Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hónapos anyatejes babád...

1-2 hónapos anyatejes babád hány grammot eszik egy etetésnél?

Figyelt kérdés
Írd oda légyszi azt is, hogy hány hetes. Azoknak szól a kérdés, akik mérik és tudják grammban, hogy össze tudjam hasonlítani. Mindig én se mérem, csak random.

ma 12:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Felesleges mérni, mert egy igény szerint szoptatott babánál az is normális, ha sokszor eszik keveset, meg az is, hogy ritkábban, de nagy mennyiséget. Másrészt az a lényeg, hogy az amyatejet hogy hasznosítja. Lehet, hogy egy baba mennyiségre kevesebbet eszik, de telhes egészében hasznosítja, más meg ugyan mennyiségre többet fogyaszt, de nem hasznosul olyan jól.
ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Felesleges méregetni, csak stresszeled magad vele. Ha szépen fejlődik és megvan a megfelelő pisis-kakis pelus, akkor nincs min izgulni.
ma 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem eszik igény szerint, mert az ő igénye 24órás evés lenne. Magától még sose hagyta abba, én szoktam lekapcsolni, de vagy normálisan eszik, vagy brutálisan sokat. A védőnő és a gyerekorvos is azt mondja, ne hagyjam már annyit, mert hasfájós és attól is fájhat, hogy túleszi magát. De én ugye, nem tudom megállapítani, hogy mennyit evett, mert szinte mindig bealszik, de ugyanúgy jár a szája, ha eszik, ha nem. Ezért szoktam néha megmérni, hogy képben legyek. (Eleinte kötelező volt mérnem, nagy súllyal született.)
ma 12:21
 4/17 babyboom567 ***** válasza:
66%

1.Nagy súllyal született a gyerekem,nem kellett méregetni,sosem tettem.

2.Szerintem nem jó a szopási technikája,keress szoptatási tanácsadót.

3.Nincs olyan,hogy egy baba túleszi magát.

4.Azért hasfájós,amiért a babák kb 90%-a, mert szokja az emésztést/kakilást.

ma 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Az enyem kis sullyal szuletett, ot azert kellett merni. Holnap lesz 8 hetes, mar csak heti 1x merem. Fogalmam sincs, mennyit eszik. O is mindig elalszik.😀 amig egeszseges es jol fejlodik, nem aggodom.
ma 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de okosabb nem lettem. Azt én is tudom, hogy nem kell mérni, nem az érdekel, hanem, hogy mennyit esznek az ilyen korú babák. Azt is tudom, hogy etetésenként változik, az enyémnél is. Tökéletesen megfelelne egy tól-ig határ is.
ma 12:27
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Nézz meg egy tápszeres dobozt, hogy ott napi hány ml-t írnak az ő életkorában, gondolom hasonló. Ettől függetlenül semmire nem mész a méregetéssel, főleg, ha nagy súlyú baba. Nyilván többet eszik az átlagnál, ha nagyobb…

Szoptatási tanácsadót én biztosan felkeresnék a helyedben, valószínűleg nem jó a technikája, ha sosem tud eleget enni.

ma 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#4!"Szerintem nem jó a szopási technikája,keress szoptatási tanácsadót."

Ezt mi alapján írod? Szerintem nincs baj vele. A kórházban a szoptatási tanácsadó is azt mondta, hogy tökéletes.

#5! Na igen, eddig én is úgy tudtam, hogy csak a kis súlyúakat mérik. Aztán megszületett az óriás bébim és pont úgy kezelték, mint a kis súlyúakat. Kb.az egész kórház azon aggódott, hogy nehogy éhen haljon. 🤣Nem is értettem. Azóta se tudom, mi volt ez a nagy para, de amíg nem volt elég tejem, még tápszerezték is.

ma 12:32
 9/17 A kérdező kommentje:
#7! Dehát most írom, hogy rengeteget eszik! Az, hogy ő többet enne, az nem lehet a szopási technikától, hisz a kaja bele kerül a gyerekbe.
ma 12:34
 10/17 babyboom567 ***** válasza:
39%
Igény szerint szoptattam, volt,hogy egész nap.Jah,és nem volt hasfájós a gyerekem.Az első három hónapban, havonta 1200gr-ot hízott.
ma 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!