Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire jut időtök 2 hónapos...

Mire jut időtök 2 hónapos gyermeketek mellett?

Figyelt kérdés

Valamit bizonyára rosszul csinálok, mert én úgy érzem, s a férjem is jelezte már, hogy semmire nem jut időm, csak a gyerekre. Szerinte túl sok időt töltök vele. Tény és való, az egész napom belőle áll.

Reggel 6 körül kel, este 8-ig leköt. Cici, pelus csere, pocak csikarás dajkálás, altatás, eszek, öltözés, ágycsinálás, séta a kicsivel, tisztálkodás, mosás-felmosás. kb ennyi fér bele egy napba, s sajnos nem tudok mellette pihizni, pedig a tejcsihez úgy tudom az is kellene. Alvása napközben kb. összesen 3 óra. Ez nem kevés? éjszaka jó baba, eszik, alszik.


2011. aug. 18. 20:21
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:

Nekem akkor mindenre jutott idő. :)

Azóta eltelt 20 hónap, na most már sakkozni kell az idővel néha.

Ha kúszni, mászni fog a babád, rosszabb lesz.

2011. aug. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos baba. 2,5 éves testvérrel.

Reggel felkelés, porszívózás, felmosás, esetleg vasalás-ekkor a pici a játszószőnyegen eljátszik vagy kúszik.

Délelőtt legtöbbször párom itthon van, így négyen lemegyünk a játszótérre délig. Közben a pici alszik fél órát, nagy játszik.

Feljövünk, főzök, evés - párom elmegy dolgozni.

Egyedül altatom a két gyereket, márha a 2,5 éves alszik.

Alvás idő alatt legtöbbször a naggyal együtt házimunkát végzünk: konyha rendbetétele, mosás, felmosás, egyéb kisebb munkák, majd játék. Ébredés után: nagy eszik, együtt játszunk, pici vagy a kezemben vagy a földön játszik, naggyal gyurmázunk, építünk, pakolja a játékait, kártyázunk, hasonlók.

Este: megfürdetem a picit, majd a nagyot.

Párom este 8-10 között jön haza.

Picit szoptatom naponta rengetegszer igény szerint, addig a nagy megnéz egy mesét vagy mellénk ül és beszélgetünk.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ja, vaterán eladni is szoktam, ezeket is alvásidőben, de főként este 10 után bonyolítom.

A héten apa itthon van, így kicsit könnyebb.

Nem 2 hónapos, de gondoltam leírom a napjainkat.

2011. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyan ezt akartam írni, mint a 20.28-as.

Én lányom 7 hónapos, és már közlekedik 1000el.Ha mondjuk kint vagyok a konyhában állandóan a lábam alatt van, pakol, borít..minden.Már kapaszkodva állni is akar, és borulgat is rendesen.Vissza sírom azt mikor még le tudtam rakni és úgy maradt.Most kész idegbaj egy nap.

Mikor olyan kis mini volt :), akkor én akkor próbáltam csinálni a dolgokat amikor aludt, ha fel kelt úgy is jelezte.Minden alvásnál meg volt, hogy mit csinálok.Amikor meg sok volt, odanyomtam apának délután, hogy 2 szopi között tudjak pihenni!!

Kérd meg párodat, hogy segítsen.Ha nem is a házi munkában, akkor legalább a gyerek vigyázásban.

2011. aug. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy most kellene nagyon egyszerűnek lennie, de úgy vélem, keveset alszik napközben. Ha fennt van, folyamatos odafigyelést szeretne. Ágyban, babakocsiban nem szeret feküdni. Akkor érzi jól magát, ha felveszem, s beszélgetünk, foglalkozok vele. Nincs el egyedül. Ezért érzem úgy, hogy nincs időm semmire.
2011. aug. 18. 20:50
 5/43 anonim ***** válasza:
76%

6 hós korig olyan volt az anyság mint az álom. aztán elkezdett kúszni,mászni stb.. azóta rabszolga vagyok :)))


amikor nem alszik akkor csak olyankor foglalkozz vele amikor igényli. ekkorának még többet kéne aludni nappal

2011. aug. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
51%
pedig meg kell tanulnia h egyedül is ellegyen. sír egy kicsit,aztán abbahagyja. tegyél be ágyába játékot. ha megszokja h folyton kézben van megőülsz,a lakás rádrohad,te meg slampos leszel.. én ezt elkövettem a naggyal. nehéz volt az átnevelés. inkább az elején fogd meg. nem könnyű,de muszáj, 2.nál már így csináltam,és nem bántam meg
2011. aug. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

Én értem mit írsz. Amikor ilyen idős volt a lányom nekem sem volt ennél többre időm. Gyors evés ha elaludt, ez volt az első, mert ő is keveset aludt. Aztán ha még maradt idő, akkor gyors mosogatás, mosógép berakás, apróbb dolgok.

Amikor fent volt semmit nem tudtam tőle csinálni, ő nem volt ugyan kézben , hanem eljátszott a játszószőnyegen, de ott kellett mellette ülni és beszélni hozzá, vagy csak ülni mellette, h érezze ott vagyok.

Nekem olyan 6 hós korától volt sokkal könnyebb, amikor már mászott, mert akkor már tudott helyet változtatni és el volt rövid ideig egyedül is, na de ne gondolj hosszú időre, 5-10 perc, de az mondjuk már elég egy mosogatásra, mosógép ki-be pakolásra.

Szóval nyugi idővel sokkal jobb lesz.

2011. aug. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
76%
Amikor ennyi idős volt a babám én is így éreztem,most 23 hónapos és negyede annyi időm nincs hidd el !
2011. aug. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
54%

20.41-es vagyok.

Na megint le leszek pontozva.

Figyelj kedves kérdező!Egyáltalán nem jó, ha a baba mindig a kezedben van.Én is első babás vagyok, de azt már szüléskor tudtam, hogy nem akarok egy 8-9 kilós gyerekkel rohangálni a lakásban!!

Nekem sem volt egyszerű hallgatni, hogy sír, de én hagytam.Így megtanítottam, hogy el legyen egyedül.Nehéz volt!!Tényleg!!De áldom az eszem, mert most már tényleg csak akkor van hiszti, ha éhes, vagy ha álmos.Meg most fogzunk, de azt kezelem.

Sőt, most ha felveszi valaki, szabályosan tornázik ki a kezéből!!

És ugyan úgy gyönyörű kapcsolatom van vele..imádom.Hihetetlen mosolygós, barátkozós baba.

Te döntöd el, hogy a következő éveid, hogy telnek!!!

2011. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
47%
A válasz egyszerű, fel lett kapatva. Azért nincs el napközben sem csak a kezedben. Tedd le nyugodtan, nem baj ha nyűglődik, sír. Ha már most sem tudsz tőle semmit sem tenni, akkor később?! Gondold át, mert ha nagyobb lesz akkor is cipelni, foglalkozni kell vele. Ne szokasd ehhez Tedd le, nem baj ha sír, egy idő után abbahagyja. Meg kell tanulnia egyedül is ellenni.
2011. aug. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!