Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, aki együtt alszik/aludt...

Van, aki együtt alszik/aludt babájával?

Figyelt kérdés
Meddig? Miért gondoltad, hogy jobb így? És, aki külön kiságyba rakta az elejétől, miért? Mi szól mellette és ellene?
2011. márc. 19. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdettől fogva külön ágyban, külön szobában alszik kisfiam. És hogy miért? Több oka is van:

- 140-es ágyunk van, párom horkol, én beszélek és verekszem, sokszor még egymást is zavarjuk, nemhogy magunk közé vettük volna őt

- annyira pici a hálószobánk, hogy az ágy mellé már nem fér be semmi más a szobába, tehát ez is ki volt lőve, hogy velünk egy szobában aludjon

- nem akartam olyanra rászoktatni, amiről később talán nehéz lett volna leszoktatni

- volt légzésfigyelőnk

- kezdettől fogva csak 1x ébredt éjszaka enni, azt is nem egész 6 hetes koráig, onnantól végigalussza az éjszakákat.

Egyszóval jobb neki így, sokkal nyugodtabban alszik, na meg mi is.

2011. márc. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Én már a legelején kijelentettem,hogy bizony a kiságyban fog aludni a kicsidrágám. Na ez szépen meg is dőlt:):):)

Most négy hónapos, délelőtt a kiságyban alszik, délutáni alvás séta közben vna, így babakocsi. Este a kiságyba rakom le, de msotanában 3szor kel szopizni, és a harmadik szopi után, ami kb hajnal 5 körül van, akkor már ott hagyom magunk között. Szeretem amikor ott alszik, ott szuszog, és imádok arra kelni, hogy a kicsi kacsójával, cibálja a pólómat, vagy esetleg simizi az arcomat. De hozzáteszem nem szeretném, ha egész éjszaka ott aludna. Jobb neki is a kiságyban:)

2011. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

21 hós koráig. nem én akartam így, természetesen vettünk neki kiságyat, mileőtt megszületett. nos, nagyon gyakran ébredt és csak cicivel aludt vissza. ezt én nembírtam volna fizikailag, hogy ide oda rohangálni az ő szobája meg a sajátom közt, mindig felébredni teljesen, majd megvárni míg visszaalszik, berakni, közben 1 perc múlva újra felébred.....ugye nappal is helyt kell állnia valakinek, és az a valaki én voltam, nulla segtséggel. szóval ezért aludtam együtt vele, 21 hónapos koráig. akkorra kijöttek a fogai, és magától abbahagyta az éjszakai keléseket. onnantól meg nem alszom vele.

szerintem ez az előnye, hogy éjjel valamenynire tudsz pihenni így, ha sokat kel a babád, nem kell felkelni, csak adsz neki cicit és slussz, szinte félálomban, és ha nemis alszol vissza, legalább fekszel. hátránya, hogy elég kéneylmetlen, az elején azért kell botként feküdni, nehogy agyonnyomd, aztán ahogy egyre nagyobb lesz, egyre jobban összeszorul a te alvási felületed. :) vaamint, ha a szülő a saját ágyában aészik együtt, akkor nehéz onnan kiszoktatni. én az ő szobájában aludtam vele egy oldalt támlás kanapén, így amikor eljött végre az idő, hogy átauldta az éjjelt, akkor nem kellett sehova szoktatni, az volt az ő ágya és slussz, még a mai napig is az.

de ha nem igényli a baba, vagyis, jól elalszik egyedül, és nem ébred éjjel, vagy csak 1-2x és riktán, akkor nem látom okát az együttalvásnak. van ilyen és olyan baba. ahhoz kell igazodnia a szülőnek.

