Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogyott a türelmem, teljesen...

Elfogyott a türelmem, teljesen ki vagyok borulva. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

10 hónapos kislányom az utóbbi 2-3 hétben nagyon hisztis.Főként evésekkor borulok ki.Nem hajlandó normálisan enni,minden más jobban érdekli.Próbálom lefoglalni evés közben is, mindig valamit adok a kezébe.Amit ő mindig le is dob.Úgy eszik, mint egy kismalac, tetőtől talpig tiszta kajás lesz, a haja is,egyfolytába forgolódik az etetőszékbe, feláll (sajnos fa szétszedhető, így nem tudom bebiztonságiövezni).Fél óra múlva elfogy a türelmem, abbahagyjuk az evést.

De ha csak ilyenkor lenne rossz nem is érdekelne, de egész nap...Ha valamit elveszek tőle, vagy nem kap meg egyből sír.A pelenkázás kész háború.Amikor belerakom a kiságyba rögtön ordít.

Arról már nem is beszélve, hogy wc-zni se tudok normálisan.Egyből a sarkamban van, kapaszkodik a nadrágomba, nem tudom felhúzni..és még sorolhatnám:(Ez megy egész nap.

Én meg egyre gyakrabban csinálom, hogy beteszem a kiságyba, hagyom ordítani, átmegyek a másik szobába, fejemre húzom a takarót, hogy ne halljam.Ha sokáig így folytatódik, megőrülök.Mit tegyek?Legszívesebben kifutnék a világból, hogy ne halljam a hisztiét:(


2010. dec. 15. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

átmeneti időszak, mindenesetre ne hagyd magára szerintem, hanem érezze hogy szereted, mellette vagy.

Az én gyerekemnél is volt ez de igaz, csak pár napig. Akkor apával nem voltunk valami túl jó kapcsolatban és a baba rögtön megérezte hogy valami nem oké...


Nálatok nem lehet ez a probléma? Valami kizökkentette őt a megszokott kerékvágásból.

2010. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
tényleg átmeneti dolog, de gondolj arra, h mennyi anyuka, nő adna bármit azért, h sírjon, hisztizzen a gyereke. engem ez a gondolat mindig helyretesz, hha dühöngenék. ne hagyd magára. ha nem eszik, nem eszik. éhen halni nem fog. kiveszed a székből és kész. h kapaszkodik és megy utánad, megint normális, mivel ez a szeparációs szorongás. h sír, hát igen, már van saját akarata:) köss vele kompromisszumot, de na legyél mérges rá, mert ő csak gyerek, semmi egyéb! sok sikert!
2010. dec. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy nehéz,add ki magadból ilyenkor a dühödet(persze nem a baba előtt) és akkor könyebb.Sokan vannak így, nyugi, Ők annyi türelmet igényelnek, ami nem sok embernek van.De jusson eszedbe, hogy mennyire is imádjuk mi a gyerekeinket.Nekem is vannak ilyen időszakok, nálunk is evésgondok, hát nem egyszerű, párszor már én is kiakadtam, de valahogy mindig jobb lett előbb-utóbb.

Kitartás.

2010. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

szia, először is azt ne tedd semmiképp, hogy berakod a kiságyba és otthagyod ő meg ordít. most van vsz a szeparációs szorongás nála, azért követ mindehova mint egy kiskutya. nálunk is pont ez volt 10 hósan. ha nem eszik rendesen, mondd meg neki, hogy édesem, rendben , akkor itt a vége a kajának. ne szórakoztasd, ne idegeskedj. ha éhes lesz enni fog , és eszik annyit amennyi kell neki.

ha vmin hisztizik, tereld el a figyelmét, ne hagyd sírni. ez még nem az a hiszti. persze hogy mérges, ha leveszed tőle, ami kell neki...próbáljatok gyakran kiemnni sétálni, vagy babás barátnőhöz átmenni ha van vagy jöjjenek ők hozzátok...hidd el nekem, hogy csak a türelem használ, csak a türelem. nagyon nagyon fárasztó ez az időszak, de ha el tudod viselni ( a kislányod kedvéért) és viszonylag ép idegállapotban átvészelni, akkor nemsokára egy ennivaló kislányod lesz! (bár biztos most is az, csak nem látszik egyelőre :))))

2 éves tündibündi kislány anyukája (néha rájön a bolondóra, de hát dackorszak... :))))

2010. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, linkelek neked egy kérdést, amit én írtam ki, amikor 1 éves volt a kislányom. tanulságos elolvasni és összevetni a válaszommal. ;))


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Húúú, mintha magamat hallottam volna. Pont most akartam kiírni a kérdést, hogy van e valami ötlet a pelenkázásra.

