!


Talán finomabban kellene... Olyan "idióta" nem lehet, ha már felnevelt minimum egy gyereket... Más korban élt, más tanácsok között, neki az a normális és amit te csinálsz, az a hülyeség.

2011. aug. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hát kedves második, ez a kézpuszilgatós, fogdosós dolog nálunk is van. Engem is nagyon zavar. Az is nagy szokásuk, hogy ha pihenőszékben vagy babahordozóban van a gyerek, teljesen belebújnak.

Tegnap is bevásárlás közben megálltam, hogy valamit betegyek a bevásárlókocsiba, mire megtörtént, mert a feje a babahordozóban, a bevásárló kocsi előtt, és ezt megismételte túlzás nélkül legalább 20-szor...

Ja, meg születésétől kezdve mindenkit kértünk, hogy ha feljön hozzánk, mosson kezet mielőtt a gyerekhez nyúl... hát nem, és úgy fogdossa a kezét!

Kedves első!

Tudom hogy ezeket kedvesen le kell szerelni, de hidd el, már próbáltam ezeket amiket írtál, de mintha meg sem szólaltam volna.

Valamelyik nap is mondtam neki, hogy legyen szíves, ne sejpítve beszéljen már neki, mert szerintem az nem jó, mert a gyerek úgy fogja megtanulni, akkor mondta hogy igazam van. Egy fél perc múlva meg megkérdezte a gyerektől, hogy mit dódozol? (dolgozol) Meg, nézd csak, jön a szisza (cica)

Ha megértené, amikor elmagyarázom, akkor nem is lenne semmi gond. De már nagyon sokszor elmondtam mindent, hogy kérem szépen ne így vagy úgy, de mintha nem is mondtam volna. Ez idegesít, hogy már annyi mindenért szóltam, de hiába!

2011. aug. 27. 07:39
 5/23 Beliel válasza:
38%

- Nyersen fogok fogalmazni -

Igazad van kérdező k*rvára idegesítő amikor állandóan belepofáznak erről is és arról is abba, hogy mit csinálsz. Nincs gyerekem, de ismerem a szituációt. Attól még, hogy felnevelt x gyereket még lehet síkhülye az illető a gyerekneveléshez.

Ez most olyan, hogy aki lefogyott 10kgot az már lehet fitness edző? Ugyan, benézel a fogyókúrásokhoz mennyi gyökér van aki azt hiszi ért hozzá mert x kilót fogyott? Nincs ez másképp a gyerekkel sem...

Még az egy, hogy próbál tanácsot ellátni, de olyan fanatikusan teszik ezt, hogy az ember esze megáll.

Az idősebb embereknek (főleg a nők) mániájuk a gyerek egyszerűen fel sem tudod fogni milyen eksztázist élnek át amikor tapizhatják és puszilgathatják az ilyen kiskölköket. Két választásod van:

a.: Eltűröd

b.: Elküldöd a p1csába

Ha azt mondod neki, hogy figyeljen oda mert téged ez zavar akkor te leszel a köcsög.


Próbálj alkalmazkodni, tűrj semmi baja nem lesz végülis a gyerekednek ha etetsz vele krumplit DE TE NEVELD A GYEREKET! Ha a nagyi megszokja, hogy ha azt mondja adj neki krumplit akkor te krumplit adsz neki annak beláthatatlan következményei lesznek. Légy toleráns, elvégre ha lesz unokád te is pont ugyan ilyen megszállott vénasszony leszel. A férjedet meg meg lehet érteni, hallja tőled is a szapulást, hallja az anyjától (anyádtól vagy nemtudom kitől) is a szapulást...


Sok sikert a gyerekhez, légy türelemmel úgyis minden csoda csak 3 napig tart!

2011. aug. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%
Második vagyok. Bizony, én is kértem már szépen, de abból nem ért. Akkor is idióta, ha nem érti meg. Meg azt is utálom, hogy a magánhangzós szavak elé "a" névelőt tesz, de kivétel nélkül. pl.: a asztal, a ajtó, a anya stb. Ez miért is jó????
2011. aug. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
59%

07:28 a számból vetted ki a szót.

Meg kell értenünk, hogy a szüleink, nagyszüleink még más elvek szerint neveltek gyereket, amikor ők voltak anyukák, az volt a szentírás, a legmodernebb, az egyetlen elfogadható. Nem akarnak ők nektek rosszat, sőt! Át akarják adni minden tapasztalatukat, hiszen már felneveltek 1-2-3 vagy még több gyereket - lássuk be, nem is rosszul, hiszen mind itt vagyunk, épen és makk egészségesen, pedig a zömünk még feles tejen és híg grízen nőtt, és valahol egyéves kora körül már gyakorlatilag a felnőtt ételeket kapta, legfeljebb kicsit pépesítve, törve, hogy jobban csússzon.

Az, hogy azóta halad az orvostudomány, új elveket vallunk a babák táplálásában nem jelenti azt, hogy ők semmit sem tudnak. Pl. gyerek voltam, amikor elkezdték reklámozni, hogy a zsír és a vaj milyen egészségtelen, mindenki egyen margarint és főzzön finomított étolajjal. Vagy 30 évig fújjoltunk a zsírra, vajra, most meg jéééé, kitalálták, hogy mégiscsak jobb a természetes, mint a mű. Ugyanígy a szoptatás vs tápszer. Egy időben szinte lenézték azt az anyukát, aki csak szoptatott, mert "csak a tudományosan összeállított tápszer tartalmazza a gyermek számára szükséges tápanyagokat, vitaminokat és nyomelemeket mindig ugyanolyan arányban", az anyatej ugyebár az édesanya táplálkozásával arányban is változik. Oriza és társai voltak minden polcon, ahol baba élt. Aztán új szelek érkeztek, és lám, már nem ciki szoptatni, már nem félünk, hogy nem jut a kicsi elég tápanyaghoz, nyomelemhez, stb. a tejünkből.

Szóval, kedves fiatal anyukák, csak türelem! Nekem is zavaró volt, amikor az anyósom folyamatosan tanácsokkal halmozott el, vagy amikor a hátam mögött (rábíztuk 2, azaz két órára a kicsit, amíg elrohantunk egy nagybevásárlásra és nem akartam még a tömegbe vinni) megtömte a 4,5 hónapos babát túrós csuszával :=), aztán jót nevettem rajta - lásd az okokat fent - és kész. A gyerek azóta mindenhová velünk tart, persze azóta "nagyfiú" lett, de semmi baja nem volt a nagyi egykori "csibészkedése" miatt. Hallgassátok meg a tanácsokat, sőt kérdezzetek - roppant büszkék lesznek magukra hogy segíthetnek :=) -, aztán, amit akartok, megfogadtok, a többit pedig "törlitek". Ne felejtsétek, bármit mondtok most -" én ugyan nem leszek ilyen", stb. - az élet és az ösztönök felül fogják írni :=)

2011. aug. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%

Nem hiszem, hogy ugyanazt éljük meg, kedves előző!!!

Itt nem tanácsokról van szó, hanem erőszakos hülyeségekről. Mert nem csak tanácsot ad, azt letojnám, hanem erőszakoskodik, és nem érti meg, amit mondok. Hát senki ne csodálkozzon, ha ideges leszek. És mindig ugyanaz a nóta.

2011. aug. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%
Elég türelmetlenek vagytok...
2011. aug. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
22%
Nem vagyok türelmetlen, sőt! csak ha ezt kellene hallgatnod, átélned nap, mint nap, te se lennél tőle nyugodt.
2011. aug. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!