Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hónapos anyatejes babád...

1-2 hónapos anyatejes babád hány grammot eszik egy etetésnél?

Figyelt kérdés
Írd oda légyszi azt is, hogy hány hetes. Azoknak szól a kérdés, akik mérik és tudják grammban, hogy össze tudjam hasonlítani. Mindig én se mérem, csak random.

ma 12:06
1 2
 11/20 babyboom567 ***** válasza:
0%
írd már le,hogy mennyivel született
ma 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nalam is 0-24-ben szopizott volna, sose akarta elengedni. Az elso 1 honapban ez meg nem volt ugymond gond, mert hizott, meg nekem mindenki azt mondta, hogy ez igy normalis, viszont 5 hetes korara megallt a hizas is teljesen, vegul fogyni kezdett, pedig tenyleg mindig cicin volt es tejem is volt, lattam is hogy nyel, nem ertettem mi a baj. Akkor kezdtem el merni, habar lehet nem volt tul pontos, de akkor derult ki, hogy ilyen 2-3 ora folyamatos szoptatas mellett is csak 40 grammot evett; ez nagyon keves volt.

A nyelvevel volt amugy problema, vegul felvagtak neki es utana mar jo volt. De hogy se szules utan a korhazban, se a gyerekorvosnal nem derult ez ki, csak hetek mulva, furcsa volt nekem.


Ha onmagaban csak sokat szopizik, de hizik, akkor nem biztos hogy baj van, csak neked kenyelmetlen. De keress fel szerintem egy szoptatasi tanacsadot is, hatha tudna segiteni.

Nekem is o mondta ki eloszor, hogy hoppa, le van nove a nyelve… Aztan nagy nehezen az orvos is megerositette.


A hasfajas meg egy kulon sztori, hogy az most ezert lehet vagy epp nem.

De egy szopis baba nem eszik 24 oran keresztul nyilvan; nagyon sokat cumizik is ilyenkor. Nem olyan, mintha cumisuvegbol enne es egy x mennyiseget adsz neki x perc alatt.

ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Na hát akkor hogy a kérdésre is kapj választ, mi mértük a lányunkat és írtuk is táblázatba az első hónapban. Az első héten olyan 30-50 g között evett,

egy hónapos korára ez 65-100 g közötti volt. A szoptatások száma 8 körüli volt akkor még.

ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd kérdező, IQ gyengék itt, hogy nem a kérdésre válaszolnak. :D

Az igaz, hogy változó...lehet eszik 80-at, majd fél óra múlva még ennyit pl. Nálam az első koraszülött kis súllyal, őt kellett egy ideig mérnem. A másodiknál rámértem időnként 1-1 evésre, de csak kíváncsiságból, mondjuk így hetente-2 hetente 1x. Ő volt, hogy amit mértem 120 gr-ot evett, volt 150, de volt hogy csak 80-90 gr 1-2 hónaposan. Nála amúgy volt elég pisi-kakis pelus, volt a kórházban tanácsadó, plusz itthonra is kihívtam, mindennel rendbe volt, nyelt is, az első 1-2 hónapban gyönyörűen hízott. Utána hiába evett és ömlött a tejem, megevett 150-et 3 hónaposan, aztán lefejtem még 3 dl-t, mert annyira feszült, és még így is fogyott sajnos. :\ Pedig ő engedte el, stb., de a végén sajnos sokat is sírt már akkor mértük meg, ilyesmi. De felszívódási zavara lett, sajnos, pedig szépen indult.

Én is felkeresnék 1 tanácsadót, legalább megnézi, azzal nem ártasz. Folyamatosan nem méregetném egyébként én se, ha minden is oké és nincs hatalmas keserves sírás napokig, mint nálunk.

ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

#11! 4560g!

Lehet, hogy én voltam félreérthetető, de még mindig nem az a gond, hogy nem eszik eleget vagy nem hízik. Jó a technikája. Előbb gondolnék arra, hogy a hiba nálam van. Pl.nem elég "laktató" a tejem. Ez benne volt a pakliban, mert mindkeét mellből szoptatok(úgy kérték) és olvastam, ha túl erős a tejleadó reflex, ilyenkor előfordulhat, hogy csak a hígabb, kevésbé zsíros részt kapja mindkettőből. Ezt azért olvastam, mert jele lehet a zöld széklet és az is stimmelt. De ez is megdőlt. Mert ugyanakkor jól gyarapszik. Illetve kipróbáltam, hogy fejtem, amíg szopott az egyikből, tehát a másikból "levettem a hígabb részt" tehát tuti evett utána a "zsírosból" és lemértem, hogy mennyit. Meg fordítva. A következő etetesnél üvegből kapott és abban is volt tartalmasabb, mert utána fejtem, miután evett belőle. Semmi nem változott.

