Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire jut időtök 2 hónapos...

Mire jut időtök 2 hónapos gyermeketek mellett?

Figyelt kérdés

Valamit bizonyára rosszul csinálok, mert én úgy érzem, s a férjem is jelezte már, hogy semmire nem jut időm, csak a gyerekre. Szerinte túl sok időt töltök vele. Tény és való, az egész napom belőle áll.

Reggel 6 körül kel, este 8-ig leköt. Cici, pelus csere, pocak csikarás dajkálás, altatás, eszek, öltözés, ágycsinálás, séta a kicsivel, tisztálkodás, mosás-felmosás. kb ennyi fér bele egy napba, s sajnos nem tudok mellette pihizni, pedig a tejcsihez úgy tudom az is kellene. Alvása napközben kb. összesen 3 óra. Ez nem kevés? éjszaka jó baba, eszik, alszik.


2011. aug. 18. 20:21
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
32%

"Ez a válasz 59%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:03

Gondold át, mert ha nagyobb lesz akkor is cipelni, foglalkozni kell vele. Ne szokasd ehhez"


Ne szoktassa ahhoz, hogy foglalkozni kell vele? :) Szomorú, hogy egyesek így gondolkodnak.


Nekem is keveset aludt a lányom, nagyon éber és érdeklődő volt már csecsemőnek. Bevallom, hogy én szétcsúsztam. A lakás ragyogott, a babának minden szükségletét kielégítettem, miközben saját magamra nem jutott idő. Totál kifáradtam, csapzott és igénytelen voltam.

De miután elkezdett helyet változtatni (kb. 4 hónaposan kúszott), akkor sokkal jobb lett minden. Jobban le tudta magát foglalni, oda ment, ahova akart. Nekünk csak a lábunk elé kellett nézni, nehogy rálépjünk.

Most már 20 hónapos, flottul megy vele minden, segít, szépen játszik, főz, lefoglalja magát. De ha társaságra van szüksége sohasem utasítom vissza, vagy mindig kap egy puszit/ölelést, mikor elsétálok mellette.


Az első időszak nehéz. Próbáld meg, hogy játszószőnyegre teszed, vagy a kiságyába pakolsz pár színes, csörgő játékot. Ne várd el, hogy sokat ellegyen magában, szerintem 15 perc már nagyon jónak mondható.

De hagyhatod sírni is...Ötletet kaptál bőven, válogass! :)

2011. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna, csak még nem szólt meg érte senki. Reggel szokott nekem annyi időt hagyni, hogy felöltözzek és reggelizzek. A főzés kb esélytelen. Csak olyan dolgokat tudok csinálni amit egy kézzel is lehet. Egész nap alig alszik, és sokat sír. Fürdés után viszont megszűnik minden gondunk. Lehet egész nap fürdetni kéne :)))
2011. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
18%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:36


Hagyd, nem erdemes nekik magyarazni, aki ridegtartasban akarja nevelni a gyereket, hat tegye, csak azt nem ertem, minek szult gyereket.

Az altaluk "onallonak" nevezett gyerek csak egy hideg-rideg ember lesz mire felno, de ez nekik nem tunik fel, mert ok is ilyenek. Ott ez a normalis, valoszinuleg oket is igy neveltek. Van ilyen, el kell fogadni. (Na most ezen fel fognak haborodni, de kerdem en, tudjak, hogy milyen egy igazi kedves, melegszivu ember, vagy ok azt nevezik baleknek?)


Valaki irta, hogy egy 2 honaposnak a kisagy az elettere. Ez kb olyan, hogy megkotom a kutyat, enni adok neki, meg eltakaritom alola a takaritanivalot, aztan ennyi, hja, de neha megsimogatom am! Hat no comment...

2011. aug. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
38%

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:32


Te egy szélsőséges idióta vagy.Rideg tartás???Te meg meleg tartást csinálsz?Ne haragudj, de én nevelem, és nem tartom a gyerekem..

De nem is magyarázok tovább, mert ez mindenkinek a saját magánélete..egyébként.

Te is gondolom az a kedves szülő leszel, akinek ha a gyerekére kicsit hangosabban szól a tanár, mert nem oda illő dolgot csinált az órán, akkor teljesen ki leszel borulva és futsz is jól meg verni a tanárt, mint a cigányok...hmm..

2011. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem tartoozok egyik táborba sem de kaptam egy jó tanácsot az anyosomtol és ez így hangzottetesd meg tedd tisztába legyél vele 20 percet aztán ha nem alszik beszélj hozzá folyamatosan így érzi hogy ott vagy még és nem kezd el sirni.Ha mégis menj oda és gyözödj meg arrol hogy nem fáj semmije nem éhes szomjas nincs kaka stb. és utána tedd le és menj a dolodra ha tovább sir menj vissza 5 perceként és vedd fel 10 percekre.

