Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire jut időtök 2 hónapos...

Mire jut időtök 2 hónapos gyermeketek mellett?

Figyelt kérdés

Valamit bizonyára rosszul csinálok, mert én úgy érzem, s a férjem is jelezte már, hogy semmire nem jut időm, csak a gyerekre. Szerinte túl sok időt töltök vele. Tény és való, az egész napom belőle áll.

Reggel 6 körül kel, este 8-ig leköt. Cici, pelus csere, pocak csikarás dajkálás, altatás, eszek, öltözés, ágycsinálás, séta a kicsivel, tisztálkodás, mosás-felmosás. kb ennyi fér bele egy napba, s sajnos nem tudok mellette pihizni, pedig a tejcsihez úgy tudom az is kellene. Alvása napközben kb. összesen 3 óra. Ez nem kevés? éjszaka jó baba, eszik, alszik.


2011. aug. 18. 20:21
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
47%

20.41 vagyok még mindig.

Még annyit, hogy én nagyon sokat köszönhetek a páromnak főleg lelkileg.Mert mikor sírva volt hagyva a gyerek, engem is vissza kellett fogni, hogy ne vegyem fel!!

Sokkal rafkósabbak ezek a kis tündérbogarak, mint azt gondolnád!! :)

2011. aug. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
76%

Ja és hisztizős, vergődős helynek a legjobb szerintem a játszószőnyeg.Ha már ki hisztizte magát, akkor fel tudja fedezni a lelógó dolgokat.

Én a kiságyatcsak altatásra használtam mindig is, hogy tudja, hogy az arra van, és ne legyen képzavarban! :)

2011. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
16%
Ne aggódj,én is így voltam,és még vagyok is néha.Az én babám 3hónapos múlt,és rövid időket alszik,szóval gyorsan eszem amikor elaludt,a takarítást szintén beiktatom alvás időben,és általában több alvás kell hozzá,hogy be is fejezzem.Evés után egy kicsit el játszik a játszószőnyegen,de ez kb 10 perc,addig tejet fejek és utána végig foglalkozni kell vele.A másik hogy ringatva alszik.Nem könnyű pláne hogy lassan 7kg,de próbáltam 3 napig leszoktatni,hogy egyedül elaludjon,és többet sírt egy altatásnál mint máskor egy hét alatt.Én kikészültem idegileg és már vele sírtam,szóval én köszönöm nem kérek a sírni hagyásból!!!Ha szüksége van ránk,akkor szüksége van ránk,ezt vállaltuk,majd ezen is túl leszünk és majd kinövik ,már sok mindenkitől hallottam.Nem egyformák a gyerekek,valaki ezt igényli valaki meg mást,gondolom azért vagy vele annyit mert igényli és másképp nem marad,nem pedig szórakozásból vagy unalomból.Azt csináld amit jónak látsz,én sok mindent próbáltam,de csak rá megyek idegileg én is és a gyerek is.Ami más gyerekénél bejött,nem biztos hogy a tiédnél is be fog jönni.Tedd azt amit a szíved diktál,hallgass a megérzéseidre,mert a sok ezerféle tanács csak összezavar és csak rosszabb lesz (tapasztaltam).Remélem tudtam segíteni egy kicsit.
2011. aug. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
41%

ne hallgass azokra akik azt írják elkapatod, meg ne vedd fel, meg hagyd sírni! csak ezekre ne hallgass kérlek!!!! hidd el hogy nem attól lesz hisztis meg elkényeztetett hogy felveszed

amikor a kisfiam megszületett a dokink azt mondta egy gyereket 3 hónapos koráig nem lehet elkényeztetni!

mi mindig is ugrottunk az első mukkra, sosem hagytuk sírni, most 2 éves, és egy áldott jó gyerek!!!!!

Azzal nincs semmi baj hogy nincs időd, nekem sem volt, a háztartás úszott, de annyira nem izgatott, a baba volt a legfontosabb.

2011. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
43%

utolsó vagyok

az ilyen felfogástól a falnak tudok menni:

"Gondold át, mert ha nagyobb lesz akkor is cipelni, foglalkozni kell vele. Ne szokasd ehhez Tedd le, nem baj ha sír, egy idő után abbahagyja. Meg kell tanulnia egyedül is ellenni."


Igen, egy gyerekkel foglalkozni kell akkor is ha nagyobb lesz! Ezért vállaltuk nem? Vagy te úgy gondolod, hogy ha nagyobb lesz, majd beteszed egy sarokba, amíg te házimunkát végzel? és akkor majd nem kell vele foglalkozni? szerintetek egy csecsemővel annyit kell foglalkozni hogy megetetjük meg tisztába tesszük? azt le van tudva? a továbbiakban had bőgjön? Úristen!!!! minek szültetek gyereket? :((((

és lehet hogy egy idő után tényleg abba hagyja a sírást, de csak azért mert látja, hogy tök hiába sír, anyukája úgysem segít neki és elveszti bizalmát édesanyja iránt :((((

és NEM KELL ELENNIE egyedül egy ekkora gyereknek, meg még egy nagyobbnak sem, hanem arra van szüksége hogy foglalkozzanak vele!

2011. aug. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
36%

A 21:34-es vagyok,pontosan így gondolom én is ahogy az előttem szóló!!!!

Ezt vállaltuk,most már a gyerek az első,minden más megvár!!!!Kell nekik a törődés,ránk vannak utalva,kire számítson ha még ránk a szüleire sem lehet??

2011. aug. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
34%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:28


Örülnék, ha állítanál az arcodon.Mindenkinek más a megoldás!!Hogy merészelsz te engem rossz anyának hívni, mikor a gyerek már kis korától már önállóságra van nevelve??Meg, hogy minek szültem gyereket?Hát nem azért, hogy 15 évesen is a nyakamon lógjon!!!Ezért nem lenne bizalma a gyerekemnek felém???Mi van veled?Nincs a sarokba rakva, sőt most már jön és egész nap együtt vagyunk, ha nem alszik...

Bíráltalak én téged most őszintén?

De tudod mit? Mivel felbosszantottál, ezért a véleményem az, hogy egy nyámnyila, kis anyu szoknyája mögé bújó kis izét fogsz nevelni, akit ha elküldesz boltba kenyérért 12 évesen, azt se tudja, hova pisilje össze magát!!!

Kíváncsi lennék, hogy 10 év múlva kinek a gyereke lenne talpra esettebb...

2011. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
41%

hallgasd meg ezt, azt gondolkozz el rajta

http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2011. aug. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
52%

még vmi

a sok mosogatás helyett olvass inkább egy kis szakirodalmat mondjuk a kötődő nevelésről, [link]

és talán rájössz majd, hogy vajmi kevés köze van annak ahhoz, hogy ha egy kisbabát magára hagysz, mikor neki szüksége lenne rád, akkor majd belőle talpraesett ember lesz

2011. aug. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
31%

Nem!!

Minek?

Te könyvből, meg hallomásból nevelsz gyereket?

hmm...

2011. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!