Nincs lenőve a nyelve biztosan, erre külön odafigyeltek, mert az enyém le van és öröklődhet.

"De egy szopis baba nem eszik 24 oran keresztul nyilvan; nagyon sokat cumizik is ilyenkor. Nem olyan, mintha cumisuvegbol enne es egy x mennyiseget adsz neki x perc alatt."

Persze, azért kérdezem, hogy grammra mennyit evett, mert az nem érdekel, hogy kinek mennyit cumizott. De még senki nem válaszolt a kérdésre ☹️

Az enyém mondjuk akkor is ordít,ha üvegből adom és elfogy, szóval elég egyértelmű, hogy a mennyiséggel van problémája, az üres üveget nem akarja rágcsálni.

ma 13:12
 16/20 anonim ***** válasza:

Nem tudja túl enni magát egy anyatejes baba.

Fiam iszisz baba volt, mégsem ette soha túl magát.

Meregetni meg minek?

A védőnő úgyis méri gondolom.

Miért kell ennyire stresszelni az anyukákat?

ma 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Első gyerek? Én nála paráztam túl a dolgokat és most nálad is azt látom, hogy iszonyat túl gondolod. Írom ezt minden jó indulattal. :)

Azt figyeld meg, hogy mikor eszik ténylegesen (szív, nyel ütemesen) és mikor komfortcicizik csak (szivogat, vagy csak nyammog). Ha ezt megfigyeled, akkor érezni fogod mikor lehet leválasztani. Ha úgy érzed még keveset evett, akkor pedig ébresztgesd, mert könnyű belecsúszni abba, hogy a baba megnyugszik, amint cici lesz a szájában és bekábul miután szívott kettőtt, majd ha megébred, megint szív kettőt, de igazán sosem lakik jól, mert ugye mindig beleájul és az egész nap egy nagy szoptatás lesz végül.

Én egyébként az 1 hónapos lánykámat napi egyszer mérem, fürdés előtt. Ez is felesleges, de imádom a statisztikát... :D

Amíg a heti kb. 120 g hízás megvan (márpedig az bőven megvan), addig nem aggódom. Nagyon változó, hogy mennyit eszik. Éjszaka pl. alszik egy nagyobbat, utána konkrétan üres zacsira szivattyúzza mindkét cicimet. Ahogy haladunk az este felé, úgy pedig egyre kevesebbet eszik, a mellem sem telítődik annyira.

Olyan nincs, hogy túl erős, túl híg a tejed. Bízz benne, hogy pont jó és próbálgasd nektek hogy jó. Nekem pl. az vált be, hogy kvázi "üresre" szopiztatom vele az egyik cicim és csak akkor teszem a másikra, ha még nem lakott jól. Plusz a pocakfájás és a kirobbanó zöld kaki miatt nekünk a doki javasolta, hogy próbáljuk ki a laktáz enzimet. 2 hete kapja, úgy tűnik javított a helyzeten.

ma 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A kérdést se értem, valaki elmagyarázza?
ma 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#17! Első. De egyáltalán nem parázom. Este szoktam csak fürdés előtt mindig aztán mivel úgyis ott marad a mérleg (még nem rakom el), megmérem az utolsó etetés előtt, hogy tudjam, csak azért ordít, mert alapból is csak úgy nyugodna meg, hogy mell van a szájában vagy konkrétan éhes maradt. Ezen kívül random, ha elöl maradt a mérleg, vagy valamiért tudni akarom.

#18! Nem. Ha valaki annyit nem ért, hány grammot evett az anyatejes gyereke egy etetésnél, az jobb is, ha nem válaszol. Haszontalan válasz van elég.

ma 14:48
 20/20 anonim ***** válasza:
1-2 hónapos korában átlagban 100-140 grammot evett a babám, néha kevesebbet, néha többet is. 4120 grammal született. Nekünk azért tapszereztek a kórházban, mert nem indult be a tejem nyilván rendesen rögtön, de azt mondták, a nagy súlyú babák cukra könnyen leesik az első napokban is, ha keveset esznek, és nekem is kellett mernem pár hétig eteteseknel ebből kifolyólag.
ma 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!