Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is együtt alszik a babájával?

Más is együtt alszik a babájával?

Figyelt kérdés

Mármint egy ágyban??mi sajna beszokattuk de szeretjük hogy ott van ,csak tudom hogy később lesz baj az át szokatással:(

csak kíváncsi vagyok más is van-e így?!!!


2010. nov. 10. 13:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%
23 hós, 1 éves kora óta együtt alszunk (ő, apa, én), minket nem zavar. Másokat zavar, pl nagyszülőket, nem is nagyon beszélünk erről. Idegesít, amikor beleszólnak ebbe mások.
2010. nov. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Első perctől külön ágy, külön szoba. Mozgásfejlődés alkalmával próbáltam magam mellé venni, de csak még jobban üvöltött. Én örülök neki, hogy ilyen önállóan szeret aludni. 140-es ágyunk van, párommal időnként verekszünk álmunkban, nem férnék el rajta plusz a Tökössel együtt.
2010. nov. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
48%

szia, igen,később nehéz lesz átszoktatni, minél tovább alszik veletek, annál nehezebb lesz.

én úgy aludtam együtt a kislányommal 20 hónapig, hogy az ő szobájában, egy oldalt támlás kanapén. nagyon sokszor ébredt, a férjem meg hallani sem akakrt arról, hogy a baba jöjjön hozzánk, én viszont képtelen lettem volna egész éjjel ide oda rohangálni , altatgatni, szoptatni....így nem volt gond , amikor hálistennek elkezdte végigaludni az éjjelt (kb. 21 hónapos volt, most 23 lesz), egyszerűen nem aludtam már ott vele, neki meg fel sem tűnik, mert nem ébred már. néha hajnalban felébred, és hív, akkor odafekszem mellé.

amúgy a kérdésedre válaszolva, igen , sokan alszanak együtt a babájukkal. :)

2010. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
36%

Neeem. Kizárt dolog volt számomra. Kezdettől a szobájában aludt és 2 hós koráig bent a szobájában a kanapén aludtam. Előre gondolkodván döntöttem így, hisz a gyerek megszokja és később nagyon nehéz visszaszoktatni a szobájába. No meg van magánéletünk. Hogy szeretkezel a pároddal ha a kicsi a szobátokban(ágyatokban) alszik?

Nem volt gondom soha az esti altatással, sem pedig a délutánival. Leteszem és 5 perc múlva alszik is. Este 8-tól reggel 7-ig. Az egész napom az övé, este szeretnék egy kicsit a párommal kettesben lenni, kikapcsolódni. Nincs semmi baj egyébként ha veletek alszik, csak akkor tisztában kell lenni a következményekkel és türelmesen vissza kellesz szoktatni. Csak az a baj, hogy sok anyuka csődöt mond ez ügyben. Ez a te döntésed, bárhogy is döntesz légy megértő a gyermekkel és türelmes. Minden jót

2010. nov. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, 8 hónapos kora óta együtt alszom a kisfiammal. Ekkor kezdődött nála a szeparációs szorongás, és folyton felkelt éjjel, nem bírtam ide-oda szaladgálni. Most 11 hós, ha felkel, csak megérinti az arcom, megsimizem, odaadom a cumiját és alszik is vissza. Nem tudom, milyen lesz visszaszoktatni majd külön ágyba, első gyerek, nincs tapasztalatom. A nagyik szerint gáz, és hülyeség, h. velem alszik, de nem érdekel. Nekünk jó és kész.:)
2010. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
13.17-es vagyok. Ja, azt elfelejtettem, hogy mi a kedvesemmel külön szobában alszunk, mert ő nagyon horkol és nem tudok tőle aludni. És van magánéletünk is, azt persze abban a szobában bonyolítjuk, ahol ő alszik és nem ott ahol a babánk.
2010. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
Születésekor már külön szobában aludt, nem volt gond, hat hetes korától aludta át az éjszakát. 8hónaposan jöttek a bajok, visított, hogy nem vagyok ott, szorította a pizsamámat és hüppögött mint egy fuldokló. Visszatenni az ágyába nem lehetett. Ekkor vele aludtam egy kanapén, de mivel pisilni sem lehetett tőle kimenni annyira félt, összeköltöztünk a franciaágyba apával. Minket nem zavart, így csak akkor ébredt ha a foga jött. És igen, nálunk vannak problémák a visszaszoktatással, még az ágyunk mellé tolt leesésgátlós ágyban sem hajlandó aludni, pedig még az orrunk is összeér. Másfél hónap múlva jön a tesó, hogy akkor mi lesz? Nem tudom...de ma sem csinálnám másképp.
2010. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
27%
2 éves kisfiúnkkal együtt alszunk, és imádjuk hogy ott van... no komment
2010. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

"csődöt mond"! ez tetszik. úgy is mondhatnám, hogy felháborító! :)

képzeljük el, hogy adott egy anyuka, születik egy babája, és nagyon örül, mert a baba jól alszik, 2 hónapos korától átalussza az éjszakát (pedig anyatejes), ha lerakják, egyből készségesen elalszik, nem nyűglődik, nemordít, nem hasfájós....az anya tényleg nagyon örül, és legbelül azt gondolja, ő egy kiváló anya, milyen jól neveli a babáját! és szánakozik azokon, akiknek ébred a gyerek 60x éjszaka, és szentül hiszi, hogy valamit ezen anyák bizony elrontottak...aztán jön a meglepi: az anyának megszületik a második babája is. Az anya csak pislog, mert a gyerek 60x ébred éjszaka. a gyerek nemalszik el, ha leteszik, hanem kedélyes üvöltésbe kezd, melynek nyomán még a vakolat is lehullik a plafonról. a gyerek 3 hónapos koráig kimondottan hasfájós, később meg a fogzás gyötri (az anyuka azt sem tudta eddig, mikor jönnek a fogak, mert az elsőnél észre sem vette őket, csak ha koccant a kanál). majd pedig a mozgásfejlődés és a szeparációs bántalmak miatt nem alszik a gyermeke. ekkor az anyuka mélységesen elszégyelli magát , és magában alázatos bocsánatot kér mindazoktól az anyáktól, akiket anno csődtömegnek gondolt. rájön, hogy a babák nem egyformák, és hogy szerencsétlenségére neki az első kisangyal és a második kisördög. ugyanakkor szerencsésnek is gondolja magát, hogy ily módon kitágult a szellemi horizontja, és elhatározza magában, hogy egyéb téren sem lesz ezentúl ilyen könnyen ítélkező.

3,5 éves angyalka és 23 hónapos ördög anyukája

2010. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%
Az utolsó válasz nagyon tetszik.Ezt mindenkinek el kellene olvasnia.Egyébként a kérdésre válaszolva velünk alszik,mert nem birok egy éjszaka 60x átmenni hozzá.Szóval nekem egy kisördögöm van,de remélem majd a második kisangyal lesz :)
2010. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!