Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogyott a türelmem, hiszti...

Elfogyott a türelmem, hiszti ezerrel? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Egyszerűen teljesen kiakadtam már.20 hónapos lányom már napi szinten hisztizik,de úgy érzem már mindent megpróbáltam.A siker nulla.Nemcsak egyszerűen hisztizik hanem ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné, ordít,van hogy órákon keresztül, és semmire, még nyugtató szóra sem reagál.Felveszem az ölembe kicsúszik,feszegeti magát,megnyugtatni sem hagyja magát.Fetreng,csapkod.Nyilván először a figyelmét terelem el.Van hogy sikerül,de ha nem ordít,hagytam hogy tomboljon,mintha nem törődnék vele,de az sem használt nem hagyta abba.Ma mikor feljöttünk a sétából(előtte a motorját elvettem tőle mert azzal nem ment csak egy másik kisgyerekével.Kérdeztem tőle nem mész vele nem ment én meg úgy döntöttem beviszem a helyére,az persze nem tetszett neki.Pedig előtte megmondtam ha nem megy vele elteszem.Azonkívül előtte amikor szóltam neki várjon meg motorral,nem állt meg,pedig ha csak ketten vagyunk kint szót szokott fogadni,most meg mint aki se hall se lát.Ha bármiért szóltam neki mintha meg sem hallaná.Szóval eltettem a motrát nagyon sírt már hüppögve,mindenki minket nézett,de úgy csináltam mintha nem törődnék vele,hogy hátha abbahagyja,aztán szép szóval próbáltam elterelni a figyelmét de semmi,így felkaptam és felhoztam.Hozzáteszem valami gond van a derekammal úgyhogy az emelgetését ha lehet elkerülöm,mert attól félek le sem tudok vele menni lassan,futni pl nem bírok utána.Szóval aztán felhoztam,de végig ordított a lépcsőházban,lift nincs,4. emeletre így hoztam fel feszegette magát és ordított.Ittfent nem hagyta hogy levetkőztessem,végén nagy nehezen sikerült aztán hideg vízben megmostam az arcát,ölbe vettem és nagy nehezen megnyugodott.De ilyen ordítást már napi szinten csinál.Nem tudom mit lehetne tenni vagy mit csinálok rosszul.A kislányom egy nagyon vidám nyugodt baba volt,egyedül eszik több kevesebb sikerrel,tanítom egyedül inni pohárból,egyedül elalszik pár szót mond,sokat foglalkozok vele,sokmindent csinálunk együtt bizonyos kereteken belül határt szabva próbálunk megadni azt amit lehet.Teljesen elkeseredtem mert ezek az ordítások elrontják a napokat,és tehetetlen vagyok és már szinte félek mi lesz megint.Körülöttem olyan mintha mindenkinek minden menne csak nekem nem sikerül megfékezni ezeket a hisztiket.Úgy érzem nem vagyok túl jó anya,mert persze elvesztem a türelmemet,már kiabáltam is és alapjáraton nem vagyok híve a verésnek de ráütöttem a seggére és kezére mert tényleg nem jutott már más az eszembe.Gondolom kint ma sokan beszéltek aztán rólam hogy na ez is milyen egy anya hogy hagyja a gyereket ennyire sírni.Segítségem nincs,férjem szinte állandóan dolgozik,nagyszülők messze.Szóval teljesen kiakadtam.Reméelm érthető voltam nagy felindulásomban.
2010. nov. 16. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az a neve, hogy DACKORSZAK... kicsit korán jött, de ennyi. Nem ufo a te gyereked sem, ezen a legtöbb baba-anyuka átesik... Jelzem, nálunk akkor volt a legbrutálabb időszak mikor jött a foga, olyankor a dackorszakozás még erősebb volt...
2010. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
előző vok: vedd be a képzeletbeli lesz@rom tablettát, felejtsd el ,hogy csak a Te gyereked csinálja ezt, mert DEHOGY!!!!!!, hidd el másé is! Sőt, amelyik gyerek sosem dacoskodik, no ott vmi bibi van! És engedd kicsit lazábbra a dolgokat. Simán otthagyom ám a játszó kapujában a földön fetrengőmet és nem idegesít. Nevetek rajta egyet, megmondom neki, hogyha összeszedte magát akkor a tesójával együtt várjuk az utca végén és annyi.
2010. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi ezt tudom,de csak van valami megoldás az enyhítésre és jó lenne tudni más hogy élte át.
2010. nov. 16. 14:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére én még nem tapasztaltam ilyet,de a kisfiam még csak 7 hónapos... Van egy e-book-om,a címe: A hiszti,ha kéred írj,és átküldöm,hátha van benne valami számodra hasznos.
2010. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mivel én is hasonló helyzetben vagyok, tippeket sajnos nem tudok adni. Csak megírom, hogy tényleg nem vagy ezzel egyedül.

