Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogyott a türelmem, teljesen...

Elfogyott a türelmem, teljesen ki vagyok borulva. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

10 hónapos kislányom az utóbbi 2-3 hétben nagyon hisztis.Főként evésekkor borulok ki.Nem hajlandó normálisan enni,minden más jobban érdekli.Próbálom lefoglalni evés közben is, mindig valamit adok a kezébe.Amit ő mindig le is dob.Úgy eszik, mint egy kismalac, tetőtől talpig tiszta kajás lesz, a haja is,egyfolytába forgolódik az etetőszékbe, feláll (sajnos fa szétszedhető, így nem tudom bebiztonságiövezni).Fél óra múlva elfogy a türelmem, abbahagyjuk az evést.

De ha csak ilyenkor lenne rossz nem is érdekelne, de egész nap...Ha valamit elveszek tőle, vagy nem kap meg egyből sír.A pelenkázás kész háború.Amikor belerakom a kiságyba rögtön ordít.

Arról már nem is beszélve, hogy wc-zni se tudok normálisan.Egyből a sarkamban van, kapaszkodik a nadrágomba, nem tudom felhúzni..és még sorolhatnám:(Ez megy egész nap.

Én meg egyre gyakrabban csinálom, hogy beteszem a kiságyba, hagyom ordítani, átmegyek a másik szobába, fejemre húzom a takarót, hogy ne halljam.Ha sokáig így folytatódik, megőrülök.Mit tegyek?Legszívesebben kifutnék a világból, hogy ne halljam a hisztiét:(


2010. dec. 15. 13:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az etetésnél próbáljmindig más játékot adni neki. Nem is kell játék, jó egy üres műanyagpalack, kéztörlő gurigája. Az én lányom söralátétekkel játszik, azt rakosgatja (és dobálja). Énekelek, bohóckodok neki. Van, hogy én állva táncolok és közben próbálok egy-egy falatot betuszkolni szegénybe.

A hiszti meg a te határaid próbálgatása. Nagyon hamar leállt vele, amint erélyesen reagáltam. Leültem vele szemben, ő ordított, ütött, tolt el magától, dobálta magát.

Ráfújtam, vagy fütyültem egyet, akkor meglepődött és egy picit abbahagyta. Na ekkor jött a kézfogás, simogatás és elmagyaráztam, hogy ő most miért dühös és hogy fogjuk megoldani. Két hét alatt minden ok lett. Amiért akkor hisztizett, azt most egy mosollyal oldja meg.

Persze minden gyerek más, de nálunk ez vált be.

2010. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel küzdünk kb. 4 hónapja. Egyik nap jobb, a másik rosszabb. Majdcsak vége lesz egyszer...
2010. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!