Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. kikészültem,10évet...

S. O. S. kikészültem,10évet öregedtem! Mit csináljak? Ha hagyom sirni biztos mindenki elitél de igy meg én bolondulok meg! Sir, de ugy hogy nem is tudom! Üvölt és kuszik hozzám és egyfolytába kéreszkedik fel! 8hónapos lesz

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 19:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A jó öreg szeparációs szorongás. Babája válogatja, hogy milyen mértékű. Van, aki észre sem veszi, a másik véglet ti vagytok, meg mi voltunk 2 hónapig. 10 hós volt, amikor szép fokozatosan megszűnt. Nálunk is az vált be, hogy vittem mindenhová (igen, még a wc-re is, ha már nem bírtam az üvöltést). Nekem is a nadrágomat rángatta állandóan, ha játszottunk a szőnyegen, a nyakamba mászott stb. Odaültem, és próbáltam elterelni a figyelmét: egy kis játék, egy kis "nyakbamászás". Ha olyan dolgom volt (pl. rántás készítés) akkor hallgattam a műsort. A kukucs játék egyébként tényleg segít, csináljátok szorgalmasan. Kitartás!
2010. okt. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%
Csak elbújosat ne játsz,pont attól fél,hogy elveszít:)Vedd fel ahányszor csak igényli,így hamarabb átestek rajta.
2010. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%

Én vok,aki az elbújósat írta.Pont ez a lényege,hogy úgy bújsz el(nem is bújsz el,csak kimész abból a szobából ahol ő van),hogy folyamatosan beszélsz hozzá,és ha elkezd sírni visszamész,h megint lásson,aztán ismét próbálkozol.Érdekes,az én fiam rájött,h akkor is létezem,ha nem lát,és jött utánam és keresett,nem sírt,csak megnézte,hogy hol vagyok!

Talán el kéne olvasni rendesen amit írok.Nyilván nem azért teszem,mert szivatni szeretnék vkit.

2010. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is ha mászkálok a lakásban, teszem a dolgom és ha hallom, hogy elindul, csattog a tenyere a parkettán, elkezdek hozzá beszélni, hogy megtaláljon. Mindig mosolyogva jön, örül hogy megtalál.
2010. nov. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Pedig hagyd egy kicsit sírni.

Ha most felkakodod, véged.

Mindig köszönj el tőle- anya most elmegy kiteregetni, de mindjárt jövök- és néha nézz be hozzá- látod, itt vagyok, de most el kell mennem, mindjárt jövök- és elmúlik, mire azt vennéd észre, hogy jobb lett.

Nyugi , utólag nem is fogsz emlékezni erre a korszakra:-.)

2010. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
84%
hiába van lepontozva az aki a kukucsjátékot javasolja, én is csak ezt tudom ajánlani. Már amióta kuszva közlekedett, folyamatsoan kukucsoztam neki mindenhonnan, és igen megtanulta, hogy ha nem is lát akkor ugyis felbukkanok valahonnan és egy hatalmasat nevethet :-). Ha kiviszem a szemetet akkor se esik kétségbe. Természetesen felveszem ha kéredzkedik és ha látom, hogy most éppen nem nagyon akar egyedül maaradni akkor játszok vele, majd szép lassan lelépek miközben ő elfogalja magát, vagy csak fokozatosan távolódok el mellőle. Mert hát azért a házimunkát is meg kell csinálni... kitartást és jtszál vele kukucst
2010. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
21:22 amit írt az a kukuccsolás pepitában.
2010. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én még annyit tudok javasolni a kukucsolás mellett, hogy ha már végképp úgy érzed, hogy nem tudod tovább halogatni a házimunkát (pl. időre meg kell főznöd), kösd fel magadra, akár kendővel vagy kenguruval. És én is így mentem wc-re. :)

Vagy - ami még nálunk bevált: ha a konyhában kellett lennem, kihoztam egy jó vastag plédet és letettem a földre a Drágámat. Leültem, játszottunk, mutattam műanyag edényeket, fakanalat stb. Aztán szépen fokozatosan felálltam, amikor már egyedül is elvolt, léptem kettőt a konyhapulthoz és csináltam a dolgomat.

De a legfontosabb a NYUGALOM!!!! Ő Téged akar, nem az idegbajba kergetni! Veled szeretne lenni, fél, hogy elveszít. Ha látja Rajtad, hogy ideges vagy miatta, annál rosszabbul lesz Ő is!

Tudom, hogy nehéz, de túl lesztek rajta. Ez hozzá tartozik a fejlődéséhez! Sok sikert!

2010. nov. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Úristen, de jó, mi a szep. szorongást csak hírből ismerjük! Nem semmi, hogy mennyien szenvednek ettől. Mi is rengeteg kukucs-játékot játszunk, kb. 2 hónapos kora óta minden nap, lehet, hogy emiatt úsztuk meg? :) Mellesleg ez a kedvenc játéka. 14 hónapos. Próbáljátok ki.
2010. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szia! együtt érzek veled nálunk is ugyanez van és az én kislányom is 8-hónapos! Kitartás!8 Már leszakad a kezem a súlyától)
2010. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!