Nekem olyan mértékbe bejött hogy most 2 hosom csak akkor sir ha valami baja van,viszont mivel folyamatosan beszéltem hozzá így ezt most is elvárja szönyegen székben mindegy hol van beszélgetni kell vele.

Ezzel a modszerrel nem kell sirni hagyni és nem is szoktatod magadhoz teljesen viszont azt is érzi hogy mindig ott vagy és számithat rád ha egyedül nem tudja megoldani a problémát.

Tedd le és beszélj hozzá ha nem marad sír akkor se hagy tovább sirni mint 5 perc és folyamatosan járjon a szád teljesen mindegy mijen hülyeségeket beszélsz neki csak mond neki valamit.

2011. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:06


Örülök, hogy még vannak normális gondolkozású emberek!!!Köszi.

Azt hittem egyeseknek a sírás hagyás nem egyenlő az "egész nap ordít a gyereke nem érdekel"-lel...

Nálam se erről van szó.Hanem mint nálad kb...Mondjuk ilyen ki finomult módszerem nem volt! :)

Sokáig az ágyam mellett volt a kis ágy, volt, hogy fogtam a kis kezét este, vagy magyaráztam neki és figyelt nagyon.

Ha meg ki mentem pörköltet főzni,akkor 3 percenként be néztem hozzá, felhúztam a kis pörgő valamit a kis ágyán, mondtam neki pár mondatot azt mentem vissza!!Sosem hagytam egyedül...

Ha tudtam, hogy a hasa fáj, akkor meg szépen beraktam a hordozóba, és jött velem főzni. :) Közben szólta rádió, és táncoltam is neki.Volt olyan, hogy a mikrót indítottam be este, mert az érdekesebb volt mint sírni.

Szerintem valakit nem "el kapattatni" bizonyos szempontból sokkal nehezebb, mint felkapkodni.De később meg térül.

2011. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:45


Ezzel a valaszoddal, amit idefrocsogtettel, tokeletesen megmutattad, milyen ember es anya is vagy. Igazoltad, amit irtam, koszonom szepen. Talan nem sullyedtel volna tul melyre, ha jelzokkel es kepzelgeseiddel (amit nem tudom, honnet szedtel) nem illetsz. De ezt megtetted, igy nekem meg jobb. A tovabbiakban viszont legyel oly' szives es vezesd le az agressziodat mashol. Koszonom. Szep estet.

2011. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
24%

Nem vezetem le máshol, mert te hozod ki belőlem.Te ítélkeztél felettem, én meg csak meg védem magam.Nincs ez a sok sz.ar ha nem b.aszogatsz a felkapkodós történeteiddel.

Te ítélkezhetsz mások felett, de ha valaki már felkérdez és meg mondja a frankót, akkor már ő a közellenség!!!

És honnan szedem a feltevéseimet...az életből aranyom, mert nem egy ilyen elvakult nem normálist ismerek, mint te.És meg súgom, de csak neked...nem boldogok!!!!!

2011. aug. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
36%

De azt mondd mar meg, honnet szeded, hogy en felkapkodom a gyerekem es a tobbi kitalalmanyod? Talald meg a legelso kommentem es ertelmezd (segitek: A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad. A válasz megírásának időpontja: ma 01:36), a stilusodon pedig valtoztass. Vedeni intelligens modon is lehet magad, nem csak tragarul vagdalkozva.

Hogy en nem birom, hogy valaki megmondja a frankot? Te estel nekem minosithetetlen stilusban, mert nem tetszett a velemenyem. Akkor most ki nem birja a kritikat? Mas szemeben a szalkat, de a sajatodban a gerendat se veszed eszre.

A tovabbi frocsogesedre nem kivanok reagalni, 1: a kerdezo nem ezert tette fel a kerdest, 2: nem erdemled meg, hogy tovabbi energiat fecsereljek rad.

Mint mar mondtam, szep estet neked.

2011. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%

Oh, pardon. Most latom, te massal kezdtel el vitatkozni meg mielott en megszolaltam volna, arrol nem is beszelve, hogy akirol beszeltem, nem is te voltal, hanem: A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad. A válasz megírásának időpontja: ma 09:18

Na, most jot nevettem. Kapom itt az ivet, mert osszekevertel massal (Nezd csak meg, en 83%-os vagyok, es nem irok ekezetet, mert az hianyzik a billentyuzetemrol, akivel osszevesztel, teljesen mas.)

2011. aug. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!