2011. márc. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
1 éves lesz a babám mi együtt alszunk kb 5hónapos koráig a kiságyában aludt csak akkor aludt velünk amikor beteg volt aztán elkezdett fogzani és óránként kelt és addig sírt amig nem kapott cicit,egy idő után már alig bírtam felkelni kivenni a kiságyából át a mi ágyunkba megetetni visszavinni áh és azóta velünk alszik még mindig elég sokat kel éjszaka van amikor 3 órát is kibír viszont amikor nagyon fáj a foga van,hogy 30 percenként kel.Ráadásul egyfolytában kitakarózik ugyhogy nekünk jobb,hogy velünk alszik.Amikor felkel csak odafordulok kap cicit és alszik is tovább neki és nekünk is jobb így.
2011. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Az én kisbabám 10 hónapos, és velem alszik. Én így kímélem magam idegileg. :) Nem kell felkelni hozzá éjszaka, ha szopizni akar, megtalálja magától. Kialszom magam, és a baba sem sír, ha felkel, mert látja, h mellette vagyok. Engem nem zavar, sőt!!!Másfél éves koráig gondolom így csinálni, aztán kiságy :)
2011. márc. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
9 hónapos a babám.3 hónapos koráig külön szoba ,külön ágy!Majd jött a hideg és fűtésszezon.Mivel hatalmas a gázszámla így ki kellett találnunk valamit.rájöttünk,hogy a mi szobánkban sokkal melegebb van,mert uyge ketten apával befűtjük,így átvittük kiságystól magunkhoz!Akkor még szopizott.Majd leszokott az éjszakai evésről,és a tejem is elment,5 hónapos kora óta minden áldott éjszaka 8-éjfélig alszik az ágyában,majd éjféltől reggel 6-ig fél-1 óránként nyöszörög valamiért,vagy cumi,vagy szomjas.Egézs éjszaka ugrálok.1 hete mikor már ott tartottam,hogy összeestem a fáradtságtól,azt mondta a férjem,hogy nincs tovább...éjfélkor mikor megébred megitatom és magunk közé veszem és alszunk reggelig!!!!
2011. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

egy szobában alszunk külön ágyban.


férjem húga 2 hónapos korában meghalt. vettünk légzésfigyelőt és úgye csak a kiságyban tudjuk használni. első perctől ez volt, mikor elaludt, beraktam. volt egy idő, kb.2 hét mikor lázadt ellene, amint betettem sírt, nem aludt, stb. nehéz volt de kitartottam, 2 hét nem alvás után kis angyal lett, most 16 hónapos, fél éve egyedül alszik el a kiságyban, kifejezetten szereti, ha elfárad mutatja, hogy tegyem be :)


csak ott érzem biztonságban, így nyugodtan alszom éjjel is :)

2011. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapjában véve saját ágyába tettem le, de ha kérte (és hulla voltam:)), odavettem magunk közé. Mindog tartottam tőle, mi lesz ebből hogy fog erről leszokni. Most 18 hónapos, a saját szobájában alszik már. Persze előfordul, hogy 1x-1x átkéredzkedik hajnalban. Éjjel még most is ébred legalább 1x, megsimogatom, alszik tovább. Augusztusban születik a kisöcsi. Nem fogom vele sem másképp csinálni. A nagyobbat az elején hagytam néha sírni, szokja az ágyát bla-bla-bla. Hogy én mekkora hülye voltam!!!:)Most már azt a 2 hetet is sajnálom, hogy akkor hagytam néha sírni. Nincs semmi baja a fiamnak, nem elkényeztetett, tudja, hol az ágya, abban alszik, de ha bánata van, csak szólnia kell, átmegyek és megnyugtatom. Nem ez egy kiegyensúlyozott szülő-gyerek kapcsolat alapja? :) De ez az én vélemányem. Lehet, hogy vlaki baromságnak tartja.
2011. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

13:30

a férjed huga amiatt halt meg,hogy külön szobába aludt, vagy mert a szüleivel egy ágyban??ezt nem igazán értettem

2011. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsőhalálban halt meg, ezért akarta használni a légzésfigyelőt, de azt meg csak külön égyban lehet.
2011. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!