Egy az egyben ugyanezt csinálja a lányom. Ő 9 és fél hónapos. Nagyjából 2-3 hete állt fel először és azóta megy a cirkusz minden áldott nap. Csak akkor nyugodt ha sétálni megyünk, vagy jön valaki akitől nem fél. De ritkán nyitja ránk az ajtót bárki is.

Szóval, a pelenkázást abszolút nem hagyja. Már fordul a hasára és állna fel. Kenegetjük a kakit ide oda, már erővel sem tudom lefogni, mert ugye csak egy kezem van, a másikkal próbálom a fenekét törölni. Egyszerűen nem viseli el ha nem azt csinálhatja amit akar. :( Egész nap jön utanám, rángatja a nadrágomat, csupa rosszat tesz, mindent a szájába töm és öklendezik tőle. Még a szőnyeg sarkát is rágja, azt azért már nem tudom elrakni.

Az evés is gond, ugyanúgy kap a kezébe mindig valamit mert különben dobálja magát. ( mondjuk nálunk jól be van szíjazva). Most is csak az ebéd felét ette meg,én sem bírtam már tovább.


Bocsánat, de semmi ötletem nics, teljesen tanácstalan vagyok én is, pedig van már két nagy lányom de nem emlékszem, hogy velük is ez lett volna. Vagy csak az idő megszépítí a dolgokat? :)


Kitartás, majd csak jobb lesz.


Ja igen, a járókában is üvölt, ki akar jönni. Ha felveszem, akkor ordít, hogy elmehessen, mert pl. meglátta a távirányítót, stb. Sorolhatnám még!

2010. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Szegénykém... Kitartás! Mást sajnos nem tudok mondani. Én is dettó ez vagyok a fiammal. Ő is olyan ordítós volt,hogy azt hitték a szomszédok,ölöm. Sokszor mondtam is neki bár ne lennél. Mindenki gyereke a környezetemben olyan kis nyugodt,bamba,vigyorgós volt. Én meg toltam mellettük a sakál gyerekemet az utcán. Néztek a vén banyák,hogy ,,miért nem tudom lenyugtatni azt a szegény kicsike babát,hiszen úgy sír!" Volt olyan is hogy a piacon egy néni odajött,hogy kivegye a kezemből az örjöngő gyereket,azzal a céllal,hogy MAJD Ő MEGNYUGTATJA! Stílusomból adódóan elküldtem a halálf.szába. Pedig jót akart,azt hitte,hogy még mindíg 1950-ben élünk,ahol mindenki nevelte mindenki gyererkét. Szóval átérzem a dolgod,bárcsak küldhetnék egy kis erőt. nekem már nem, kell annyi(2 éves mult A gyerkőc).
2010. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Először is nyugi! A babád is megérzi, ha türelmetlen, feszült vagy vele. Amin nem feltétlenül muszáj, azon ne idegesítsd magad. Legyen egy napirend, ha keveset eszik, hát keveset eszik. Amennyit tudsz, legyél vele friss levegőn, attól is jobban eszik, jobban alszik. Tapasztalat. Ha én azon idegesíteném magam, hogy a 10 éves lányom mennyit és mit eszik, hát már a bolondok házában lennék... Fél órát nem etetném a helyedben, esetleg negyed órát próbálkoznék. Ha nem kéri, akkor kivenném az etetőből, mert akkor felesleges még ott ülnie, izegni-mozogni, stb.
2010. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, nagyon köszönöm!

Azért is rossz ez a helyzet, mert nekem aztán végtelen türelmem van.Vagy volt.Soha senkivel nem veszekedek, halál nyugodt természetem van.És pont az borít ki ennyire, akit a legjobban szeretek.

2010. dec. 15. 13:55
 10/12 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom, de nálunk is detto ugyanez van, kb 10 hós kora óta.

Eleinte zavart. Már kezdem megszokni:-D

2010. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!