Nálunk van, amikor sikerül kiparktikázni, máskor meg a fejemre is állhatnék, vagy lehetek bármilyen közömbös, nem segít.

2010. nov. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16 hónapos fiam ugyan ezt!!! iszonyatos tud lenni, idegileg már teljesen kivagyok és érzelmileg is mert rettentően megvisel :(
2010. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hidd el,nem vagy egyedül :) És nem vagy ettől rossz anya!! Sőt ha rossz anya lennél, fel se tennéd ezt a kérdést, mert nem érdekelne hogy ordít.

Én fiam is így vetkőzött ki magából (bár kicsit később úgy 2-2és fél éves korára). Semmi se használt :) Úgy értem, a verésen kívül az összes technikát kipróbáltuk, könyveket olvastam a témáról, de nem vált be semmi, csak az IDŐ.

Leguggoltam hozzá, nyugtattam, átöleltem, nem használt még jobban vergelődött. Nem foglalkoztam vele, nem használt, büntető sAROK semmit se ért :) szóval volt egy idő amennyit át akart hisztizni és kést, csinálhattam akármit, nem tudtam lerövidíteni. Nem a legkellemesebb szakasza volt a kapcsolatunknak:)

Most 3 és fél éves, már értelmesebb, tud beszélni végre és megérti azt is hogy mondjuk másnak mi fáj vagy mi esik rosszul. Ezt egy 2 évesnek szerintem hiába magyaráztam :)

Nekünk mondjuk nehezítette hogy nem beszélt egyáltalán és sokszor nem értettük mit is akar.

Én mindig azt csináltam amúgy hogy ha olyan volt a szitu (játszótéren, vásárlásnál stb) szóltam neki 2 szer hogy ha nem hagyja abba , hazamegyünk. És akkor ha nem hagyta abba tényleg hazamentünk, természetesen azért is hisztizett, de akkor következetes voltam és haza is jöttünk valóban. Felvettem, és hazahoztam. A szobájában vártuk hogy lenyugodjon. Egyrészt ez azért volt jó mert ott nem tudott kár tenni semmiben, senkiben, másrészt látta a következetességet. Hát nem mondom hogy ez a taktika húú de használt, de legalább nem mások előtt üvöltött mint egy kis bolond...

2010. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem kést, hanem kész
2010. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Küldtem :)
2010. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! 22 hónapos kisfiam ha jövünk fel mindig ordít, levetkőztetni majdhogynem lehetetlen. Le szoktam tenni a földre, amíg picit megnyugszik. Néha az utcán is földhöz veri magát ha valami nem tetszik, ezt főleg eső után szoktam díjjazni. Ha felveszem ő is öszzerúg. Itthon ritkábban hisztizik, de előfordul, ha pl. nem engedem, hogy a konyhában pakoljon. Ha valami rosszat csinál akkor beviszem a szobájába, és mostanra elértem, hogy ott is marad, amíg nem megyek érte ( 1-2 perc).

Szóval nem vagy egyedül, kitartás!:-)

2010. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!